Avengers: Infinity War (2018)

28. května 2018 v 20:12 | Polgara |  Filmy
Musí riskovat, aby zachránili svět. Podaří se Avengerům porazit Thanose?


Za časů hrdinných válečníků, mocných králů, zrodila se… ale to jsme vlastně někde jinde. Pardon, já prostě musela. Stateční Avengers se musí spojit, aby dokázali porazit čím dál tím silnějšího Thanose. Tudíž se tu potkáme s Dr. Strangem (Benedict Cumberbatch), Iron Man (Robert Downey Jr.), Černou vdovou (Scarlet Johansonn), Gamorou (Zoe Saldana), Thor Chris Hesmworth), Steve Rogers (Chris Evans) a mnoho dalších. Je zbytečné všechny vypisovat, obzvlášť za dané situace, kdy je jich na filmovém plátně tolik. Co bych ráda zmínila, že pokud na nové Avengery jdete, tak byste měli mít alespoň z části nakoukané, protože odkazů je tam víc než dost.

Thanosovi (Josh Brolin) maličko hráblo a za pomoci Kamenů nekonečna chce začít genocidu naší matičky země. To se nelíbí ochráncům této planety, proto se spojí a jdou ruku v ruce proti mocnostem zla. Je zvláštní, že jsem si dokázala Thanose oblíbit a chvílemi s ním sympatizovala. Ano, jeho logika je naprosto ujetá, ale on ji vysvětluje s takovým zanícením a přesvědčením, že vám najednou začne dávat smysl.

Ještě jedna poznámka. Avengers doporučuju ve 4D, je to zážitek a efekty víc vyniknou. Například určité létací a pronásledovací scény, kdy jen sedíte a užíváte si jízdu. A to doslova. 4D efekty už dosáhly takového vrcholu, že po vás stříkají vodu, cítíte čerstvý vzduch na tváři, sedačky s vámi různě rotují, popřípadě dostáváte rány ze všech možných stran. Co nedoporučuji brát si s sebou pití, poučena z minula, popcorn už jsem vynechala, ale to pití byl problém a stejně na to člověk nemá během promítání pomyšlení.

Co se mi na tomhle díle líbilo a nelíbilo, že byl v ohrožení každý hrdina a je jedno, nakolik byl slavný. Někde jste to postřehli, jindy vám až opožděně došlo, že zas někoho popravili. A ano, připravte si kapesníčky.

Jsem čtenář komiksů, tedy čtenář začátečník, mám základy, ale na doplnění mi ještě spousta chybí. Nicméně mě potěšilo, jak dokázali zvládnout propojení klasických Avenegrů, Strážců vesmíru a Wakandy. U Wakandy jsem si chvílemi říkala, že tam byla tato část zbytečná, je to jen můj dojem, takže ho neberte jako bernou minci. Přišli mi nejslabší a do počtu, ale v souvislosti s Visionem (Paul Bettany) dávala Wakanda naopak velký smysl.

Dalším zajímavým kladem třetích Avengerů je, že vidíme spory mezi jednotlivými hrdiny. Každý má svoje bolístky a bubáky v šatníku. Co jsem nechápala a nebyla jsem jediná, upozadění Hulka (Mark Ruffalo). Nebylo vysvětlené, proč mu najednou takhle hráblo a většina diváků to pak komentovala naprosto stejně. Ale uvidíme.

Pořád si tak říkám, že takhle to skončit nemůže. Většina těch smrtí nedává absolutně žádný smysl a navíc, upřímně Dr. Strange se zachoval naprosto jinak, než tvrdil na začátku. Takže pořád si opakuji, že to mělo smysl, že naopak velmi dobře věděl, co dělá a proč to dělá a ještě se vše může obrátit. Ano, schválně mluvím v hádankách, poněvadž kdybych vyzradila, co udělal, většina z vás mě bude nenávidět. A doporučuji si počkat na potitulkový konec.

Avengers: Infinity War vám dopřejí naprosto vzrušující podívanou plnou divokých honiček, nekonečných soubojů a dokonale provedených efektů. Zároveň vám jsou odhaleny další střípky minulosti některých hrdinů. Velkým překvapením budiž Gamora, kterou jsem si oblíbila zas o něco málo víc. Zároveň nabraly o něco temnější podtón a je zde méně vtípků. Ani tak se nevyhneme slovním přestřelkám mezi Dr. Strangem a Iron Mane, kteří si nezůstanou nic dlužni. Stručně a jednoduše Avengers: Infinity War jsou přesně tím, co na letní dny potřebujete na odreagování.
Zdroj obrázku Moviezone
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 29. května 2018 v 18:39 | Reagovat

Já se na ně chystám už co byly v kinech, ale pořád jsem to nějak nestihla. :-D

2 Surly Surly | Web | 29. května 2018 v 19:21 | Reagovat

No boli to Avengeri. Tak dobrí, že už to ani neprekvapilo, zároveň paradoxne najmä ku koncu som uvažovala či som náhodou nezablúdila na premietanie Game of Thrones. :-)

3 duck life duck life | E-mail | Web | 21. července 2018 v 5:34 | Reagovat

It is really a great

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama