Tématické focení - s vlky Na Cibulce

17. prosince 2017 v 22:48 | Polgara |  Život cosplayera
Animátor: Hawk
Fotograf: MICHAL KÁRA
Hrají: Geralt, Yennefer, Ciri (já) a upírka
a jeden splněný sen v podobě Vlků pana Kocourka
Všem moc děkuju za pevné nervy, které byly občas lehce na pochodu a jednu nezapomenutelnou spolupráci


Poprvé v životě jsem organizovala focení. Tedy organizovala, dala jsem dohromady partu lidí, co dělají cosplay a milují focení. Už ani nevím, kdo koho oslovil. Jestli já cosplayerské duo Deogbair&Ide anebo oni mě. Nicméně tím započala akce foceni v parku Na Cibulce. Lokaci jsem měla rozmyšlenou od začátku. Tenhle park mě něčím přitahoval. Nevím jestli svoji architekturou anebo aurou, kterou vyřazoval.

Problém byl se dokopat k tomu, abych si ho prošla a vybrala místa, kde budeme fotit. Ale podařilo se. Dobrá, místo máme,teď ještě domluvit datum, aby mohli všichni. Což byl větší oříšek, obzvlášť, když černá čarodějka nesmí vědět, že mají dorazit i Vlci pana Kocourka. A tak nastala situace Kujme pikle, kujme pikle...:-D Pro Yennefer to mělo být překvapení. Řekněme takový předčasný mini vánoční dárek.

Geraltovi jsem jeho úděl nezáviděla. Musel Yennefer říkat neúplnou pravdu a tajit ji některé informace. A řešit hlavní bod programu, když ti dva jsou pořád vedle sebe byl docela výkon. Neb často jsem slýchavala větu: "Teď nemohu, Yennefer je vedle mě." A tak se dořešování protáhlo na celý měsíc. Uznávám, z části za to mohla skutečnost, že jsem na čtyři týdny odpadla, ale to je vedlejší.O:-)

Datum se stanovilo na 26. 11. 2017, a když byl pátek, den před focením tak mi Geralt píše: "Tak zítra ve 12 hodin na Hlavním nádraží?" Já na to: "Jaký zítra? Vždyť se fotí až v neděli." A ticho. Dlouhé ticho. "Sakra, musíme přehodit předávání meče." V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Hodně mi záleželo na tom, aby vše vyšlo a nic se nepodělalo. A tohle by byl solidní průser. Naštěstí situace dopadla ku prospěchu věci a nastal klid. Jen mi Geralt psal zprávu: "Yennefer mě mlátí." "Proč?" Ptám se udiveně. "Protože ji celý měsíc připravuju na to, že se bude fotit v sobotu 25.11. Už máme nachystané paruky a tak. Oupssss.:-D Nutno podotknout, že i já jsem perlila. Co si nezapíšu, to zapomenu. Takže jsem den před akcí psala Geraltovi následující: "Zítra ve 12 hodin na Andělu?" Teď se vyjevil on. "A nerozčiluj se, zapomněla jsem přesné místo srazu, proto je tam ten otazník." Nicméně nakonec jsme se úspěšně domluvili a určili i zastávku. Beru to jako takové poučení pro příště. Vážně stačí málo, aby se celé plánování pokazilo a sešlo z toho. Zas na druhou stranu jsem člověk, který se nerad vzdává a odradí mě máloco.

Což znamená jediné. Dne 26. 11. 2017 jsme skutečně přijeli na zastávku Poštovka a vystoupili. A pak se prošli k zastávce "U lesíka." Abych to vysvětlila. Víte, co? Tohle bude Polgaří tajemství. Řekněme, že jsme si chtěli projít park z druhé strany. :-D Na zastávce jsme byli jako první.

Kousek před třináctou hodinou se začali všichni scházet. Jako první přijel Hawk, animátor. S Hawkem už jsem spolupracovala vícekrát a vím, že jeho role je hodně důležitá a nezmínit ji by byla neúcta k jeho práci. Zkusím to vysvětlit. Fotograf fotí, modelka pózuje a animátor si všímá chyb. Hawk se do toho natolik ponořil, že nám vymyslel naprosto ojedinělé pozice a scény. Ale o tom budu mluvit víc později. Potom přijel Michal Kára se svoji manželkou. Převzal si proviant, zaparkoval a čekalo se na hlavní bod programu. Vlky. A upírku. Nejdřív přijela upírka. Teda přijela. Musela to dojít, protože řidič autobusu přehlédl její znamení, a tak přejela čtyři zastávky než ji zastavil. Když kráčela zpátky, tak Hawk, poté, co ji uviděl, prohlásil: "Hele, blíží se Harry Potter." A celá naše partička se rozesmála. Pak to do zabil větou: "Co to má na hlavě, to je chcíplý morče?" Následovala další salva smíchu. Po upírce přijeli i vlci. Hawk najednou změnil chování a zavelel: "Dámy na podpatcích půjdou první, a to přímo k lokaci číslo jedna." Tím měl na mysli věž, která je nejznámější částí parku.

A tady se dostáváme k práci animátora. Když jsem ho sledovala při práci, jak přechází od jednoho modela k druhému a vymýšlí a improvizuje. Zapomínám ještě na maličkost, že chudák Yennefer musela nalíčit Ciri, aby nevypadala jako strašidlo. A po nalíčení vzhůru do práce. Navíc byla zima, obzvlášť, pokud na sobě má člověk cosplay Ciri.

Na focení je nejtěžší vždy udržet nějaký výraz. Dovolím si ješitně tvrdit, že už jsem na tom lépe než na začátku. Relativně vím, jak se tvářit, jaké pozice, ale přesto se animátor ukázal jako člověk, který si všímá detailů. Špatně položená ruka. Pryč, vypadá nepřirozeně a křečovitě. Zatáhni břicho Geralte, dej ruku tak, a a tak. Nedrž ten meč jako plácačku na mouchy Ciri. Ihned vysvětlím. Meč, který Ciri má je z šermířského hlediska nepoužitelný, navíc má na čepeli díru. Sapkowski, můžeš mi říct proč? Vždyť se zlomí po první úderu. A absolutně se nedá vytáhnout ze závěsu na zádech. Takže se dost často z mých úst ozývalo: "Můžeš mi prosím z pochvy vytáhnout meč?" Když mi asi o půl hodiny později došlo proč se všichni smějí, změnila jsem to na: "Vytáhni mi můj meč prosím." Moc to nepomohlo no. :D

Taky zjišťuju, že boty Ciri jsou dobr akorát na to, abych se v nich zabila. Například při scéně, kdy lezu na zablácený kopec jsem několikrát uklouzla, a pak mi dělalo dost velký problém stát na jednom místě. Bylo to z kopce a podpatky se mi bořily do bláta a klouzaly.

Takže Hawkovu hlášku: "Ciri nestůj tak křečovitě." Jsem splnila s velkým sebezapřením. Aby toho nebylo málo, tak jsme se postupně střídali u okénka v hradbách. V jednu chvíli stál animátor za mnou, přidržoval mi meč, aby nebyl na křivo a najednou se ozval Jakub Kocourek (majitel vlků): "Kdybys viděl její výraz, tváří se, jako kdybys ji šukal." V tu chvíli jsem se začala smát. A do toho se ozve: "Ciri netlem se." Fajn, nádech, výdech. Jsem na tuhle fotografii zvědavá. Asi tam budu mít zajímavý výraz.

Nezapomenutelná je ta část, kdy jsme šli několikrát schody na věž. Vždy do poloviny. A před námi stáli vlci. Kupodivu Hawk komentoval pouze moje držení meče. Když to pádlo je tak strašně nepřirozený až to hezký není. Nesměj se, tvař se normálně, máš na křivo paruku. Stoupni si o schod výš. Byla to práce. Navíc jsem musela obdivovat Kub, který svoji smečku kočíroval. Hned na začátku nám řekl: "Varuju vás předem. Budu svým vlkům dávat příkazy z kterých si na prdel sednete i vy. A tykejte mi." A už to jelo. Většinou je láká párky. Jeho vlci se jmenují Ragnar, Ulfr, Freya a Valkýra. Valkýra je nejmladším členem smečky a bylo to její první focení. A překvapivě to zvládala s přehledem.

K focení se na chvíli připojili dva členové mé šermířské skupiny, kterou vede Hawk a s povzdálí pozorovali dění kolem. Tou dobou už se pomalu končilo. Michal Kára ještě dofocoval poslední snímky. A už jsme se spíše srocovali a bavili. Tedy, to jsem si alespoň myslela. Šlo se zpátky k věži. Přiznám se, že tady jsem se slušně zapotila. Udělali jsme scénu s upírkou, kdy ona na mě útočí, tlačí mi meč ke krku a já přepadávám přes hradby. Chvílemi to tak i bylo, protože jsem lehce ztratila rovnováhu.

Kdo mě mile překvapil byl Míša. Přijel spolu s manželkou, která se starala o focení momentek a hlídala věci popřípadě i vlky. Michal Kára je perfekcionalista, ale nechá si poradit.Navíc umí pracovat se světlem a bleskem a na fotografiích je to znát. Navíc se nebojí vylézt na věž a udělat nám pár fotek navíc. Čím dál tim víc zjišťuju, že, co fotograf, to jiný přístup. Michal Kára nechává na modelech a modelkách, aby vymysleli, co se bude fotit. Ale pokud má nápad, nenásilným stylem si ho prosadí.

Potom, co jsme nafotili poslední akci, tak se začalo balit a rozcházeli jsme.Je zvláštní, že když celá akce skončí, tak člověka přepadnou melancholické pocity a byl by nejradši, kdyby ještě nekončila. Ale abych byla upřímná, tak zima mě hodně rychle donutila změnit názor.:D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Boudicca Boudicca | Web | 19. prosince 2017 v 10:02 | Reagovat

Tak to je naprostá pecka! Palec nahoru, velice vydařená spolupráce.

2 Shadow Shadow | Web | 21. prosince 2017 v 12:38 | Reagovat

Nádherné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama