7 díl, 7. série Hry o trůny v kinech neb o jeden nečekaný zážitek navíc

9. prosince 2017 v 17:11 | Polgara |  Život cosplayera
Uznávám, trochu starší událost, ale proč nezavzpomínat:)


K téhle akci jsem se dostala jako slepej k houslím. Už od začátku bylo jasné, že tohle si prostě ujít nenechám a konečně po dlouhé době vyvětrám kostým Melisandry. Tak jsem se převlékla a vyrazila. Výhoda těchto šatů je, že nepřitahují tolik pozornosti jako jiné cosplaye, co mám. A tak jsem úspěšně a bez větších zádrhelů dorazila na Anděl, kde se konala závěrečná premiéra seriálu Hry o trůny. Tam jsem narazila na Sellena a Sabiru, kteří na finále přišli (světě div se) v zaklínačských kostýmech. Musela jsem se smát, protože ti dva tam vyčnívali jako hydrant v poušti, a přesto dokázali zaujmout. Byli jsme docela zajímavá trojka.

Se Sabirou jsme se pak při čekání vypravily do Tesca na nákupy, kde jsme chtěly ulovit něco k jídlu. Poté hurá zpátky. Abychom si zkrátily čekání, tak jsme využili možnosti vyfotit se na Železném trůnu. Docela jsme se tam vyblbli a vzniklo několik zajímavých fotografií. Dokonce jsme všichni tři vyhráli lístky do kina Gold Class, což byl nečekaně příjemný bonus. Výhodou bylo, že jsme byli ušetřeni dlouhé fronty.

Když zazněly známé tóny seriálu a začalo promítání posledního dílu, tak všichni utichli. Přiznám se, že sama jsem byla dost zvědavá, co si pro nás režiséři přichystali. A už začátek dával jasně najevo, že se nudit nebudeme. Teď dost váhám, jak moc spoilerovat, ale zkusím toho tolik nevykecat. Nicméně věta, která na mě celkem zapůsobila zazněla z dosti nečekaných úst. Pronesl ji Petyr Baelish, jenž v té době radil Sanse:
"Čekej od lidí vždy to nejhorší a podle toho jednej." Nicméně jeho "chráněnka" jedná sice podle jeho rad, ale na tak, jak by se mu líbilo. Ona většina postav nejedná tak, jak byste od nich čekali. V sedmé sérii jakoby všechny najednou obrátily a někdo jim ovládnul mysl. Možná za to může fakt, že Martin šeptá scénáristům dopředu a tudíž je logické, že se chytají stébla a mění Hru o trůny k obrazu svému.

Nicméně, když začal sedmý díl a spustila se klasická znělka, tak všichni přítomní ztichli a ponořili se do závěrečného finále. Mám z něho rozporuplné pocity. Na jednu stranu spousta věcí dává smysl, na stranu druhou na mě sedmá série působí stylem zrychleného vlaku. Je škoda, že nedodrželi deset dílů a zkrouhli to na sedm. To zaprvé. Za druhé, nějak si nedovedu představit, jak chtějí rozvést jednu hlavní věc, která se má řešit do dalších sedmi dílů. Řekněme, že se konečně vysvětlil jistý původ a naši hlavní hrdinové si uvědomili, že je důležitější se spojit a porazit mnohem většího nepřítele.

Nejradši mám linii Aryi, která je mi tak nějak nejsympatičtější. Daenerys mi v poslední době leze na nervy. Krom toho, že pořád ukazuje prsa a někdy by ji člověk dal nejradši jednu po tlamě, tak toho moc neudělala. John Sníh je kapitola sama pro sebe. Krom toho, že je velmi hezký, tak mu tak nějak fandíte, aby právě on získal Železný trůn. Jsem celkem zvědavá na Melisandru, pořád mám pocit, že se od ní ještě nějakých kousků dočkáme. Pořád čekám, co ještě vyleze z Tyriona. Tahle postava si prošla hodně velkým vývojem. Rozporuplné pocity chovám k Sanse. Zvažuju, kdo mi leze na nervy víc. Zda ona anebo Daenerys. Chápu, prošla si peklem a je tudíž logické, že z ní není ta naivní holčička, ale no, uvidíme, třeba překvapí.

Celkově Hra o trůny jede ve stylu sex, drogy, rockenrol. Ničím z toho se nešetří, ale i tak je příběh velmi zajímavým únikem z reality a nahlédnutím do doby, která nás děsí, láká a fascinuje zároveň. Zároveň jsem měla poprvé možnost vidět Hru o trůny na velkém plátně. A je to sakra rozdíl. Divák si vše víc vychutná a neví, kam dřív s očima. Navíc bitvy na plátně působí mnohem efektivněji. Co mě štve, že musíme čekat dva roky na další sérii...to čekání mě jednou zabije.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama