Thor: Ragnarok (2017)

12. listopadu 2017 v 16:02 | Polgara |  Filmy
Jak dopadl Thorův výlet na Saakar?Thor (Chris Hesmworth) je nucený čelit mnohem mocnějšímu soupeři než s jakým se dosud setkal. Aby toho nebylo málo, tak přijde o zdroj své moc, kladivo, které mu zničí Hela, bohyně smrti (Cate Blanchett). Díky nečekané okolnosti se stane vězněm na planetě, kde z něho udělají gladiátora a jako takový se musí utkat s nejmocnějším bojovníkem, jenž se v aréně nachází. Thor výzvu přijímá, protože, pokud vyhraje, tak mu darují svobodu a on se bude moct vrátit zpátky na Asgard a zabránit Ragnaroku...

Thor: Ragnarok je ojedinělý v tom, že spoji dva komiksy. Klasického Thora a Planet Hulk. Což je jedině dobře, poněvadž toto spojení dodává celému filmu akční náboj a nekončící jízdu hlášek. Divák se totiž směje od začátku do konce.

Marvel nezahálí a hrne na nás jen film za druhým. Využívá popularity, kterou teď komiksy mají. Nevím čím to je, ale předtím jsme o komiksu neslyšeli a bylo to svým způsobem opovrhované umění. Řekla bych, že popularitu komiksu zpropagovala Teorie velkého třesku a svým způsobem i fenomén zvaný cosplay. Ať to bylo cokoli, dostává se tak k nám nejeden slavný snímek za druhým. Stejně tak tomu je i s Thorem: Ragnarokem.

Už začátek jasně napovídal, film bude plný efektů a jenom tak na něj nezapomene. Navíc jedná se o 17. film z produkce Marvelu,takže o důvod víc, aby si na tomhle příběhu dali záležet.

Planeta Saakar je vesmírná žumpa, kam se odhazují odpadky. Má svá vlastní pravidla a vůdce zvaného Velmistr (Jeff Goldblum), jenž pořádal arénové souboje a vlastnil všechny bojovníky z různých planet byl velmi povedenou figurou a dokázal na sebe strhnout veškerou pozornost. Jeho extravagantní chování a nesnášenlivost vůči některým slovům potrápí divákovu bránici. Do toho se ještě zapojí Valkýra (Tessa Thompson). Především tu část, kdy se Valkýra snaží zapomenout na svoji minulost a snaží se ji utopit v alkoholu. Proti Tesse nic nemám, byla perfektní, vtipná a v roli Valkýry ji to slušelo. Co mi vadilo zase změna národnosti. Valkýry měly být vysoké, zlatovlasé válečnice. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu. Není to bohužel jediný případ.

Bruce Banner, netřeba říkat víc. Na jednu stranu vědec se sedmi tituly, na stranu druhou velké zelené monstrum, které nezná nic než svoji sílu. Ale přesto i on dokáže projevit emoce a city v souladu se situací, v které se nachází. Připočtěte si k tomu Thora, zlatovlasého boha hromu a máte o zábavu postaráno. Je zvláštní, že tentokrát si dost velkou dávku pozornosti pro sebe ukradl Loki (Tom Hiddleston), který má opět dvě tváře. Velmi vtipné byly okamžiky, kdy se Thor a Loki snažili spolupracovat, aby se z planety Saakar dostali pryč. Třeba scéna, kdy předvádí tzv. "Pomozte" neměla chybu.

Hodně musím vyzdvihnout Cate Blanchett v roli Hely. Byla správně šílená (ta její touha poo moci, to, jak si od každého chtěla vynutit poslušnost) a navíc ten catsuit ji seděl neuvěřitelným způsobem. Pak jsme všichni řešili, jestli má postavu upravenou anebo je to tím, že hodně cvičí. Navíc ty výbuchy vzteku, tu touhu po moci a ničení, které tam předváděla. Už chápu ty vtipy, že takhle by dopadla Galadriel, kdyby získala prsten moci. Kamarád, který seděl vedle mě, měl celkem vtipnou poznámku, prý: "Dejte ji sežrat snickersku a bude po problémech." :D

Velmi zajímavá je scéna, kde měl menší intermezzo Dr. Strange. Jednalo se sice o malou, ale za to dost důležitou roli, která tak trochu popostrčila naše hrdiny k jejich cíli.

Tentokrát se jim povedlo doladit i melodii, která ke scénám seděla naprosto přesně. Thor: Ragnarok je přesně ten druh filmu, který si buď zamilujete anebo ho budete nesnášet. Já jsem si tenhle marvelovský kousek oblíbila. Bavila jsem se od začátku do konce, dostala jsem efektivní jízdu na kterou jenom tak nezapomenu a dost jsem se nasmála, takže za mě spokojenost.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 5:33 | Reagovat

Na ten film se třepu od chvíle, kdy jsem zjistila,že Hulk a Loki budou mít dost prostoru ... miluji je ... 😍😍😍 naneštěstí sepremiéra Kryla s mým termínem porodu a tak čekám, až to bude ke stažení ... ale všude jen čtu, jak dobré  (nebo naopak odporné 😂😂😂) to je, takže to bude pecka.

A vtip se Snickers je pecka!

2 Adelle Adelle | Web | 14. listopadu 2017 v 20:29 | Reagovat

Já na tom byla na předpremiéře a doslova jsem se zamilovala :D Přesně, jak říkáš, je to naprostá dokonalost... jsem ráda, že Loki dostal tolik prostoru. A taky jsem se smála od začátku do konce. :D Scéna "Get help", v češtině tedy "pomozte", mě odrovnala už totálně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama