Potterfest

2. listopadu 2017 v 18:32 | Polgara |  Život cosplayera
Jsme připravena ke každé špatnosti!


Je to už nějaký pátek, co se uskutečnil Potterfest, který pořádali lidi z Potterfanu. Když jsme s kamarádkou dorazily před vstup Divadla ve Švehlovce, tak už od prvního pohledu bylo jasné, že se tam pořádá čarodějnický slet. Před vchodem postávali lidi v Bradavických pláštích a buď jenom tak brebentili anebo stáli v hloučku kuřáků. Musela jsem se smát, protože nejdřív byl velmi žádaný Nebelvír, kam chtěli všichni, protože tam chodil přeci Harry Potter. Potom všichni začali zbožňovat Zmijozel, protože tam chodil Draco Malfoy. A nakonec se dočkal slávy i vždy opomíjený Mrzimor, jelikož tam chodil Cedric Diggory. Sama bych se zařadila do Havraspáru, ale z nějakého důvodu mi vždy vychází Nebelvír. Nechápu proč. Nicméně i já jsem podlehla trendu a přišla v kanárkově žluté, barvě Mrzimoru. Kamarádka, věčný to kuřák, nezklamala a musela si na uvítanou zakouřit.

Nicméně, když už jsme konečně vešli dovnitř, uvítala nás usměvavá slečna, která si nás pamatovala už z Festivalu Fantazie a dalších akcí. Dostali jsme pásku přes ruku a uvítací balíček. A vzhůru do nekonečna a ještě dál. Ehm, to jsem trochu mimo, co? Neměla bych spíše říct, jsem připravena ke každé špatnosti?

Jakmile jsme vešly do prostor divadla, bylo to jako se ocitnout ve světa Harryho Pottera. Ty stěny a dekorace se jim vážně povedli.

Nicméně prohlížení jsme nechali na později, jelikož začínala přednáška. tedy spíš se otevíralo besedou s dabéry z Potterovských filmů. Byl to zážitek a člověk se dozvěděl pár věcí o nichž neměl tušení. Věděli jste třeba, jak takové příjímání dabérů probíhá? Co všechno musí kvůli roli podstoupit, a jak trénují? Nejvíc ze všech zaujal Martin Zahálka, který daboval Nečara ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Věděl, o čem mluví, uměl zaujmout a možná za to mohl fakt, že byl dabérem Gluma. Neméně zajímavá byla Anna Suchánková, dabérka Queenie a Lenky Láskorádové. To co se svým hlasem dokázala bylo fascinující. Zajímavá byla ta část, kdy ti tři dostali za úkol říct několikrát za sebou Parta pitomých potácivých paviánů. Dost jsme se všichni nasmáli a bylo zajímavé sledovat, jak se s tím každý po svém vypořádal. Dalším hostem byl dabér Mloka Scammendera, Petr Neskusil. Celou besedu uváděl Thomas se svým nezapomenutelným hlasem a úsměvem.

Přiznám se, že přednášku ze světa Albatrosu jsme vynechaly a radši si konečně prošly krámky. Občerstvení netřeba komentovat. Klasika, co bývá na conech. Ale tentokrát se zaměřili na domácí kuchyni, takže koláče, moučníky, toasty ixkrát jinak, kafe, čaje, džusy... pomrkávala jsem po špercích, které tam nabízeli. Ale buď mi přišly moc předražené anebo už většinu mám.

Čeho jsme využily byly počítače a hry, které si tam návštěvník mohl zahrát. Nakonec jsme dopadly tak, že jsme dost dlouhou dobu coby lego postavičky běhaly s kamarádkou po Bradavicích a plnily různé úkoly. Vzhledem k tomu, že kamarádka dost často kouří, tak jsme měly dlouhé pauzy a dost zajímavých lidí potká člověk i venku. A z 5 minutového cigára se stane rozhovor na téma, jak by měl vypadat oblek do bitvy. :-D

Hodně silnou částí Potterfestu byl soubojnický klub. Vzhledem k tomu, že jsem byla po nemoci, tak jsem pouze sledovala ostatní a působilo to velmi dobře. Obzvlášť, když soubojnický klub vede Severus Snape. Švihnout a mávnout! Když se následně rozdělili na dobro a zlo a všichni nadšeně předvedli, co se za tu dobu naučili, byl to hodně emocionální závěr.

Zpestřením programu byla i možnost vyfotit se s cosplayery. A bylo jich tam víc než dost. Mohli jste tam najít Minervu McGonagallovou, profesorku Prýtovou, Mloka Scammendera, Queenie, Tonksovou, Kruma, madame Pomfreyovou. K téhle osůbce chci poznamenat jedno. Jedná se o cosplayerku známou pod přezdívkou Patoložka (má výborný cosplay Thorina Pavézy) a známe se už nějaký ten pátek díky společným pobytům na conech a dokonce si i tykáme. Jenže, jak mi to myslelo o něco méně než obvykle, tak místo, abych se zachovala jakožto normální člověk, začala jsem ji vykat. Nely si pak ze mě dělala legraci po zbytek večera. No co, stává se o v lepších rodinách.

Nesměla samozřejmě chybět ani cosplayerská soutěž. Lidí se přihlásilo dost a bylo z čeho vybírat. Osobně se mi nejvíc líbila Zlatonka a holčina převlečená za Denní věštec. :-D

Na co jsem se hodně těšila byl filmový orchestr, který hrál skladby z Potterovských filmů. Jednalo se o čtyři členky jindy 90 členného sboru. A stálo za to si na ně počkat. Je velmi podstatný rozdíl, když slyšíte vaši srdcovou hudbu ve sborovém podání.

Velkým překvapením večera bylo divadelní představení v podání lidí z Potterfanu. Smáli jsme se od začátku do konce. Jednalo se o téma, kdy Brumbál nezklame a vyšle svůj profesorský sbor se studenty do světa mudlů. Ty scénky neměly chybu. Líbil se mi styl posílání zpráv. Jednu se mu dokonce podařilo ukořistit. Chtě nechtě všechno skončilo a my jsme se museli vrátit do mudlovského světa. Na tramvajové zastávce jsme se však srazili s Denním věštcem a bylo o zábavu postaráno. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. listopadu 2017 v 18:52 | Reagovat

Wow, tam by se mi taky líbilo!!!!

2 pythonissa3 pythonissa3 | E-mail | Web | 3. listopadu 2017 v 0:04 | Reagovat

Tak tam chci taky. :D Moc hezky udelane, libi se mi jak nadsene vse popisujes. :D :] :] Parada ! :] 8-)

3 nemam-cas nemam-cas | 12. listopadu 2017 v 12:05 | Reagovat

Taková úžasná akce! Kéž bych to věděla dřív....nu snad přístě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama