Šermířské soustředění - Závěr

11. září 2017 v 20:58 | Polgara |  Kulturní prožitky
Konečně je tu poslední část o jednom šermířském soustředění.
Autorem fotografií je Crones z http://fotogek.net


Jakmile se začalo stmívat, tak přišel nejenom hlad, ale i čas na hrátky s ohněm. Archie a Lars museli být uvázáni v dostatečné vzdálenosti. Protestovali, ale bylo jim to houby platné. Předtím než jsme se pustili do pochodní, tak panovala zvláštní atmosféra. Nevím, jak na tom byli ostatní, ale já byla trochu nervózní. Upřímně, co kdybych to byla zrovna já, jehož by museli hasit? Naštěstí k ničemu nedošlo. Hawk a Kéron měli promyšlené všechny detaily a nic se díky tomu nestalo. Člověk měl jistotu, že i kdyby k něčemu došlo, tak dojde leda tak k popálení oblečení. Měli jsme obmotané hlavy, aby nám nechytily vlasy a s ohněm se zacházelo opatrně. Ne nadarmo se říká, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán.

Z nějakého důvodu jsem šla na řadu až poslední. Ne, že by mě nikdo nepouštěl. Ale nevím jestli to byl strach anebo nedůvěra v samu sebe. Ten večer byla obloha posetá hvězdami, měsíc jasně ozařoval okolí a do toho se od nás odrážely ohnivé záblesky. Někteří si točení s pochodní vyloženě užívali. To, co s tím svedli. Obzvlášť Pája, která předvedla docela divoké kousky. Ale ani ostatní nezůstávali pozadu.

Já jsem tedy nakonec taky přišla na řadu. Hawk mi předal pochodeň, dodal pár instrukcí a vzhůru do toho. Byl to zvláštní pocit. Oheň si zpočátku dělal, co chtěl. Blafal na mě a jakoby vyskakoval z pochodně, ale jakmile jsem ji roztočila... z počátku opatrně, pak už jsem byla otrkanější. To teplo, jež sálalo z ohně bylo doslova spalující. Navíc musíte pochodní neustále pohybovat jinak si oheň dělá co chce. Jakmile jsem ji pořádně roztočila, tak ze mě všechen strach spadl. Ale od té doby se mě nepustila jedna myšlenka. Co kdybych začala docházet na semináře a naučila se ohnivá vystoupení? Ale zatím je to jen taková myšlenka usídlená někde vzadu.

Po ohňo vystoupeních jsme si dali zaslouženou odměnu. Kéronovo nakládané maso. O barbecue omáčku se postarala Sai. Večeře zmizela během několika málo vteřin. Potom zpívání, povídání a užívání si divoké krajiny. Večer se protáhl do pěti do ráno. Někteří, jako Hawk byli moudří a odešli včas. Jiní, jakožto já zůstali. Tentokrát čistě střízlivá.

Naopak jsem se stala ošetřovatelkou Sai a Rolničky, kteréžto řekněme jedna vyla bolestí, druhá se smála stejně šíleně jako Rampelník a do toho skučela bolestí, protože ji chytila křeč v obou nohách. Někdy si říkám, co je lepší. Být opilej anebo zcela střízlivej a pomáhat ostatním. Být či nebýt, toť otázka. Na jednu stranu jsem druhý den byla ráda za ráno bez kocoviny a možnost fungovat jako normální člověk. Přesto jsem se nevyhnula poznámkám: "Co ty tady? Tebe bych tu tak brzy nečekal." No co, někdo musí bejt první :-D

Neděle, den poslední. Ráno pršelo. Tak jsme nejdřív čekali, až se trochu vyjasní. Většina seděla venku pod okrajem střechy na lavičkách a bavila se. Někteří "tiše" zvraceli do kýble anebo ještě spali. Když se konečně vyčasilo, tak jsme si nejdřív znovu vyzkoušeli mačety. Pak přišla na řadu Pája a její dva tesáky. Jakmile začala jet s tesáky mlýnek, tak jsme my ostatní moudře ustoupili krok vzad a sledovali ji. Její rozzářená tvář řekla víc než tisíc slov. Bylo to jako sledovat tanečního mistra. A co teprve potom, když se k ní připojil Hawk.

Po Páje následoval úklid chaty a debordelizace zahrady. Výkřiky ve stylu: "Kde mám svoji šavli? Kde je moje dýka?" Byla na denním pořádku. Stejně se na chatě něco zapomnělo a Kéron to pak musel přivézt do Prahy. Zpátky do civilizace se mi ani trochu nechtělo. Soustředění mělo jednu výhodu. Člověk mohl řešit jen šerm a lidi ze skupiny. Nemusel přemýšlet a mohl držet několik dní za sebou v ruce meč. Nevím jak vy, ale já bych si to klidně ještě zopakovala.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Eleanore Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Samanthe Lune┼ | Web | 13. září 2017 v 17:33 | Reagovat

Uzasne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama