OstroFcon 2017

12. srpna 2017 v 11:07 | Polgara |  Život cosplayera
Západočeský festival fantazie, komiksů a zábavy


Už první zprávy jasně napovídaly, že OstroFcon bude všechno jen ne nudný. V pátek jsme dorazili s Jediem a Mefisto tak, abychom stihli pozdravit Darth Vadera, jenž tam dělal staffáž. Temný lord zrovna poletoval kolem a moc nevnímal, poněvadž řešil všechny možné a nemožné problémy. Všichni tři jsme jeli jakožto cosplayeři tudíž nám měla být zajištěna sleva na lístek. U Jedie problém nebyl, ten byl VIP, jelikož měl i přednášku. U mě a Mef nastaly trochu zmatky. Ale vítězily jsme a i my dvě jsme mohly zavítat do útrob OstroFconu.

Viděly jsme s Mef zahájení, které proběhlo velmi rychle. Pár krásných slov na začátek a za zvuků trubek mohl con začít. Asi by bylo dobré říct, kde se odehrával, že? Byl pořádaný na Ostrově v karlovarském kraji. Jedná se o západočeský festival komiksů. Nicméně potom, co proběhlo zahájení jsme se vrátili zpátky k autu. Mefisto chtěla zmrzlinu, tak se šlo na zmrzlinu. Jedi prohlásil, že zůstane na lavičce a bude si hrát hry. (Stejně jme ho pak našly venku na schodech, jak kouří s ostatními :D). Poté, co jsme si udělaly s Mef kulturní procházku do Lídlu a cestou objevily knižní špulku, tak jsme zabíjeli čas čekáním. Naštěstí se šlo večer do hospody, takže bylo, co dělat.

Zpočátku to vypadalo, že nás bude pár. Ale přidali se i hoši z fotogeek grupy. A začalo být veselo. Přiznám se, že večer v hospodách na Ostrově byly fajn. Postupně se začali přidávat další lidi a hospoda se časem zaplnila. Upřímně jsme nezáviděla kuřákům. Od doby, co schválili zákaz kouření v hospodách se najednou zaplnily prostory před hospodami. Čekalo se na Darth Vadera, který se přiřítil jako velká voda. Nejvyšší představený temné strany síly působil uštvaně, tak si objednal pivo a z nějakého důvodu se hitem staly žebírka. Temný lord totiž už nemohl, tak nechal křidýlka kolovat. Řekla bych, že jsme skupinka rozmanitých lidiček a dokážeme se zabavit kdekoli. Bylo to znát i na té hospodě, kde byl nejvíc slyšet náš stůl. :D Pátek jsme se zvedli relativně rychle a zamířili k pidimužíkovi do bytu.

Sobota ráno. Navléknout se do kostýmu a vyrazit. Myslím, že náš příchod byl velkolepý. Fallout, Jedi a Selene. A jo, užívala jsem si to. Nicméně první nás pidimužík vyslal za maskérkou. Za tohle velmi chválím a děkuju. Bylo to příjemné zpestření a slečna od Mary Kay byla milá a svoje řemeslo ovládala na výbornou. Takhle perfektně nalíčená jsem dlouho nebyla. Potom si nás odchytili lidi z Esogames, kteří jednoho po druhém nafotili. Nicméně, cestou jsme viděli místní fotoplátno. No, uhm ehm. Jsem pro každou špatnost, ale tohle se jim těžce nepovedlo. Z většiny stran se ozývala kritika. Nebýt kluků z fotogeeku, kvůli kterým jsem se před plátnem vyfotila, tak mno ehm...

Velkým zpestřením byla virtuální realita. Na počítačové hry jsem se ani nedostala, tam bylo permanentně obsazeno. Je škoda, že deskové hry zůstaly polozapomenuty a stranou. Skoro nikdo tam nechodil. Hodně se mi líbila skupina holek v kostýmech postav od Marvelu a DC komiksu. Byly perfektní. Bylo na nich krásně vidět, jak si to užívají a baví nejen sebe, ale i návštěvníky.

Je zvláštní, že si na conu uděláte skoro vlastní akci. Takový con na conu. Člověk se musí umět zabavit. Nicméně za nejlepší považuju Jediovu přednášku, která se povedla a nenudila. Jednalo se o tématiku Šerm a zbraně ve filmu a seriálu. Přišli na přetřes hrdinové jako Conan, Higlander, Xena a popřípadě Gabriela. Hodně věcí mě překvapilo, člověk na svoje hrdiny kouká tak trochu po této přednášce jinak.

Co jsem si ještě užila byla loď Artemis, kde jsme s Mefisto strávily docela dost času. Přiznám se, že bez vedení hlavních kapitánů bychom ani neodstartovali. :D

Sobota utekla ani nevím jak a už tu bylo vyhlášení cosplay soutěže. Tahle část byla velmi rychlá a dva z výherců ani nedorazili. Nicméně, co následovalo potom...doteď nechápu výběr kapel. První tak nějak ušla. Další...takhle rychle vylidněnej sál jsme dlouho neviděla. Zaplnil se až na půlnoční překvapení. A tady jsem si to užívala. Darth Vader proti Jediovi. A ti dva si to očividně užívali. Bylo to znát i na jejich úsměvech. Vystoupení bylo perfektní, promyšlené, ale především efektivní. No, a pak zase spustili kravál. Árgh, kdo to vymýšlel. Chvíli jsem přemýšlela jestli ty kapely máme za trest anebo odměnu.

V sobotu nám na chvíli také přivedli ukázat dva nádherné koně. S pidimužíkem jsme k nim samozřejmě hned běželi a museli se s nimi pomazlit. Byli vážně perfektní. Nicméně večer jsme se ještě s Hawkem nakonec zdrželi. Já jakožto gps navigace, Jedi, protože stál venku a ještě si povídal. Nakonec jsme si střihli okružní cestu Ostrovem a museli se doptávat policajtů. Jen pro info, bylo po jedné hodině ráno. Ale pokecali jsme, pobavili půlku Ostrova a viděli nádherné štěně labradora. Když jsme konečně dorazili domů, všichni už byli umytí a převlečení. Poté, co jsme smyli pot a krev conu, tak jsme se přidali. Spát se šlo až v ve tři ráno.

Neděle utekla ještě rychleji než sobota. Doteď mi hlava nebere, proč průvod dali až na neděli. Chápu, že se asi nevešel do hlavního dne, ale....za a a už většina cosplayerů odjela a za b, mno. No coment. Je to škoda. Ale užili jsme si to i tak. I když, Jedi posera už si kostým neoblékl.

Na co jsem se hodně těšila, bylo zakončení průvodu. Čekal tam na nás poslední dáreček. Onen kůň z večera. Jmenoval se Stoupa a je mu 15 let. Stoupa, protože všem schválně stoupá na nohy. Ale je to zlatíčko. Když jsem na něm seděla a jela i klusem, tak to pro mě bylo něco fantastického. A tak nějak si říkám, že právě tyhle okamžiky, krátké útržky dělají con conem. Nejde o akci samotnou, ale o to, jak si to tam člověk umí užít. Navíc, čím dál tim víc zjišťuji, že na cony chodím především kvůli lidem, kteří z toho dokážou udělat něco víc. Nebýt pidimužíka, jenž nás na OstroFcon dotáhl a kvůli němuž jsme tam my tři přijeli. Vlastně šest, pokud počítám kluky z fotogeek grupy. Ještě jedna věc mě zarazila. Lidi v Ostrově o akci skoro vůbec nevěděli. Když jsem tam běhala v kostýmu Selene, tak se překvapeně ptali, co je to za akci. Já na to zírala jako tele na nová vrata. Kde je sakra nějaká propagace? Letáky, facebook, instagram, noviny, twitter a další? Popřípadě nástěnky na zastávkách.

V neděli byl hlavní pouze průvod, jenž jsme si všichni náležitě užili. Fascinovali mě fotografové. Nedivím se, že jsou kluci tak hubení. Když jsem všechny viděla, jak obíhají průvod a fotí ho ze všech stran a úhlů, tak jsem je v duchu musela obdivovat. Navíc, nutno podotknout, že vybavení na focení váží někdy víc než brnění na šerm.

Celkově mám z OstroFconu rozporuplné pocity. Jednalo se o velmi zajímavou akci, která kdyby měla lepší vedení, tak mohla dopadnout jinak. Chce to tam ještě víc věcí domyslet. A nemůže za to pidimužík. Ten udělal maximum. Za kým přijeli lidi z Prahy, holčiny v perfektních kostýmech, maskérka a nádherný patnáctiletý kůň? Jen by to možná chtělo příště naslouchat i hlasu Darth Vadera....

ODKAZY:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama