G.L.O.W.

27. srpna 2017 v 20:21 | Polgara |  Seriály
Vyprávení o lidských osudech


V první řadě vysvětlím, co je G.L.O.W. nebo-li Gorgeous Ladies Of Wrestling - Nádherné ženy wrestlingu. Hlavní hrdinka Ruth (Alison Brie) jejíž život doslova stojí za starou bačkoru. Ráda by se stala herečkou, ale role se jí vyhýbají velkým obloukem. Nemá téměř žádné kamarády a aby toho nebylo málo spí s přítelem své jediné kamarádky. Nutno podotknout, že její milenec jí tento fakt zatajil. Jenže, osud ji nastrčí zcela jiným směrem. Stane se hlavní atrakcí seriálu vyprávějícího o ženských wrestlerkách.

Divák si při sledování nejednou musí opakovat, že to jsou herci a ne skuteční jedinci. Fandíte jim od začátku do konce. Především Ruth. I přes všechna úskalí, která ji život postavil do cesty se nevzdala a šla za svým cílem. Díky tomu se dostala do míst o nichž nevěděla, že existují a dokázala z nich udělat nezapomenutelnou šou. Celý seriál se odehrává v 80. letech.

Jenže příběh nezůstává pouze u jedné osoby. Režiséři Liz Flahive a Nick Jones dokázali nemožné a vytvořili pestrobarevnou škálu charakterů, která vás okamžitě pohltí. Wrestling je o zápasení a vytváření různých rolí. A pánové si to velmi dobře uvědomují. Postupně nás seznamují nejenom s Ruth, ale i dalšími ženami, které vytvořily G.L.O.W. a dokázaly na sebe strhnout pozornost. Další silnou ženou je Debbie Eagan (Betty Gilpin), která je protipólem Ruth. Ale jedno mají společné, ani jedna se nedovedla prosadit v hereckém světě. Právě proto se dostaly do světa wrestlingu. Ostatní hrdinky jsou taky silné, ale trochu zůstávají ve stínu těchto dvou hlavních tahounek.

Navíc se mi málokdy stane, že bych měla problém odlišit seriál od reality. A tady se to tvůrcům povedlo na výbornou. Dala jsem si tu práci a vyhledala, jak vypadaly původní hrdinky wrestlingu. A klobouk dolů. Je až neuvěřitelné, jak se jim hlavní charaktery povedlo vystihnout.

A přiznám se, že s něčím takovým jsem měla zkušenost poprvé, tak jsem trochu zírala. Seriál se odehrává v dobách, kde vrcholila osmdesátá léta. Tedy se setkáváme se šílenými barevnými variacemi wrestlingových kostýmů. Vidíme dobou takovou, jaká byla. Nepřikrášlenou, se vším, co k ní patřilo. Ale především se dozvídáme o světě, o němž jsme neměli ani tušení. Je fascinující, co všechno člověk dokáže dělat. Když jsem viděla, jak se ženské mezi sebou hraně fackují, vytvářejí naprosto fantastickou atmosféru pro diváky, tak jsem zcela podlehla jejich kouzlu. Člověk tak nějak pochopí, proč na sebe G.L.O.W dokázalo strhnout takovou pozornost.

Za mě rozhodně palec nahoru. Příjemná podívaná na několik večerů, která vás u série donutí sedět dokud ji nedokoukáte. Navíc se přistihnete přitom, jak ke konci s napětím držíte palce, aby to všechno dobře dopadlo...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Violet Violet | Web | 29. srpna 2017 v 20:04 | Reagovat

Mě se wrestling nelíbí :-? takže tenhle seriál nebude nic pro mě :-( .

2 Polgara Polgara | 30. srpna 2017 v 9:43 | Reagovat

[1]: Upřímně, já jsem si to myslela taky, ale mají to vážně dobře udlané. Spíš než wrestling se tam řeší osudy jednotlivých protagonistů :-)

3 Orida Orida | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 11:00 | Reagovat

Zaujalo ma to, že seriál pôsobí, akoby šlo o realitu, že si treba pripomínať, žde ide o hercov. Nemala som ešte takú skúsenosť a rada by som ju nadobudla. Možnože tomu niekedy dám šancu... Pripisujem na zoznam, vďaka za tip :)

4 rainorchid rainorchid | Web | 9. září 2017 v 17:09 | Reagovat

Hmm, znie to zaujímavo. Díky za tip. Bez tejto recenzie by som o seriále vôbec nevedela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama