Advík 2017 a Strahov

19. srpna 2017 v 17:57 | Polgara |  Život cosplayera
Z Advíku na Strahov :)


Poučená z loňského roku jsem na Advík dorazila až na desátou hodinu. Ale i tak to bylo brzy, jelikož většina cosplayerů přichází na cca dvanáctou hodinu. Pro začátek by bylo fajn zmínit, co je Advík. Pořádá se každoročně v Modré škole a trvá čtyři dny. Začíná ve čtvrtek a končí v neděli. Jedná se o festival, jenž běží již několik let. Ani zde nechybí cosplayeři. Člověk tu najde skutečně rozmanité kostýmy.

Osobně mám na Advíku nejradši venkovní program. Souboje Samurajů, ukázky jídla anebo různá cvičení, kterých je tam víc než dost. Jídelna je pořád za ta léta stejná, tu neovlivnilo ani slavné EET. Pořád ta samá malinovka, pořád tentýž smažený sýr s hranolkami... přiznám se, že většina lidí to řeší tak, že si zajde do restaurace na nějaké normální a stravitelné jídlo. Ne, že by vařili špatně, ale po čase vám tahle kombinace jídel začne lézt i ušima.

Nechybí tu klasická virtuální realita, deskové hry, místnost plná nejmodernějších počítačů, stánky s tematickými věcmi anebo Wiuu a další. Někdy se tam člověk dostane, jindy si zase musí vystát frontu, poněvadž jsou některé věci permanentně obsazené.

Jak už bylo řečeno výše, většina cosplayerů postává venku a užívá si počasí. Jen málo jich zavítá na přednášky. Upřímně já se nedivím. Byla jsem na jedné. Narvaná místnost a vedro k zalknutí. Je škoda, že tohle zůstává stále nedořešené. Chtělo by to buď otevřít okna anebo pořídit klimatizaci.

Čeho jsem ráda využila, byla čajovna, kterou měli před budovou. Jednalo se o provizorní stan, jenž ukrýval pohodlné sezení v japonském stylu. Z čajů jsem si vybrala Máslový ležák. Má příjemnou vůni, je sladší a je výborný na ochlazení organismu. A sedět ve stínu a pozorovat přitom souboj samurajských bojovníků bylo k nezaplacení.

Ten den jsem měla sraz ještě s Deogbair&Ide, což jsou dva velmi sympatičtí lidičkové. Jedná se o cosplayery, kteří mají cosplay na Geralta a Yennefer. Geralt mi ten den donesl Vlašťovku, kterou sám vyrobil. Je to dobře odvedená práce a cosplay Ciri je díky tomu konečně kompletní.

Nicméně ten den jsme se museli ještě přesunout na Strahov, kde nás čekala prohlídka strahovského kláštera. Já tam byla již po třetí, ale poprvé v kostýmu. Měla jsem cosplay Mellisandry. Upřímně jsem nezáviděla Geraltovi a Yennefer. Cesta z Advíku na Strahov byla náročná, navíc panovalo šílené vedro. A oni měli teplé a dost těžké kostýmy. Takže na místo určení jsme přijeli unavení, zpocení a zarudlí. Vážně báječná kombinace. Ale jakmile jsme vkročili do útrob strahovského kláštera a jeho zahrad, tak z nás pot a prach z cesty zcela spadl. Je to, jako kdyby člověk vešel do jiného světa.

Strahovský klášter je majestátní budova, která vás pohltí svoji majestátností. V ten okamžik prostě pochopíte, co lidi na těchto stavbách uchvacuje. A když se procházíte zahradou, tak na vás ta atmosféra doslova dýchá. Je to jako kdybyste se ocitli v minulosti...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KAY KAY | Web | 19. srpna 2017 v 18:32 | Reagovat

Vyzerá to nádherne, je priam cítiť historickú atmosféru :-)

2 vik vik | E-mail | Web | 31. srpna 2017 v 22:20 | Reagovat

Jojo, určitě to tam bylo kouzelné. A ten zajímavý mečík... hezký kousek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama