Zaklínačsko upírské focení ve Vysočanech

8. července 2017 v 12:48 | Polgara |  Život cosplayera
Zaklínači a upíři ve Vysočanech


Několik akcí během čtyř dnů. Když si vzpomenu, jak jsem se už v tu neděli cítila unaveně. Ono se není čemu divit. Měla jsem za sebou Svět knihy, kde jsem byla pracovně od středy od rána do večera. V neděli mě čekalo focené Zaklínači versus upírka, a pak jsem se ještě ten den musela přesunout na Točník. No, když si to umí někdo naplánovat...

Přiznám se, že při cestě na Vysočany jsem se docela bavila. Nejdřív si mě odchytil jeden pár, který si mě vyfotil a začali jsme se bavit na téma Zaklínač. Ukázalo se, že pán je fanouškem Zaklínače. Potom jsem se jedné starší pani ptala na to, kde je tady tramvajová zastávka směrem na Vysočany. No a pani mi se smrtelně vážným výrazem začala vysvětlovat: "No to musíte jít tam, kde jsou ty železné koleje..." Chtělo se mi umřít :-D

Nastala klasická situace. Po celou dobu, co jsem byla zavřená na Výstavišti, tak bylo nádherně. Modrá obloha, sluníčko svítilo, jednoduše dny ideální na to, aby se člověk slunil anebo něco podnikal. Nicméně, jakmile jsme se začali scházet na zastávce Poliklinika Vysočany, tak začala průtrž mračen. Najednou zčernala obloha, blesky a rozpršelo se. Tak jsme seděli na zastávce a přemýšleli jestli si ten nahoře dělá srandu. Asi na nás musel být komický pohled. Jeden Geralt a dvě Ciri (já a Markét). Plus jeden fotograf, animátor a vesničan. :D A ještě manželka fotografa coby perfektní maskérka. Umí vážně nádherně líčit. No, přečkali jsme déšť a hurá na focení. Stejně jsme ještě zmokli.

Jako první se fotila upírka, tedy upírka coby jeptiška. Nezáviděla jsem jí. Hawk po ní chtěl docela zajímavé věci, na to, že chuděra fotila poprvé. Chci po tobě znuděnou jeptišku a mnoho dalšího. Nicméně pak se přešlo na focení upírky. A to jsem se hrozně bavila. Musela chodit bosky. Takže jsme vyklízeli okolí, aby se neřízla nebo jinak nezranila. Krásná byla Hawkova reakce: "Je moc hezká, já ji nechci moc hezká. Udělej s tím něco." V tuhle chvíli vznikla ještě jedna nádherná fotka. Druhá Ciri na nás koukala zpoza skály. Koky si jí všimnul a vyfotil. Pořád tvrdím, že právě tyhle momentky jsou nejlepší. Ciri tam působí naprosto přirozeně a uvolněně, navíc upřímně má dokonalou postavu a obličej krásné víly. Už ji chybí jenom vílí křídla.
Potom, co byla nafocená upírka, tedy první část přišla řada na Zaklínače. Docela jsme se vyblbli. Máme společnou fotku, kdy má Geralt tak trochu halušky a vidí Ciri dvakrát. Tady jsme se taky nenudili. Jak mi rukou tlačil na krk a dělal, že nás od sebe odstrkuje, tak jsem měla trochu problém s dechem. V jednu chvíli jsem nevydržel a říkám: "Nemůžu dýchat." A druhá Ciri se začala smát.

Potom fotografie s Geraltem, já Ciri coby jeho stín. No, dělalo mi to trochu problém. Ale vznikly z toho docela zajímavé pózy. Ale řeknu vám, vylézt nahoru v podpatcích byl výkon. Navíc udržet se tam a splnit požadavky Hawka animátora. Jéé jej. Cosplayeři jsou narcisové, všichni do jednoho. A právě při tomhle focení jsem si uvědomila, jak je důležité vždy s sebou mít někoho, kdo vám řekne, kde děláte chyby. Nesedí ti paruka, čouhá ti z kapsičky kapesník, držíš ten meč jako prase kost, stůj rovně, nezvedej patu. Něco už díky šermování dokážu vychytat sama. Až zpětně si uvědomuju, kde bych co udělala jinak. Mám tohle u focení na Divoké Šárce, které pořádalo Dark Vision Studio (právě tam na mě narazil Hawk a zasvětil mě do šermování). Na většině fotografiích mi čouhá z kapsy mobil anebo kapesník. Tu fotografii to prostě kazí. A docela mě mrzí, že mě na to nikdo neupozornil.

Koky a Hawk jsou perfektní v tom, že vědí, co dělají. Mají všechno promyšlené a nenechají nic náhodě. Takže klobouk dolů před oběma. Koky se vyřádil a vymýšlel si. Hrál si se světlem a zapojoval všechny, takže nikdo nezůstal stát v pozadí. Což mi připomíná, že se tam točilo i video a docela by mě zajímalo, kde skončilo.

Dalším bodem focení bylo použití uměl krve. I tady jsme se docela nasmáli. Konečně přišla řada na vesničana. Ten měl dobrej komentář. Prý: "Tak proto si mě sem přitáhl. Abych držel náctku za zadek." Ale upírce jsem nezáviděla, když na ni lili krev. Přímo do pusy. Ale ustála to a vznikly z toho hodně dobré fotografie. Navíc dokázala vytvořit i výraz odpovídající situaci.

Poslední cvaknutí a bylo hotovo. Geralt chtěl ještě nějaké fotky s upírkou a svoje. Já si taky nechala jednu udělat a musela jsem mazat na další akci.

Přidávám odkaz na Kokyho. Nebojte se ho oslovit, je vážně perfektní a má skvělé nápady. Jen upozorňuju, že fotografie pouští až v okamžiku, kdy jsou stoprocentní. Takže vás naučí ještě jedné věci. Trpělivosti. Ale upřímně, jak kdysi někdo pravil. "Kokyho fotografie jsou lepší než orgasmus." :-D KOKY ODKAZ

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. července 2017 v 17:00 | Reagovat

Pěkné fotografe, ale já bych do tohoto asi nešla :-)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 8. července 2017 v 17:51 | Reagovat

Musí to být skvělá zkušenost, snímky mě opravdu oslovily. Skvělé! :) Evokuje to ve mě minulost/historii, kterou se vám podařilo, a myslím že velice dobře, do fotek vdechnout.

3 NaTyy NaTyy | E-mail | Web | 10. července 2017 v 14:18 | Reagovat

Boží snímky! :)

4 Nyuu Fukuya (Nicole) Nyuu Fukuya (Nicole) | Web | 11. července 2017 v 19:39 | Reagovat

Luxusní :)

5 moira moira | 14. srpna 2017 v 20:04 | Reagovat

wow. vypada to opravdu skvele. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama