Loupež ve velkém stylu (2017)

17. června 2017 v 19:57 | Polgara |  Filmy
Banka jim vzala peníze, tak se rozhodli okrást banku a vzít si svůj majetek zpět


Někdy si říkám proč mají lidi tendenci kritizovat to, co má diváka především pobavit. Loupež ve velkém stylu si buď zamilujete anebo ji budete odsuzovat. Nutno zmínit, že se jedná o remake Ve velkém stylu z roku 1979.

Příběh začíná jednoduše a tuhle linii si drží po celou dobu vyprávění. Hlavním hrdiny je trojice kamarádů Joea (Michael Cane), Willieho (Morgan Freeman) a Alberta (Alan Arkin), kterým je už přes 80 let. Všichni tři se téměř ve stejném okamžiku rozhodnout pomstít bance, která je okradla o peníze. A tak začíná jejich největší dobrodružství, kde si ověří, co všechno jsou schopni zvládnout i v důchodcovském věku.

Budu zase trochu rýpat. Hodně lidí prohlašuje, že tenhle snímek nepřinesl nic nového, navíc, co se mám jako koukat na tři staré dědky? Tuhle větu jsem bohužel slyšela od kamarádky a trochu mě tím překvapila. Přijde mi, že dnešní doba myslí jenom na mladé lidi a jakmile je člověk starý, tak ho odepíše a odloží stranou jako zboží po záruční lhůtě. Uvědomujete si tu zaslepenost? Stáří k životu patří a čeká všechny. I my mladí jednou budeme v tomhle věku. Za předpokladu, že se takhle vysokého čísla dožijeme.

Nicméně Loupež ve velkém stylu tak trochu tento problém představuje. Ukazuje chování společnosti ke starším lidem. Místo, aby se o ně postarala, zašlapává nejenom je, ale i ty, které milují. Právě to dožene trojici kamarádů k tomu, že se rozhodnou vyloupit banku. A díky tomuhle vzniká nejedna vtipná situace.

Přestože se jedná o běžné životní situace, tak z nich trojice herců dokázala vytěžit maximum. I z takové banality, jako je vyloupení obchodního domu v maloměstě. Při téhle části se smálo celé kino. Nejenom tady. Ono se to nezdá, ale tihle herci umí a skutečně si svoje role užívali. Obzvlášť ta část, kdy poprvé v ruce drží pistoli. Anebo, když řeší, jak tu loupež zvládnout tak, aby se nic nepodělalo.

Celkově příběh přináší milou a příjemnou podívanou. Nejednou se člověk zasměje, jindy ho zas vyprávění donutí přemýšlet. Nevím, kolik mohu prozrazovat, ale řekněme třeba, že i sympatie malé holčičky mohou rozhodnout o osudu celého vyšetřování.

Režisér Zach Braff dokázal nemožné a připravil nám jízdu plnou hlášek a životních situací, které v podobném duchu zažije snad každý, a i proto se dokážeme víc vcítit do hlavních hrdinů. Z kina jsem odcházela s pocitem, že nešlo o ztracený čas. Loupež ve velkém stylu mi přinesla hodinu a půl humoru a přiměřené akce. Ale je to především snímek o tom, že život v důchodu rozhodně nemusí skončit na gauči u televize.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 17. června 2017 v 20:37 | Reagovat

Určitě se kouknu, děkuji za tip :-)

2 Will Will | Web | 2. července 2017 v 14:37 | Reagovat

Ahoj, prvně se chci omluvit, že nepíšu kmentář k tématice tohoto článku, moc moc se omlouvám.

Narazila jsem na tvůj komentář ke článku vztahujícím se k Witch --> http://poletinka1.blog.cz/1610/pro-jeden-padly-casopis
Chtěla jsem se zeptat, jestli ti doma nezbyly nějaké dárky z těch Witch časopisů. Opravdu je nutně sháním a nabídla bych ti za ně klidně i větší částku. Kdyžtak se ozvi na e-mail terezaterezy@seznam.cz
Předem moc děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama