Oskar Fuchs - Frost

20. května 2017 v 18:42 | Polgara |  Česká literatura
Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci


Nakladatelství: Epocha
Rok vydání: 2017
Počet stran: 168
Anotace:
Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci. Což mimo jiné obnáší eliminaci čarodějů a dalších potvor. Někdo na něj ale přichystal podraz. Zdánlivě běžná akce v brněnském pavilonu Anthropos se proto zvrhne v krvavou lázeň.

Aby toho nebylo málo, na scénu přichází opravdu mocný hráč z dávné minulosti. V Býčí skále u Adamova tak po staletích opět zní nejen bušení kladiv, ale i zoufalý křik rituálních lidských obětí. Jisté je, že než Frost zjistí, kdo za tím vším stojí, bude muset vystřílet ještě hodně zásobníků. A taky přivolat posily. Naštěstí ví, kde je hledat. Na historickém pomezí Čech a Moravy stával v bažinách hrad Krotenful. A strážil jej někdo, s kým si skutečně není radno zahrávat.

Oscar Fuchs potěší každého příznivce akční fantastiky. Již obálka jasně napovídá, že jde o akční fantasy, plnou jízdy a nečekaných situací. Frost, hlavní hrdina příběhu je svéráz a pro sprosté slovo nejde daleko. Navíc, aby toho nebylo málo, tak je to takový ten šukací tip ve stylu Deadpoola. Je mu jedno, kam to strčí, hlavně, když to někam strčí. Pardon, tohle jsem si nemohla odpustit. :-D


Hodně jsem si oblíbila Wolfiho. Tenhle mluvící a obrovský vlk je zlatíčko. Líbilo se mi, jak nejednou nedokázal pochopit lidskou ironii a díky tomu nejednou vznikaly vtipné situace.

Co mě překvapilo, kolik silných ženských se v tomhle příběhu vyskytuje. A možná je to dobře. Asi nejvíc zaujme Natálka. Ženská, která dokáže Frosta utnout a má postavu za kterou by nejedna ženská vraždila. Potom koordinátorka Angela, osoba, která dokáže číst myšlenky a dost toho využívá. Hodně se mi líbila postava Temné. Neřeknu kdo to je. Přeci vás nepřipravím o překvapení.

Oscar Fuchs využil své znalosti Brna a čtenář tak má pocit, že se prochází přímo s hrdiny, protože všechna zmiňovaná místa zná. Nemohla jsem si pomoci srovnání se Simonem Richardem Greenem. Je vidět, že autor má hodně načteno a na jeho psaní je to znát.

Frost je skvělá akční jízda, která nenudí. Postavy vám přirostou k srdci o to víc, že pochází z čistě českého prostředí. U některých narážek jsem se řehnila. Například: "Chtít umlčet Gotta je utopie." Pak chudáci musí poslouchat ještě Evu a Vaška a podobné věci. Slyšela jsem pár hlasů, že spisovatel nepřinesl nic nového. Upřímně, pokud chce čtenář něco hlubokomyslného, tak hledá někde jinde a ne ve sférách akční fantastiky, že? Frost je čtení, které pobaví, potěší a dovolí uniknout realitě.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Nakladatelství Epocha.
Knížku můžete zakoupit na FROST
FOTOGRAFIE KNÍŽKY BY POLGARA
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 moira moira | 22. května 2017 v 12:18 | Reagovat

damn, byla jsem rozhodnutá, že si pořídím sbírku povídek od rečkové a frost bude z knihovny. teď si nejsem tak jistá. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama