Lindsey Stirling 2017

18. března 2017 v 18:29 | Polgara |  Kulturní prožitky
Lindsey Stirling je americká houslistka, tanečnice, zpěvačka a skladatelka a již po třetí zavítala do Prahy


Snad poprvé v životě jsem se zařadila mezi fanoušky, kteří jsou schopni na svoji vytouženou hvězdu čekat několik hodin. Šli jsme tam tři, já, kamarádka ze střední a její spolužák. Lindsey vystupovala v Praze už po několikáté, ale pokud se nepletu, tak poprvé ve Fórum Karlín. Ten den jsme tam přišli kousek po čtvrté hodině a řeknu vám, už nikdy víc. Čekali jsme čtyři hodiny, ale pomohlo to. Dostali jsme se až k zábradlí a měli i výborná místa.

Okolo se památkovým zbožím jsem jenom proletěla. Za a je to vždycky na těchto akcích drahé a za b dávat 800 korun za tričko s fotkou, kde je Lindsey...ne, zase takový blázen nejsem.

Samotný koncert začal v 20:00 hodin. Setmělo se, všichni najednou utichli a očekávali příchod jejich oblíbenkyně. Přiznám se, že vzhledem k tomu, že jsem stála na balkoně, tak jsem měla výhled na všechno pode mnou. Musela jsem se docela smát, protože všichni měli rozsvícené mobily a facebookovali. Zhasli jen v době, když Lindsey předváděla, co všechno umí. Teda někteří, našlo spousty jedinců, kteří si celý koncert nahrávali. Což je taky věc, kterou mi rozum nebere. Ale abych byla spravedlivá, tak sama jsem si pár fotek a jedno video pořídila taky.

Lindsey je fantastická. Ta její živelná energie nezná hranic. Ono odtančit a odehrát to, co zvládne ona. Navíc s sebou měla svoje tanečnice, které ji dělali křoví. Kamarádka říkala, že nevěděla, kam dřív s očima. A měla pravdu. Všichni svoje umění zvládali naprosto dokonale. Navíc každá písnička měla vytvořenou jinou atmosféru a světelné efekty, což jsem docela zírala. Původně jsem myslela, že na sobě bude mít pouze jeden kostým. Ale i v tomhle mě vyvedla z omylu. Vystřídala jich hned několik a všechny byly naprosto fantastické. A co víc, naprosto vystihovaly atmosféru písniček.

Koncert zahájila písničkou "The Phoenix", která je z jejího nejnovějšího alba "Brave Enough". Ani "Shatter me" nezůstalo bez odezvy a setkalo se s velkým potleskem. Vzpomínáte si na Lindseyino video, které se odehrává ve westernovém prostředí? Tak i to se dočkalo svého zahrání. Nese název "Rountable Rival". Neochudila nás ani o staré a slavné Crystalize. Celkem mě překvapilo téma nového alba. Vzhledem k tomu, že nechci spoilerovat, tak prozradím jediné. Máte se na, co těšit.

Hodně se mi líbila i část, kdy Lindsey přišla a dostala malé, dřevěné housličky. To, co s nimi předvedla potom...seděla na zemi a zvládla na ně zahrát všechny známé soundtrackové melodie. Dost pobavilo i video, které tomu předcházelo. To se smálo celé fórum.

Koncert utekl velmi rychle, ale potlesk, který si tím světoznámá houslistka vysloužila, nebral konce. Vidět ji na živo, stát několik metrů od ní a sledovat její písničky v přímém přenosu byl naprosto nevšední a nádherný zážitek. Hrozně mě překvapilo, jak je malá. Ale to je možná její výhoda, protože díky tomu může provádět ty svoje akrobatické kousky.

Nechtějte po mě neosobní hodnocení. Lindsey miluju a jsem ráda za možnost vidět ji na živo. Bylo to něco neuvěřitelného. Proto mě ani nepřekvapilo, když jsem zjistila, že měla kompletně vyprodáno a koncert sklidil velký úspěch. Jestli do Prahy ještě zavítá, tak na ní ráda půjdu znovu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cholerik Cholerik | Web | 18. března 2017 v 18:39 | Reagovat

Taky jsem mel v planu na ni mrknout, zel bohu zase to nevyslo. Snad pristi rok uz to klapne.

2 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 18. března 2017 v 20:05 | Reagovat

Tato houslistka je skutečně úžasná.. já si ale tak nějak vystačím s videi na youtube.. koncertům moc nefandím.. zkrátka zaplatíte velké prachy a přitom vše vidíte z dálky.. sice na živo, ale mně to za to nestojí.. každopádně ji mám fakt ráda je úžasná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama