Pragoffest 2017

13. února 2017 v 21:23 | Polgara |  Život cosplayera
Pragoffestí dovádění :-)


Tentokráte jsem se na akci začala připravovat o něco dřív. Přesto se mi nepodařilo dokončit kostým, tak, jak jsem chtěla. Jednalo se o cosplay Death dealera z Underworldu. V českém změní Smrtonoše. Zkusila jsem nemožné a kostým si dala dohromady sama. Tedy, vzhledem k tomu, že se převážně nakupovalo přes ebay, musela jsem se vždy poradit se zkušenějším. V závěru celý cosplay stál ani ne dva tisíce.

S tímhle se spojuje jedna vtipná historka. Zpočátku jsem chtěla cosplayovat pouze Selene. Ale tady bylo příliš mnoho záporů. Nepodařilo se sehnat černou paruku a ehm, to je jediná výmluva, kterou mám. Co mi ještě chybí čočky a upíří zuby. Ráda bych to dotáhla k dokonalosti. Ale zpátky k věci. Selene má vždy, tedy téměř vždycky na sobě dlouhý černý plášť. Hawk jednoho dne přišel s tím, že mu ve skříni visí tentýž plášť, jenž nevyužívá. Mně se zalesklo v očích a Hawk praví: "Je tvůj, když za něho dostanu dva Jacky Danielsy." Upřesnil, že chce světlé. Ale už neupřesnil, jaký druh. Takže, když jsem konečně hrdě donesla dva Jacky (jeden velký, druhý malý), tak si je prohlédl a pravil: "No, já ti tak trochu zapomněl říct, že piju jen ty, kde není napsáno Honey." Rázem byla všechna hrdost v trapu. Nakonec to dopadlo tak, že si ty Jacky vypiju sama a čeká mě kupování dalších dvou, teď už nemedových. Nemám ráda Jacka Danielse! Ještě jedna věc ohledně kabátu. Hawk má přibližně 185 cm, já 161 cm. Takže v tom trochu plavu a čeká mě zkracování rukávů, jelikož v tom vypadám vážně komicky. :-D

Ale zpátky k Pragoffestu. Poučena z loňského ročníku, jsem tam šla tentokrát pouze v sobotu. Každý con má jeden den, kdy všechno vrcholí a spěje k velkému finále. Ono záleží hodně na vaší povaze. Takže nemůžete soudit jen podle mě. Vždycky se najde něco, co se vám bude líbit z programu i v jiných dnech.

Původně jsem tam chtěla být už na devátou, což se tak nějak povedlo. Pouze s mírným zpožděním. Ono, když táhnete krosnu, meč, tak cestování nejde moc lehce. Převlékala jsem se až na místě. Hlavně kvůli zimě. Ten den bylo dosti hluboko pod nulou. A už to začalo. Odchytávání starých známých, přednášky různých zaměření. Od Star Wars, Star Trek, Historie, Anime, Potter linie a mnoho dalších. Samostatnou kapitolou jsou přednášky českých autorů anebo nakladatelů, kteří conů využívají k získání nových čtenářů.

Některé přednášky jsou slabší, jiné jsou přehlídkou trapnosti a člověk by nejradši zmizel po deseti minutách, ale neudělá to, protože je mu líto přednášejícího. Jindy vlezete na přednášku jenom protože jdete s někým, kdo tam jde a zrovna jste se s ním zakecali. Verzí, jak se dostat na tu či onu přednášku je mnoho. Vyzkoušela jsem si boj s tyčema, jak vypadá Sta Trekovská přednáška, zabrousila jsem i na Star Wars linii, ale většinu času jsem opět byla na Potter linii :-D.

Co byl problém, bylo místní jídlo. Ne, že by nebylo dobré, ale čekala se na něho nejdříve dlouhá fronta. Pokud jste konečně vyčekali frontu, tak jste museli nějaký čas trávit čekáním na to než vám jídlo přinesou. Mně se takhle podařilo zabít hodinu a to jsem si dala smažený kuřecí řízek a hranolky. V té době si ke mně přisedl Kuromaru a chvíli jsme povídali. S kým jsem se ještě dost bavila John Cwelf, jenž má nádherný kostým jednoho velmi sexy trpaslíka. Nechyběla ani Silvara, Verča s Mathym, Arrow, Joker, lidé ze Star Rebels Legions a mnoho dalších.

Scének tam bylo mnoho. Například ta, kdy blbneme venku před Modrou školou, John Cwelf mě poprosí, jestli bych na chvilku nepodržela dvě lahve Ciderů. Z těchto momentek vznikly nádherné fotky. John Cwelf to okomentoval slovy: "Vožunkfest." Co dodat. Prostě Pragoffest. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama