Lucifer (2016)

17. února 2017 v 22:06 | Polgara |  Seriály
Článek o jedné velmi volné seriálové adaptaci na jeden z nejslavnějších komiksů


Jakožto čtenář téměř všeho, co má písmenka jsem se naučila striktně oddělovat knížky a jejich seriálové či filmové podoby. Poněvadž bych pak musela spáchat sepuku anebo zabít většinu režisérů. Nutno podotknout, že se mi tohle daří dodržovat, a pak jsem si filmovou podobu schopná užít. Stejně tak je tomu u Lucifera. Nicméně hlavní hrdina, jehož ztvárnil Tom Ellis (Lucifer Morningstar) je natolik charismatický a okouzlující, že tomuhle seriálu podlehnete velmi snadno.

Stručně a jednoduše, než všechno začalo, tak byl Lucifer/Světlonoš svržen z pekla jeho otec ho potrestal vládou nad peklem. Jenže i Lucifer zatoužil po dovolené, a tak šéfování peklu pověsil na hřebík a vypravil se do města hříchů. Los Angeles. Lucifer je okouzlený možnostmi, které mu toto město nabízí. Od rychlých elegantních aut až po ženy, jež mu padají do náruče.

Vezme na sebe podobu milionáře vlastnícího jeden z nejslavnějších barů. Aby toho nebylo málo, tak se mu do cesty připlete detektivka Chloe Decker (Lauren German) jejíž osobnost Lucifera z nějakého důvodu přitahuje. Navíc je schopná odolávat jeho schopnostem.

Seriál Lucifer stvořilo studio Fox, které i přes všechny negativní ohlasy dokázalo natočit již druhou sérii se ve svém odhadu nezklamalo. Lucifer je chytlavý, hláškami naplněný kousek, jenž buď nenávidíte anebo milujete. Nic není mezitím.
První série v podstatě poodhaluje roušku tajemství, která záhadného milionáře zahalují jako neviditelné roucho. Dozvídáme se víc a víc z jeho minulosti. A to i za pomoci sezení, jež Lucifer absolvuje u své psychoterapeutky Lindy Martin (Rachel Harris). Tuhle ženskou si zamilujete od samého začátku. Až po shlédnutí druhé série vám dojde, jaká složitá osobnost se v ní ukrývá. Za to k Amenadielovi (D. B. Woodside) jsem si hledala cestu hodně dlouho. U něho nevíte, jak se s ním poprat. V jednu chvíli vám jakožto postava leze na nervy, v druhé ho litujete a ve třetí si ho nějakým způsobem oblíbíte. Za to s Mazikeen (Lesley-Ann Brandt) máte jasno od začátku. Lesley dokázala nemožná a udělala s Maze dokonalou "zápornou" postavu, které fandíte i přestože znáte její minulost. Svým způsobem je v něčem podobná Luciferovi, oba dva se snaží zabít svoji minulost, oba mají hodně svérázný a úderný smysl pro humor. Dan Espinoza (Kevin Alejandro) přezdívaný též jakožto detektiv Blb (tuhle přezdívku dostal od Lucifera) je zvláštní případ. K němu zachováváte neutrální postoj a neuroníte slzu ani v okamžiku, když má skoro na kahánku.

Je zajímavé, že co se týče efektů, tak se Foxáci moc nepředvedli. Je to škoda, Lucifer toho pro vyřádění nabízí víc než dost. Ale třeba uvidíme. Nicméně se neubráním srovnání se seriálem Castle na zabití. Místy mi tyhle dva seriály přišly hodně podobné. I Lucifer jede na podobném scénáři. Detektivka, která se seriózně snaží dělat svoji práci a do toho ji přijde namyšlený hejsek, jenž ji háže klacky pod nohy a naprosto ignoruje všechny zákony. Zpočátku se tihle dva nesnáší, ale pak si uvědomí, jak jeden bez druhého nemohou být. Ale cesty osudu jim nepřejí...

Co mi trochu vadí, jak z toho v druhé sérii začali dělat zbytečné drama a hlavní hrdiny polidšťují. U Maze a Lucího se to tak nějak očekává, ale hrozně mi lezla na nervy jistá osoba, která se tam nově objeví a udělá ve všem hroznej bordel. Navíc si říkáte, proč by někdo jako ona řešil zrovna takovéhle chujoviny. Téhle tendence si v poslední době všímám u vícero seriálu a filmů. Hlavní hrdina démon, čaroděj, nesmrtelný bojovník, zamiluje se a najednou chce být člověk. Což mi přijde škoda. Dovedete si představit démona, který si zachová svoji podstatu, sestoupí na zem a skvěle maskován užívá svých schopností? Já jo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shō Shō | E-mail | Web | 18. února 2017 v 7:40 | Reagovat

Zdravím.

Opravil bych v této recenzi jediné a to, že krom žen mu do náruče padá i rod mužský. xD Ať už si vzpomeneme na záběr vstávání z postele a nebo na gay ochranku. ^^

Lucifer je úžasný seriál. Miluji ten humor, kterým je celý seriál proložen. Ať mám jakoukoli náladu, tak mne vždy dokáže rozesmát. Ať už se jedná o sexuální narážky...
Dr. Linda: I'm going to give you 60 seconds then re-surge your heart.
Lucifer: Sixty seconds? I've had orgasms that last longer.
... nebo jen Luciferu přirozenou ukázku jeho egoismu typu, že si skoro zapálí ve škole.

Bohům žel se nemohu pyšnit tím, že sem  přečetl i komix, ale nejspíše se vrhnu i na něj.
Seriál jako takový není špatný, když si bereme, že se má motat kolem Lucifera a jeho života. Dá se tedy pochopit i to, že policejní případy nejsou rozuzlovány tak detailně jako v jiných kriminálkách.

Tom se role chopil fantasticky, stejně jako Lesley. David Bryan mi tam však přišel jako páté kolo u vozu. Já si k němu prozatím žádnou cestu nenašel. Snad se to s ním zlepší...

2 Em │ Waywithem.blog.cz Em │ Waywithem.blog.cz | Web | 1. března 2017 v 15:21 | Reagovat

miluju ten seriál,zrovna ted jsem o něm psala taky na blogu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama