Rogue One: Star Wars Story (2016)

24. prosince 2016 v 14:08 | Polgara |  Filmy
Podaří se netradičním hrdinům dokončit zdánlivě nesplnitelný úkol?


Jedná se o prequel k Nové naději, kde v podstatě řekli, jak Rogue One skončí. Stejně jsme byli všichni ze závěru filmu překvapení. Tohle je jeden z mála filmů, u něhož nevím, jak začít, aniž bych vyzradila konec příběhu. Ale zkusím se s tím nějak poprat.

Hlavní hrdinka je Jynn Erso (Felicity Jones), která je svědkem vraždy své matky a únosu jejího otce Galeana Ersa (Mads Mikkelsen) jehož potřebují k sestavení velmi účinné zbraně. Jynn si projde dost krušným obdobím než se dostane k Povstalcům. Jenže ani tady to nemá jednoduché, protože aby dosáhla svých cílů, tak se musí spojit s Cassianem Andorem (Diego Luna). Cassian má na pomoc imperiálního droida K-2SO (Alan Tudyk). Naše trio se musí dostat na měsíc Jedha, kde se ukrývá odpadlík Saw Gerrera (Forest Whitaker) od něhož musí získat určitou informaci. Cestou potkají slepého mnicha Cherruta Imnweho (Donnie Yen), který jim nejednou zachrání krk. Během cesty se k nim připlete ještě bývalý imperiální pilot Boodhi Rook (Riz Ahmed). Jejich největším nepřítelem, který je pronásleduje po všech koutech vesmíru je Orson Krenic (Ben Mendhelson).

Rogue One splnilo to, co slíbilo. Přiznám se, že patřím mezi tu část, jež od filmu nic nečekala a nakonec se mi vyprávění líbilo. Mělo spád, nechyběl tu ani humor, který obstarával K-2SO a Boodhi. Právě tihle dva trochu narušovali jinak vážnou linku filmu. Jejich hlášky vám zní v hlavě ještě dlouho poté.

Nové Star Wars přináší jiný pohled na Star Wars a dokazuje ještě to, že ani povstalci nebyli žádné nevinné ovečky. Většina z nich byla odpadlíky Impéria. Lidé, kteří plnili pro Impérium tu největší špínu a díky tomu pochopili, že stojí na špatné straně. I proto se nyní potkáváme s ne úplně kladnými hrdiny, kteří ví, co je to dno lidského života a je jim svým způsobem jedno, jak svůj úkol splní. Hlavně, když to pomůže "dobré" věci. Je fascinující sledovat, co všechno je povstalec ochotný udělat. Myslím, že kdyby něco z tohohle věděl Luke, asi by moc povstalcům nepomáhal.

Nemohla jsem si pomoct, ale strašně mi lezla na nervy Jynn. Navíc to zmršil i český dabing. Jindy mi nevadí, ale tentokrát hlas hlavní hrdinky nevystihli. Byl otravný, ukňučený a nedokázal zaujmout. Spíše jste fandili ostatním postavám. Hodně se mi líbil slepý mnich a jeho nezapomenutelné bojové scénky. A jeho oblíbená věta: "Síla je se mnou, já jsem se sílou." Pořád čekáte, že ji nakonec použije, ale nakonec tu není ani náznak.

Hodně silným hrdinou je Saw Gerrera, jenž vás zaujme nejenom svým cynickým postojem a dvojakou povahou, ale především faktem, že až do posledního okamžiku nevíte na čí straně doopravdy je. Kdo mě hodně překvapil byl Bail Organa (Jimmy Smits), jenž tu má taky nemalou část pro sebe. Tak nějak díky tomu pochopíte náznak z jiných filmů. Osobně se nemohu ztotožnit s tím, jak silnou a zajímavou postavou je Mon Mothmma (Genevieve O´Reilly). Je to kráčmera, která si jde za svým a je jí jedno, koho přitom popraví. Hlavně, že přitom chudinky povstalci zvítězí. Ten její mentorský tón, kdy ona ví všechno nejlíp mě iritoval snad ještě víc než hlas Jynn.

Přišlo mi, že někde použili některá klasická klišé, kterým se ani tento snímek vyhnout nemohl. Nicméně hrozně se mi líbil nástup Darth Vadera. Až teď, po všech těch filmech pochopíte to, proč se ho všichni bojí. Navíc si uvědomíte, že rytíři Jedi jsou téměř vyhlazení a není tam proti němu žádná protiváha a to je hodně špatně.

Ve Star Wars: Rogue one nehledejte logiku, nechtějte po ní ani hluboké dialogy, které rozjímají nad jádrem pudla. Jednoduše si užívejte to, že se konečně dozvíte, jak to bylo před tím velkým průserem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 24. prosince 2016 v 14:48 | Reagovat

My na tom byli s přítelem v kině před 4 dny. Bylo to super. Oba dva jsme fanoušky SW, takže jsme k oběma novým dílům přistupovali s obavami, ale nakonec jsme byli příjemně překvapeni. Rogue One se povedl, ale s tím dabingem bych to tak hrozně neviděla. Docela se mi líbil. Byla docela nostalgie, vrátit se k Vaderovi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama