Fénixcon 2016 - 32. setkání příznivců a autorů fantastiky

23. prosince 2016 v 18:54 | Polgara |  Kulturní prožitky
Brněnský sraz fanoušků a autorů fantastiky


Změna je život a ne všechny cony jsou stejné. Tentokráte jsem si s sebou vzala notebook s tím, že si budu ve vlaku psát. Fénixcon je totiž v Brně a cesta tam trvala přibližně dvě hodiny. Proběhla bez větších zádrhelů, až mě to udivilo. Když si vzpomenu na minulý rok, tak tohle byla brnkačka. :-D U nádraží jsme si vzali taxíka, jelikož se Fénixcon odehrával na druhém konci města. Konkrétně v hotelu Vista. Fajn, říkám si, horší než loni to být nemůže...

Po ubytování jsme se v kostýmu ze světa Star trek vydala na prozkoumání se situace. Moje nadšení opadlo v okamžiku, kdy jsem se na obsluze snažila vyzvídat, kde, co je. Byla milá a sálalo z ní nadšení, ale, trochu haproval fakt, že prozatím nebylo nic připravené. Když jsem se ptala, kde jsou obchůdky, popřípadě nějaké deskové hry anebo akce, bylo mi řečeno, že to ani sami organizátoři nevědí. Nicméně ještě pořád jsem si říkala, že se to dá pomluvit, protože zahájení celé akce mělo být až po šesté. Všude panoval absolutní chaos a shon na poslední chvíli, jenž se dá popsat velmi jednoduše: "Pomoc, nevím, kde mi stojí hlava." Tak jsem se vrátila zpátky na pokoj s tím, že počkám na zahájení a bude snad lépe.

Zahájení, čas k tomu, aby se konečně něco začalo dít. Moje nálada se dělila na dvě části. Pořád jsem čekala, že nebude tak zle, ale už ve mně začínal hlodat červíček. Vzhledem k tomu, že jsem povahou spíše optimista, tak nad akcí zlomím hůl až poslední den, kdy si o ní udělám celkový obrázek. Zahájení proběhlo, proneslo se několik hrdých slov a vzhůru do shluku fantastů a scifistů, kteří se tu vyrojili jako houby po dešti. Tady pro mě nastával trochu krušnější čas. Mám strašně špatnou paměť na tváře a jména. Musím se s lidmi vidět víckrát, abych si je zapamatovala. V překladu jsem si sama způsobila několik trapasů. Naštěstí na tom byli tak nějak všichni stejně, tudíž se to nakonec vynulovalo. :-D


První večer byl strašně fajn, tak nějak jsme se slejzali a znovu seznamovali s lidmi, které jsme neviděli rok. Anebo na posledním conu. Je to takový menší souboj, kdo si koho urve a s kým se bude bavit.

Den druhý: Sobota. Tady jsem trochu váhala, přednášek mě zaujalo pár a na těch jsem byla. Například panel nakladatelů, líbila se mi Julie Nováková, která ví o čem mluví. Různé přednáška ze světa scifi a fantasy. Ale jinak mi tento Fénixcon přišel slabší než loni. Což je škoda. Takhle to vypadalo, že se tu sešlo pouze pár stálých přátel, kteří si chtěli popovídat nad pivem. Nelákala mě ani koupě tombolových lístků a to už je, co říct. Když si vzpomenu na takový Festival Fantazie, kde jsem si jich pár koupila a dokonce jsem i něco vyhrála.

Dokonce i závěrečné vyhlášení vítězů vypadalo jako vzpomínka na staré dobré časy, kdy Fénixcon ještě sršel energií. Když jsem mizela ze sálu společně s pár dalšími kamarády, tak se na mě Zdeněk Rampas smutně podíval a říká: "Chceš být číslo čtyři?" Je to škoda, dalo se z toho vytřískat mnohem více.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. prosince 2016 v 20:59 | Reagovat

Vypadá to jako fajn zážitek 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama