Focení cosplaye Mary Jade

4. listopadu 2016 v 20:37 | Polgara |  Život cosplayera
Co napsat...snad jenom berte mě pouze jako fanouška Star Wars, žádného světoborného znalce :-)


Zjistila jsem, že zajistit si funkční a precizní kostým není zase až tak velký problém. Horší je doladit k dokonalosti všechny podrobnosti. Jaké? Například obejít si místo ještě předtím než se bude fotit. Původní plán byl projít si místo činu týden před dnem D. Nakonec to dopadlo tak, že jsme si Vyšehrad a jednotlivé lokace procházeli den před focením.

Fotilo se 29. října 2016 v místech, kde je několik tunelů a dají se tam vymyslet naprosto famozní scénky. Nechtěnou součástí každého takového focení bývá pozornost okolo chodících lidí. Některé ty reakce nemají chybu. Někteří se jednoduše na okamžik zastavili a s úžasem ve tváři zírali na to, co tam vyvádíme. Pak tam byli tací, kteří si nás fotili a snažili se u toho být nenápadní. :-D Nicméně na focení se nás sešlo několik. Geralt, pirátka a já v cosplayi Mary Jade. Asi bych měla vysvětlit, kdo je Mara Jade, že?

Mara Jade pochází z knih ze světa Star Wars. Jak MJ přiblížit a nezamotat se do toho. Mara Jade byla především špión a císařův osobní zabiják. Prošla si nejenom klasickým výcvikem coby špionáže, zabijáka, ale dokázala také ovládat Sílu. Zlomovým bodem v životě Mary byl ten, kdy od Palpatina dostala úkol zabít Luka Skywalkera. Nakonec se to všechno trochu zamotalo. Nebudu psát, co se stalo dál, snad jenom to, že ani Jade nemohla tušit, jakým směrem se začne ubírat její život.

Nikdy jsem netušila, že někdy budu cosplayovat postavu ze světa Star Wars. Lákalo mě to, to nepopírám. Ale nenapadlo mě, že skončím zrovna u MJ. Je škoda, že ji z filmů Star Wars vystřihli. Chápu, není kanonická, ale svoje kouzlo má.

Ale zpátky k focení. Nebylo tak náročné jako to s vlky na Divoké Šárce, ale i tak mi dalo zabrat. Začali jsme pár minut po jedné. První se určilo, kdo půjde první. Roli pokusného beránka vyhrál Geralt, pak šla pirátka a nejlepší nakonec já. Nečekaně milým překvapením bylo, že nám Hawk sehnal viážistku, takže jsem po dlouhé době byla i dobře nalíčená. Omanka to skutečně uměla a věděla, co dělá. Ono přes deset let praxe udělá s člověkem své.

Zpočátku jsem sloužila jako prodloužená žárovka. Fotograf, říkejme mu Koky měl s sebou několik vychytávek. Několik speciálních foťáků, osvětlení a další věci jejichž název jsem ani neznala. A už to jelo. Potom, co Geralta doladili nalíčením a nabarvením vlasů začalo pravé utrpení. Když jsem držela světlo a věřte mi, že v cosplayi MJ to nebyl žádný med, docela jsem Geralta litovala. Z jedné strany komandující Hawk, který se staral o to, jestli se správně drží meč, postoj a ze strany druhé Koky a jeho doporučení. Chvílemi jsem se škodolibě řechtala. Koky je mistr dvojsmysůů a narážek. Za některé jsem z části mohla já. Jednou jsem tam pronesla památnou větu: "Tak dělej, jako, že si leštíš meč." Fotograf se škodolibě usmál a udělal z toho naprosto perfektní dvojsmysl. Takhle to jelo po celou dobu focení. :-D

Hodně se mi líbila Geraltova gryfí hlavou, kterou měl perfektně provedenou. Co jsem mu trochu záviděla byl meč. Po Geraltovi nastoupila pirátka u jejíhož focení jsem nebyla, jelikož jsem byla v tu dobu líčena. Ale fotky dopadly skvěle.

Když jsem přišla na řadu já, byli už všichni dosti promrzlí a unavení. Včetně fotografa, ale i tak dokázal sršet neuvěřitelnou energií a stíhal komandovat, že se "tvářím jako debil." :-D Což mi připomíná....když jsem seděla na schodech a nechala se líčit, tak okolo nás procházela cca šestiletá holčička s maminkou. Holčička nás fascinovaně pozorovala, co to tam děláme, a pak prohlásila: "Mami, já si taky sednu na schody a nechám se nalíčit." A my málem umřely potlačovaným smíchem.

Focení cosplaye Mary Jade bylo náročné především, co se týče držení meče a faktu, že jsem mrzla. Ale výsledek...moje prohlášení, že Kokyho fotky jsou lepší než orgasmus je víc než výstižné. Dokázal se mnou zázrak a hodně pomohl i Hawk, jenž mě hlídal. Drž tu zbraň takhle, takhle ne, vypadá to hrozně...stejně jako Koky je perfekcionalista a dbá na detaily. I přes všechnu snahu se našlo pár maličkostí, které nám unikli. Ale to vychytáme příště.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 23:14 | Reagovat

Vypadá to úžasně! :O

2 Eliss Eliss | Web | 5. listopadu 2016 v 9:21 | Reagovat

Ty fotografie jsou absolutně úžasné O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama