Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

16. října 2016 v 14:51 | Polgara |  Filmy
Tim Burton divákovi představuje nevšední podívanou :-)


Jake (Asa Butterfield) od dětství poslouchá příběhy s podivnými dětmi a zvláštními příšerami, které mu vypráví jeho dědeček. Jeho klidné mládí se změní ve chvíli, kdy dědeček zemře a on je nucen změnit svůj názor na všechno, čemu dosud věřil.

Tim Burton diváky nezklamal ani tentokrát a znovu nás zavedl do svých koutů fantazie, která nezná hranic. Jeho stopa je ve filmovém vyprávění víc než viditelná. Burtonovské prvky se ve filmu objevují po celou dobu. A to nejenom ve chvíli, kdy se Jake dostane do domu slečny Peregrinové, ale také při různých soubojích. Nicméně, měla bych jet od začátku.

Sirotčines slečny Peregrinové stojí na systému časových smyček, které vytváří Ymbriny. Což jsou ženy, jež mohou ovlivňovat čas a zajistit, aby se určitý den opakoval pořád dokola. Mají za úkol jediné, ochránit své podivuhodné svěřence. Za pomoci Jakea se seznámíme se Sirotčincem slečny Peregrinové, který se ukrývá na malém, zapomenutém ostrůvku.

Hlavní aktérkou toho všeho je jakási slečna Alma Peregrinová (Eva Green), jež má ve své péči několik dětí s neobvyklými schopnostmi. Právě kvůli nim, aby je ochránila před nepřáteli, kteří chtějí sníst jejich oči, aby získali větší moc, vytváří časovou smyčku.

Nejvíc ze všech zaujme Emma (Ella Purner), která ovládá vzduch. Potom jsou tam dvojčata u nichž člověk až do poslední chvíle netuší, co ovládají. Pak děsivý Enoch, jenž umí oživit neživé figurky, Olive ovládající oheň, Hugh a jeho včelí roj, Horace promítající sny, malá holčička s ukrytým démonem, dva sourozenci, kteří dokáží uzvednout kámen a v neposlední řadě dívka ovládající přírodu. V neposlední řadě se tu mihne i neviditelný kluk Millard.

Nebyl by to pořádný fantasy příběh bez padouchů. I tady jsou zlí podivní, kteří loví ty hodné, aby získali nesmrtelnost. Jejich hlavním vůdcem je pan Barron (Samuel Lee Jackson). Právě on vede hon na podivné děti a jejich strážkyně. A docela se mu to daří. Vždyť díky očím získal neuvěřitelnou sílu a je téměř neporazitelný.

Sirotčinec slečny Peregrinové splní všechna vaše očekávání. Navíc Tim Burton nezklamal a znovu předvedl, že umí. Všechno klape, vyprávění odsejpá a divák se ani minutu nenudí. Největším tahounem je Eva Greenová, která si svoji roli užívá do posledního dechu. Ani Samuel Lee Jackson nezůstává pozadu a svoji roli šílence se svítícíma očima zvládl na výbornou. K dětskému osazenstvu....je škoda, že nikdo z nich neměl šanci předvést, co umí. Zůstávají ve stínu Elly a Jakea, což je škoda. Stojí tam a čekají na pokyn, aby tito dva mohli vyniknout.

K samotné magii a soubojům. Je zde vidět Burtonovský podpis. Ti, kteří jeho tvorbu znají nebudou zklamáni. Vyřádil se především v souboji, který se odehrál v zábavním parku. Mimochodem, během sledování jsem si všimla, že Burton začíná být trochu jako Stan Lee a střihl si v Sirotčinci menší roli. Schválně, našli jste ho?

Sirotčinec slečny Peregrinové je příjemná a zábavná podíváná, jenž potěší nejenom dětského diváka, ale taky dospělého. Bavila jsem se a z kina jsem odcházel s pocitem, že to nebyla ztráta času. Jsem zvědavá na pokračování a upřímně doufám, že se ho dočkáme, co nejdřív.
Tímto děkuji Neoluxoru za pozvání na předpremiéru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 16. října 2016 v 16:27 | Reagovat

Plno lidí mi říká, že je to trhák a že se jim líbí jak knižní tak filmové zpracování.
Asi bych měla sirotčinec taky zkouknout. :)

2 Ver. Ver. | Web | 21. října 2016 v 10:52 | Reagovat

Tohle dílo mě pořád nějak míjí, už se na něj budu muset také podívat (knižně i filmově) :-)

3 Kikulka Kikulka | Web | 17. listopadu 2016 v 20:18 | Reagovat

Už se těším až na to zajdu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama