Erika Johansen – Tažení do Tearlingu

24. září 2016 v 21:58 | Polgara |  Fantasy
Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila


Nakladatelství: Yoli
Rok vydání: 2016
Počet stran: 521

Kelsea přebrala otěže vlády a stal se z ní úplně jiný člověk. Již dávno to není ta mladá a nezkušená dívka, ale dospělá žena, která ví, co chce. Především má jasné představy o své vládě. Což jí nejednou dostane do potíží a udělá si tak mnoho nepřátel. Nová královna netolerovala výstřelky šlechty, jednala s nimi jako s běžnými občany a ne všichni to dokázali zkousnout. Dokonce ani církev nezůstala bez povšimnutí. Dokonce i na ní dopadly nové zákony, které si právě zvolená králvona prosadila. Aby těch nepřátel neměla hlavní hrdinka málo, tak svými činy popudila Rudou královnu ze sousedního království Mortmesne. Zároveň se díky safíru čím dál více sbližuje se ženou Lily, jejíž život je s Kelseou spjatý mnohem víc než tuší...

Zdá se vám příběh zamotaný? Přestože v pokračování dostaneme odpovědi na nějaké otázky z předchozího vyprávění, tak se čtenáři po přečtení dvojky zamotá hlava ještě víc. Nových otázek přibude a tím to zdaleka nekončí.

Překvapila mě proměna Kelsey, která od jedničky hodně vyrostla. Je tvrdší, místy až chladná, ale ne zlá. Na co jsem si dlouho zvykala, bylo přeskakování v čase. Nejdřív vidíme příběh očima naší staré známé hrdinky, ale najednou se bez vysvětlení ocitnete v těle Lily. Ženy, která žila před 300 lety. Nicméně Erika Johansenová nezůstane jenom u tohoto pohledu, díky čemuž získáme na dění různé názory. Překvapením je, že budeme mít možnost nahlédnout i do mysli Rudé královny a díky tomu si ji čtenář svým způsobem oblíbí. Zjistíte, že vlastně není až tak zlá, jak se zdá.

Hodně se mi líbí postava otce Tyler. Je mi blízký svoji láskou ke knihám a oproti prvnímu dílu zde dostal mnohem více prostoru. Zajímavým způsobem zaujme i Palcát, který je takovým zklidňujícím bodem královny. Dokáže ji vrátit zpátky na zem a jemně naznačit, když dělá chybu. Co je možná škoda, že spisovatelka pořád mluví o velké válce, že se na království Kelsei řítí obrovská armáda, ale čtenář se žádného pořádného souboje či větší bitvy nedočká. A pokud, tak jenom letecky. Jako o rychlé zmínce. Dalším, možná mínusem vyprávení je, že Kostěj, kdysi důležitá postava, je odsunutý do pozadí a čtenář se sám sebe ptá, proč. To na něho spisovatelka zapomněla?

Příběh je psaný er formou, vždy z pohledu toho, kdo jej vypráví. Nicméně i tak se jedná o zajímavou fantasy, která potěší nejenom chytlavým světěm, ale taky několika novinkami ze světa magie. Vyprávění je čtivé, zpočátku sice chvíli trvá než se čtenář zorientuje, ale pak si zvykne a přestane vnímat okolí. Po přečtení Tažení do Tearlingu se o to víc těším na film, který se chystá.

Tažení do Tearlingu relativně průměrnou, ale přesto čtivou fantasy, která nikoho neurazí. Navíc vás na okamžik odpoutá od reality a dovolí vám nahlédnout do světa plného magie a vznešených hrdinů a mocných panovníků, v tomhle případě spíše panovnic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sylva Sylva | Web | 25. září 2016 v 10:57 | Reagovat

Na Tažení jsem se chystala, ale po této skvělé recenzi, nevím...každopádně, díky!

2 Philita Philita | 2. února 2017 v 12:57 | Reagovat

Mám za sebou oba dva díly. Celkem s tebou souhlasím s těmi postavami. Jediný co bych ještě vynesl, tak prolínavost s tou minulostí co tam je. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama