Poslední veřejné promítání filmu Prach a broky v Grébovce a loupežnický bál

7. srpna 2016 v 15:36 | Polgara |  Kulturní prožitky
Záhoř. Vilém. Rumcajs. Lotrando. Jánošík. Grázl. Ronja. Banda legendárních loupežníků konečně ožívá bok po boku na filmovém plátně.


Pokud Vás můj článek zaujme a chtěli byste se na film podívat, tak první dávám odkaz na trailer, který najdete ZDE
Přidávám odkaz na facebookovou stránku filmu Prach a broky, kde najdete podorbnější informace a ZDE je odkaz.
Vřele doporučuji i OFICIÁLNÍ WEB filmu Prach a broky.

Na tuhle akci jsem se....fajn, slibuju, že přestanu používat slovo čistě náhodou. Stručně a jednoduše mě pozvala kamarádka Verča Matějková. Nešlo odmítnout z mnoha důvodů. Poněvadž se mi líbil námět filmu, taky měl krásné promo materiály a to všechno mělo být zakončené loupežnickým bálem. Celá akce se odehrávala v Grébově vile, kde měli připravené plátno na venkovním prostranství. Akce měla oficiálně začít v sedm hodin večer. Upřímně, ono vystoupat v botkách Ciri po všech těch schodehc byl výkon. S Verčou a Mathym jsme se kochali okolím.

Překvapilo mě, jak je tam nádherně. Hlavně ty krásné hradby, které jsou hned při vstupu do Havlíčkových sadů přímo vybízely k nějakému focení. Nicméně my šli rovnou nahoru. Chvíli jsme patráli, kde by to mohlo být, ale nakonec jsme akci úspěšně našli. Co mě potěšilo, že ti, kteří přišli v kostýmu nemusí platit za lístek. U vchodu nás čekal uvítací výbor a potom do víru plesání.

Mathy byl součástí organizačního týmu, a tak věčně mizel, pomáhal a natáčel. Verča a já jsme si koupily pití, já i jídlo a posadily se. Dorazilo relativně dost lidí, ale i tak tam byly hodně velké časové prodlevy. Někteří to využili k seznamování, jiní k focení a další ke konzumaci. Byl to zajímavý zážitek. U jendé holčiny jsme chvíli hádaly, co může mít za kostým a až pak Verču napadlo, že představuje Manku od Rumcajse. Byli tam oba dva. Tak jsme se tomu nasmály. :-D

Promítání filmu začalo v devět hodin večer s mírným zpožděným, ale ne takovým, aby jim odešla většina lidí. Prach a broky se mi líbil jak zpracováním, tak díky hercům. Bylo vidět, že si hraní užívali a udělali z toho příjemnou podívanou. Docela se jim povedly i záběry na krajinu. Co mě fascinovalo, byly šermířské souboje. Příběh je v podstatě o bandě loupežníků, která dělá šlechtě ze života peklo. Jenže narazí v okamžiku, kdy jistá kněžna musí dodat sedm hříšných duší samotnému ďáblovi, aby ji za to dal věčnou krásu a mladí. Je to skupinka šesti loupežníků a jedné krásné loupežnice Ronji. Oni loupežníci se jmenují Záhoř, Vilém, Rumcajs, Lotrando, Jánošík, Grázl a výše zmíněná Ronja. A tak začíná hra na kočku a myš. Podaří se loupežníkům zachránit holé životy?

Ale jo bavila jsem se. Nejenom příběhově a díky vtipným a trefným hláškam. Hodně povedené jsou kostýmy, působí reálně a jsou prostě nádherné. Bavila jsem se ďáblovou postavou, takového cvoka aby člověk pohledal. Ono upřímně i samotná kněžna by zasloužila pětadvacet na holou, ale herečka ji zahrála perfektně. Je to jedné velké plus v rámci amatérských filmů. Prach a broky se snaží tvářit jako několik žánrů dohromady a daří se mu to. Nicméně do pohádky to má hodně daleko. Co mě trochu zarazilo, jak všihni působili čistě. V době, v které se příběh odehrává čistotat tak viditelná nebyla. U šlechty to pochopím, ale, že i lůza vypadá jako kdyby právě vylezla z vany. A i loupežníci tak nějak vybočují svoji hygienou z normálu. Jedinej, kdo pak vypadal použitě byla Ronja, tahle holka si v mučírně užila svoje. A to větší plus dávám herečce, jak to ustála.
Před promítáním filmu byly různé akce a promluvy, které dokázaly zpestřit program a divákům se líbili. A to i podle hlasitého potlesku.

Film utekl strašlivě rychle. A potom potlesk. Chtělo by to ještě pár detailů dotáhnout, příběh popřípadě protáhnout. Přišlo mi, že sotva začal a už tu byl konec. Potom nastal čas tančení a zábavy. Mno, tady jsme s Verčou trochu váhaly. Od loupežnického bálu jsem čekala trochu něco jiného. Nakonec se z toho vyklubala běžná diskotéka. Přitom potenciálu tam měli dost. Člověk ani nepostřehl, že už by se mělo tančit. Takže zpočátku jsme na parketu byly jen já a Verča a až po hodině se přidali ostatní. Co příště třeba zkusit tanec loupežníků jako zahájení? Mazurku Ronji a Víléma bych taky uvítala. Anebo různé středověké tanečky, nemusí to být žádný mistr, jen se vyblbnout. Vždyť kostýmů tam bylo víc než dost a svůj účel by tak splnili na výbornou.

Ale upřímně mám z celé akce dobrý pocit. Až na pár z výše zmíněných drobností. Měla jsem monost po dlouhé době navštívit Havlíčkovy sady, projít se Grébovku a jejích architekturu. Užít si loupežnické kostýmy, zablbnout si se samotným Záhořem při realizaci scény pro fotku a dokonce si i zatančit. Za to moc pořadatelům akce děkuju.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Otmilka Otmilka | 13. srpna 2016 v 17:32 | Reagovat

Na fotky z bálu jsem koukala na FB a moc vám to tam sekne, holky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama