Hana Hindráková – Lovci lebek

2. srpna 2016 v 19:17 | Polgara |  Česká literatura
Jaroslav to nemá v životě jednoduché. Podaří se mu překonat temné stíny minulosti a vyřešit si vlastní život?


Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2016
Počet stran: 224

Hana Hindráková není ve svém oboru nováčkem. Ví, jak zaujmout čtenáře a propustit ho až na samém konci příběhu. Přiznám se, že mě nalákala již obálka, která ve vás vyvolá zvláštní pocity. Po přečtení prvních několika stránek zjistíte, že kapitoly jsou krátké. Dokonce i styl psaní je stručný, příliš květnatě nepopisuje. Přitom vám dokonale přiblíží situaci. A o čem vlastně Lovci lebek jsou?

Hlavním hrdinou je Jaroslav jehož spaluje pocit viny nad smrtí kolegy, kterého zastřelili při jedné z akcí. Jaroslav propadl alkoholu, temným myšlenkám, uzavřel se do sebe. Nicméně dostane šanci na pomstu. Stane se členem policejní organizace známé jako lovci lebek. Jejich úkoly jsou jednoduché - pozorovat, sbírat informace a následné dopadení pachatele či pachatelů. Kromě Jaroslava je tu i další hrdina, tedy spíš záporák. Je to velké kápo známé pod jménem Alexandr Ivanov. Velké zvíře v nekonečném rybníku. Shodou náhod je fakt, že právě tento zmetek má prsty v mnoha případech, které momentálně vyšetřují lovci lebek.

Hana Hindráková ukazuje, že i kladný hrdina dokáže být pěkný prevít, když to vyžaduje situace. Vzhledem k množství případu, kam spadá korupce, pedofílie, drogová mafie...se vyskytnou lidé, které zná a od nichž bude časem vyžadovat určitou pomoc. Bohužel díky svým temným stránkám Jaroslav pomalu, ale jistě přichází o rodinu. Jeho žena Martina se mu začne vyhýbat.

Zvláštností této knihy je, že ji spisovatelka nepsala sama a na pomoc si vzala Jiřího Johánka, takže to chvílemi vypadá, jako kdybyste četli zápis z vyšetřování. Ono to nevadí vyprávění to pomáhá a příběh je svižný a čtivý. Ale dá vám pouze šanci nahlédnout pod pokličku složitých případů. Nepustí k vám úplně všechno což je škoda. První polovina Lovců lebek je spíše informativní, se vším se jakožto čtenář teprve seznamujete a dozvídáte se o světě lovců lebek. Je to fascinující organizace, která denně nasazuje své životy.

Nedílnou součástí vyprávění je taky Ukrajina odkud pochází nájemný vrah známý pod přezdívkou "Andílek." Má totiž jeden úkol. Zabít nepohodlné svědky mezi něž čirou náhodou patří i Jaroslav. Příběh je psaný er formou, většinou z pohledu Jaroslava. Není příliš popisný, což je jedině dobře. Je to jako kdybyste viděli zrychlený několika hodinový film. Než se nadějete je konec.

Od Lovců lebek jsem odcházela s nadšením. Je to čtivý krimi thriller, který vám zpříjemní večer a zanechá ve vás lehký mrazivý pocit. Zároveň se dokážete vcítit do hrdinů, kteří mají nejenom své dobré vlastnosti, ale ukážou vám i slabé stránky. Vtáhne vás do světa vyšetřovací jednotky. Takže pokud hledáte něco čtivého a napínavého, tak právě Lovci lebek jsou to ideální.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Haně Hindrákové a nakladatelství Grada
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama