Legenda o Tarzanovi – předpremiéra na Festivalu Fantazie

17. července 2016 v 16:15 | Polgara |  Filmy
Příběh o muži, který se stal legendou


Na tenhle film jsem se těšila. I protože je to součást mého dětství. Nicméně jakmile začalo promítání Legendy o Tarzanovi, byla jsem na rozpacích. Efektům nemám, co vytknout, ty jsou perfektní. Hudba, svět, jenž nám představili taky, ale po dodívání mi v hlavě kolovalo jedno velké ale. Sál byl plný, upřímně, kdo by nevyužil možnosti jít na premiérový snímek za 60 Kč. Ale diváci se smáli v okamžicích, kdy měli být vážní, trpěli u scén, které měly působit seriózně. Kroutili hlavami nad rádoby vtipnými scénkami. Přitom šlo z příběhu vytřískat mnohem víc než pouhé holywoodské pozlátko.

Vyprávění začíná trochu jinak, než jsme zvykli. Tarzan, který si teď nechává říkat John Clayton III. (Alexander Skarsgård). Stal se z něho bohatý šlechtic a vzal si za manželku svoji milovanou Jane (Margot Robbie). Jenže ani pobyt v Londýně se neobejde bez problémů a náš opičí král je nucený znovu se vrátit do míst, které mu připravilo nejedno dobrodružství. Zpočátku to vypadá na idylickou dovolenou, kdy se přivítá se všemi, kteří mu jako malému pomáhali. Navštíví rodnou domorodou vesnici, zvířecí přátelé...ale nic není tak růžové, jak to vypadá. Aby toho nebylo málo, tak jde po Tarzanovi jeho dávný nepřítel, který má na své straně jednu velmi mocnou zbraň. Bohatství.

Toť k příběhu. Legenda o Tarzanovi slibovala hodně. Akci, skvělé herecké obsazení, perfektní efekty, záběry na krásnou krajinu, ale nakonec divák dostal pouze poslední dvě věci. Je to škoda, vždyť na původní animované předloze vyrůstal nejeden z nás. Tak proč to takhle zvorali? Vždyť ztvárnili příběh o opičím muži trochu jinak, navíc Tarzana potkáváme ve chvíli, kdy už žije spokojený život s Jane na svém londýnském panství. Dočkáme se i několika flashbacků.

Ale abych jenom neremcala. Hodně se mi líbily záběry na krajinu, scény se zvířaty byly perfektní, ale to nestačí na to, aby těchto pár faktorů utáhlo celý film. Zbytečné mi tam přišly narážky na politiku, které se tam vyloženě nehodily. Ani fakt, že tvůrci snažili do příběhu zasadit okupování Konga velkými mocnostmi. Vyprávění to spíše ubližovalo a rušilo to hlavní linii příběhu.

Co mi vadilo, byly některé laciné vtípky. Například, když se Jane a Tarzan ocitnou v polorozpadlé chatrči. Jane jí prochází a najednou z ní vypadne: "Výzva k páření." Když už se tahle věta opakovala po několikáté, tak Eliška vedle mě nevydržela a povídá: "Tak už o tom přestaň kecat a proboha na to skočte." Kdo se mi naopak líbil, byl padouch číslo jedna jehož ztvárnil Christopher Waltz. A jak, že se hlavní padouch jmenuje? Rom a právě on na Tarzana přichystá past, která ho oddělí od jeho milované Jane.

Líbila se mi ještě jedna postava, která pomáhala Tarzanovi. Tenhle človíček docela překvapil a předčil i hlavní hrdiny. Nejenom svojí vydrží, ale především humorem a energií, kterou sršel po celou dobu vyprávění. Hraje ho Samuel L. Jackson. Jediné, co mě mrzí, že nedostal víc prostoru.

David Yates zvládl jedno a to rčení, že přežije v džungli pouze ten nejsilnější. Na to ve filmu dával hodně velký důraz. Takže se mohl hrdina a nejenom ten hlavní přizpůsobit, stát se silnějším anebo padnout jako zvadlé listí.

Samotný konec Legendy o Tarzanovi působí trochu kýčovitě. Od souboje na lodi do něhož vstoupí místní krokodýli anebo Tarzanovo znovuvynoření. U téhle scény jsme trpěli komplet všichni. Opět perlila Eliška, která trochu remcala. "Hlavně ať nepřežije, hlavně ať nepřežije." Když tam však vyskočil za truchlící a plačící Jane, zklamaně jsme si povzdechly. Za co? Takovouhle opičárnu už jsem dlouho neviděla. A aby toho nebylo málo přeslazeného, tak spolu měli krásné blonďaté děťáko.

Z kina jsem odcházel z rozpačitými pocity. Najednu stranu jsem se bavila, ale bohužel na špatných místech. Na stranu druhou jsem byla lehce zklamaná. Na tohle jsem se těšila, vždyť je to tak krásný a známý příběh a oni z toho udělají takovouhle komedii. Jediné, co mě utěčšovalo bylo, že lístek nestál tolik jako obvykle. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lianna Aune Ellusive Lianna Aune Ellusive | Web | 17. července 2016 v 19:14 | Reagovat

Já chodím raději na filmy, které neznám z knižní předlohy. Filmy a knížky bývají diametrálně rozdílné a akorát by mě to štvalo :) .  Hodnotit filmy podle knížek jsem se už odnaučila :) .

2 Vee Vee | E-mail | Web | 17. července 2016 v 21:08 | Reagovat

Na film jsem byla v letním kině. Moc se mi líbil :) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama