Festival Fantazie – o deseti báječných dnech, 1. část

13. července 2016 v 13:45 | Polgara |  Život cosplayera
Jedná se o 21. ročník Festivalu Fantazie, který každoročně probíhá v Chotěboři

Poprvé jsem byla na nějaké akci takhle dlouho. Vyjížděli jsme ve tři hodiny z Černého mostu. Autobus byl narvaný k prasknutí a chvíli to vypadalo, že některé kufry budeme muset nechat na silnici, ale řidič a pár kluků si zahrálo na Lord of the Tetris a mohlo se vyrazit. Cesta proběhla bez jakýchkoli větších problémů. Nicméně první, co mě po příjezdu překvapilo, byla neuvěřitelně dlouhá fronta u registračního vstupu. A tak jsme si stoupli a čekali…naštěstí organizátoři měli všechno velmi dobře připravené, takže fronta postupovala rychle.

První den probíhal ve stylu ubytování se a rozkoukávání se. Já, Nel, Eliška a Vendy jsme bydlely v hotelu Fantazie, který je až na druhém konci, tedy hned naproti místnímu zámečku. Má jednu velkou výhodu a to, že má člověk relativně soukromí a pohodlí. Tedy pohodlí, pokud nepočítám ty schody vedoucí k hotelu, a pak schody vedoucí do patra. Zkuste se táhnout s kravím kufrem, mečem a baťohem. Taková menší rozcvička. :-D Po ubytování zpět směr Festival Fantazie a zahájení.

Pobavila mě mamka a její představa ohledně festivalu. "Na co si bereš tolik oblečení, vždyť se tam budete válet v trávě a blátě." A to si k tomu oblečení připočtěte dva cosplaye. :-D Tak jsem byla nucena vysvětlovat, kam, že to na deset dní jedu a co tam budu dělat. Pochopila to, ale moc nadšeně se netvářila. Jedná se o již 21. ročník, jehož hlavním organizátorem je Václav Pravda. Nevím, kolik z vás na podobných akcích bylo, ale určitě jste slyšeli o Animefestu, Adviku, Pragofestu, Fénixconu a mnoha dalších. V podstatě se jedná o sjezd cosplayerů, ale nejenom jich. Jezdí tam absolutně všichni rozdílného věku. Od těch pubertálních po dospělé či rada starších. Ne vážně, na festival zavítá hodně rozdílných lidí a je jedno, zda jste kluk anebo holka, běžný návštěvník či cosplayer, pokud milujete fantastiku, sci-fi, komiksy, anime, tak zaručeně zapadnete. A pokud ne, tak se alespoň seznámíte s novými lidmi. Ta atmosféra je tam neopakovatelná.

První den bylo nejzajímavějším Zahájení, ale i kdybyste mě zabili, tak si nevzpomenu od kolika bylo. Myslím, že od devíti večer :-D Počkat, prdlačku od devíti, od desíti hodin a to se značným zpožděním. Hodně lidí tam stálo a čekalo a nikdo jim nedal vědět, co se děje. Ale stálo to za to. Drakie se toho ujala velmi dobře. Byla vtipná a zahájení díky tomu odsýpalo. Nicméně šok nastal v okamžiku, když do kinosálu vešel Ty Olsson (Stmívání: Rozbřesk 1, Zrození planety opic a X-Men 2) a seriálů (Defying Gravity, Shattered, Battlestar Galactica, The 100, Continuum, Supernatural). Společně s Drakii předváděl situace, jak se nemáte chovat, pokud potkáte slavnou osobnost. Tak za tohle jsem jim to čekání prominula. Bylo to husto krutě perfektní. Moc se mi líbili i další hosté. Jednalo se o lidi z muzikálu Ray Bradbury. Tady proběhl opět výpadek elektřiny. Ale oni to ustáli výborně, jednoduše si sedli na pódium a zpívali bez mikrofónů a hudby. Nelitovala jsem, že jsem šla. A pak hurá užívání si. Cesta k hotelu byla pro mě zkouškou odvahy, ale většinou jsme šly s holkama hromadně anebo jsem se chytla dalších skupinek.

Většinou náš pět sídlilo na Potterovské linii, kterou perfektně ovládal Thomas a ehm krásná blonďatá a sympatická dáma, na jejíž jméno si nemohu vzpomenout a nechci jí ho zkomolit. Strašně moc jim za všechno děkuju. Potterfan skončil ve středu. Ale už od prvního dne pro nás měli připravené Bradavické snídaně. Mňam. Což byla výhoda a celoliniovou soutěž. Některé úkoly byly hodně šílené jiné méně. Navíc jsme dostali krásně provedenou kartičku, kam jsme za splnění úkolu dostávali nálepku. Jako první jsem splnila úkol nosit celý den na uchu ponožku. Je zvláštní, že si mě s tou ponožkou zapamatovalo nejvíc lidí. Achjo :-D Někteří dokonce i na sociálních sítí řešili, co to znamená, když na FFku máte na uchu ponožku. Bez komentáře :-D Od pondělí do středy především Potter linie. K tomu jsem někdy přidala ještě Thronecon či Fantasy a historii. Ty první tři dny byli ve znamení diskoték.

Potteráci v diskotékách vedou, ale abych nekřivdila, vede ještě Star Wars linie. Nicméně v období festivalu jsem si přišla jako chodící zombie. Ne, že bych pařila tak dlouho, ale spíš jsem se nevyspala díky dvěma chrápajícím spolubydlícím a věčně řvoucímu kohoutovi. Navíc jsme vstávaly v osm hodin, protože jsme bydlely na hotelu Fantazie, tak abychom stihly být na FF v devět.
Průlomová byla diskotéka Red weding night, kterou pořádal tým Thronecon. Zpočátku to vypadalo jako klasická taneční zábava. Tedy, že se každý podle libosti bude svíjet do rytmu hudby. Ale v okamžiku, kdy začali hrát melodii z jednoho dílu Hry o trůny, tak mě napadlo: "Fajn, teď mě zabijou." A taky, že ano. V chumlu tancujících začali pobíhat nájemní vrazi a vesele vraždili. Odneslo to i pár sedících. Tadadááá a je po svatbě. :-D

Moc se mi líbil Bradavický táborák. Původně jsem si myslela, že bude probíhat venku. Bylo i relativně teplo, ale nakonec se odehrávala v Potterovské místnosti. Jednalo se táboráček vytvořený ze svíček, okolo něho jsme seděli na židlích a zpívali táborové písně. Nutno podotknout, že to byly písně přetvořené do Potterovského světa. Myslím, že Pihovatá mě bude strašit ještě hodně dlouho. :-D

Líbila se mi akce, vyrob si vlastní hůlku, kde se někteří hodně vyřádili a překvapivě nám pod rukama nevznikl jenom dlouhý černý klacek se zelenou barvou. J Potom různé speciály v podobě testů. Tenhle test byl součástí úkolů a dal mi dost zabrat. Do té doby jsem si naivně myslela, že vím všechno o příbězích Harryho Pottera. Mhm, omyl vážení. Test jsem dělala na několikrát a až na poslední pokus jsem to měla správně. Ten kdo vymýšlel otázky, by zasloužil pětadvacet na holou. :-P

Když si to tak promítám zpětně, tak jsem hodně chodila na soutěže a na pár přednášek. Dobré byly ty Potterovští herci a reklamy, Rozloučení s Alanem Rickmanem a mnoho dalšího. Než bych všechno vypsala, byla bych tu týden.

Potter linie končila ve středu, kdy proběhl závěrečný večírek s názvem Předvečer všech svatých. Povinností bylo mít s sebou škrabošku. S tímhle byla spojená akce: "Vyrob si škrabošku." Člověk si alespoň vyzkoušel, jak moc zručný je a co všechno dokáže. Na tenhle večer jsem se hodně těšila a fakt to stálo za to. Vím, že se opakuju, ale měli to promakané. S tím souvisel další program, tedy trénink na předtančení. Mohla jsem si vyzkoušet, jak tančit Salsu. Byla to sranda.

Ten den byla ještě jedna akce a to focení s Ianem Beattiem, což je herec z Hry o trůny, který si zahrál sera Meryna Tranta. Byla jsem na něho hodně zvědavá. Když jsem se konečně dočkala, tak nezklamal. Byl milý a vstřícný. Navíc jsem na sobě měla cosplay Melissandry, takže mě přivítal slovy: "Aaa Red priest. Welcome." A pak se i na tohle téma se mnou bavil. Dost jsem si provětrala angličtinu, ale byla jsem díky tomu v sedmém nebi.

Ale zpátky k Předvečeru. Bylo tam předtančení ve stylu Harryho Pottera, ale s tím rozdílem, že netančili valčík, ale salsu. Povedlo se jim a mělo to grády na to, že trénovali pouze pár hodin, tak klobouk dolů. Hodně mě bavila Patoložka, která má cosplay Thorina a měla hrát ženskou. No ehm měla, ona ženská je, ale v tom jejím cosplayi to nebylo moc poznat. :D :D Potom se tančilo, popíjelo, seznamovalo, tombolovalo a dokonce i máslový ležák se objevil. Jen škoda, že to tak rychle uteklo.
V prvních třech dne proběhla také cosplay soutěž, kam přijelo hodně cosplayerů. V ty dny byla na FFku narváno. Jeden den před soutěží jsme s partičkou elfů, Bilbem a trpaslíky seděli na louce. Oni trénovali na soutěž, kde měli mít vystoupení. A bylo vtipné sledovat Thranduila, jak má na sobě červené plastové brýle, červený skoro zimní svetr a batoh ve tvaru jakéhosi podivného zvířete. Anebo Thorina s věncem upletených z kytek ve vlasech. Taky se tam objevily zástupkyně Hry o trůny. Dvě Daenerys, dvakrát Margery, její babička, Ygritte a já coby Melissandra. Takže došlo na skupinové focení.

Nicméně s příjezdem cosplayerů došlo i k několika vtipným situacím. Jako například té, když stojím proti Thranduilovi, který není v cosplayi. Stojíme naproti sobě, já koukám do programu a najednou slyším: "Ahoj." Zvednu hlavu a nechápavě zírám, protože danou osobu nepoznávám. Ona se začne usmívat a říká: "Ty mě nepoznáváš, viď." Zakroutila jsem hlavou a pronesla: "Mohla bych dostat nápovědu?" Ona: "Husté obočí, blond vlasy." Mně to pořád nedocházelo. Ona se už začla smát a povídá: "Thranduil." Neb moje vedení opět v akci.

Potom ještě focení se Silvarou, která měla ten den cosplay Daenerys a navrhla, že bychom se mohly někde nechat vyfotit. Podařilo se jí dokonce ulovit i fotografa. Tady taky vznikla vtipná scénka. U Melissandry je ta nevýhoda, že nemá moc originálních pozic. S Ciri jdou dělat větší zázraky. Když už jsme nevěděli, jak dál, tak Silvara se značně škodolibým výrazem navrhla: "Co kdybys udělala to, co Melissandra dělá nejradši?" Já na ni chvilku užasle zírala, protože mi bylo jasné, kam tím míří. Ona nezdolně pokračovala dál: "Jen bys naznačila a nasadila u toho svůdný výraz." Fotograf se tlemil a já zírala. Silvara se nám nezdá. :-D
Pokračování příště :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vikina Vikina | Web | 13. července 2016 v 14:00 | Reagovat

Zaujímavé :-) pekný blog :-

2 Lukáš Lukáš | 13. července 2016 v 14:14 | Reagovat

pěkné :)

3 Lanevra Lanevra | Web | 13. července 2016 v 14:20 | Reagovat

Jop, Patoložka vypadá v kostýmu Thorina vážně úplně jako pěknej chlap, vlastně ve všech kostýmech chlapů vypadá jako pěknej chlap. :-D Ale hodně jí sluší i Nessa a fem!Thorin. :-)
Děkuji za to, že jsem to mohla poznat, pokecat si a strávit nějaký čas. Bylo to fajn. :-) Snad se zase někde potkáme.
A super článek.

4 Iliene Iliene | Web | 16. července 2016 v 1:54 | Reagovat

Konečně vím, proč všichni nosili ty ponožky!!! (Někdo mě sice pošťouchnul, že to má být asi "Dobby dostal ponožku", ale stejně mi nedávalo smysl, proč to mají VŠICHNI. :D )
Jinak "krásná, blonďatá a sympatická dáma" bude pravděpodobně Affaia. ;-)
A cosplayerske faux-pas se mi stávají pořád :-D většinou jsem nevěděla, jestli se bavím s někým, koho už znám, nebo s někým novým... A lidem, co mě den předtím poznali v cosplayi se to se mnou stávalo taky.
Každopádně pěkný článek a už se těším na pokračování..? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama