Beseda, focení a setkání s Christophrem Judgem – Teal´c na Festivalu Fantazie

18. července 2016 v 15:06 | Polgara |  Život cosplayera
O jednom nezapomenutelném setkání :-)


Splněný sen, i tak by se dal nazvat den, kdy do ČR přijel herec, jenž ztvárnil jednoho z mých nejmilovanějších hrdinů. Ostatně on byl celý 21. ročník setkání fanoušků fantasy, sci-fi, anime a mnoho dalšího tak nějak průlomový. Poprvé jsem byla na nějaké takové akci plný počet dní a užila jsem si ji se vším, co nabízela. Ohledně tohohle je to trochu na hraně. Našlo se několik lidí, kteří nechápali, jak někdo může být ochoten zaplatit tolik, aby se mohl s někým setkat a nechat se s ním vyfotit. Jsem relativně trpělivá a umím čekat, ale tohle…prostě jsem si musela udělat radost.

Jé, jak se na den s NÍM klepala. A nebyla jsem jediná podle rostoucí fronty, jak na besedu, tak focení. Byla jsem ráda, že nejsem jediný magoř. :-D Už se mi takhle podařilo setkat a mluvit s vícero osobnostmi. Ian Beattie, Jo Nesbo, Christopher Paolini, Yrsa, Leonard Medek, Františka Vrbenská, Alan Rickman…ale tohle byla taková třešnička na dortu.

Den D, poslední sobotní festivalová sobota ve znamená Teal´ca. Jsem jako papoušek, což? Ráno se upravit tak, abych nedělala ostudu a vypadala trochu k světu. Ve tři hodiny začala mnou vytoužená beseda. Christopher Judge nastoupil za bouřlivého potlesku, který musel být slyšet až v Praze. Byl tam, seděl ani ne metr ode mě (seděla jsem v první řadě) a čekal, až někdo z nás položí otázku. Nemusel čekat dlouho. Lidi byli zvědaví a za chvíli se otázky jen hrnuly.

Christopher nezklamal a odpovídal s grácií sobě vlastní. Byl pohotový a nebál se zavtipkovat. Dokázal nás vtáhnout do svého vyprávění. Co mě fascinovalo, jak jinak zní jeho hlas než v televizi. Což bylo taky vysvětleno. Po tomhle jsem si říkala, že mě to mohlo napadnout. Co mě pobavilo, že nejenom já jsem vždy po návratu ze školy zapínala televizi, abych mohla sledovat další díl Hvězdné brány.

Judge je milý, sympatický člověk, který ušel jako Teal´c velký kus cesty. Dokázal, že umí s překážkami, které mu život postavil do cesty, bojovat a stejně jako jeho postava nad nimi zvítězit. Zní to jako klišé, ale teprve potom, co vám herec o sobě prozradil, pochopíte.

Beseda byla báječná. Zakončená ve velkém. Christopher Judge dostal od pořadatelů dva krásné dary. Ten jeho dojatý výraz v okamžiku, kdy je přebíral se mi z mysli jenom tak nevymaže.
Samotné focení bylo náročné. Lidí, kteří se se slavným návštěvníkem chtěli vyfotit, bylo hodně. Proto, vlastně nejenom proto, ale to je vedlejší, jej pořadatelé dali do dvou dnů. V pátek jsem to rovnou vzdala. Kdo si počká, ten se dočká. Ale i v sobotu tam bylo pěkně narváno. Našlo se několik lidí, kteří si vyrobili cosplay hrdinů z Hvězdné brány. A nejenom těch kladných. Ono upřímně, zjistila jsem, že herci jsou z cosplayování nadšení a ty jejich reakce za to stojí. Christopherův výraz v okamžiku, kdy se v publiku postavila holčina v kostýmu džafských bojovníků byl nezapomenutelný.

Nutno podotknout, že i po těch letech si herec udržuje kondici. Ty jeho svaly jsou snad ještě větší než v dobách natáčení. Po besedě a focení jsem mohla herce pozorovat z opět malé vzdálenosti. Okolo mě seděli kamarádi a řešili jsme, zda je vhodné za ním jít. Trvalo mi dobrých dvacet minut, než jsem se rozhoupala k tomu, abych za ním šla. Nemám návod, jak se v takovéto situaci chovat. Snad jenom přirozeně. Nepískat, neskákat nadšením a nevykřikovat: "To je on, to je Teal´c, já se s ním bavím." I když přesně tohle se mi chtělo dělat, ale vzpomněla jsem si na to, co předváděl Tay Olsson na zahájení. :-D

Ne, teď vážně. Chovejte se normálně. Samozřejmě záleží na jednotlivci, ale pokud k nim přijdete, jste slušní, tak se s vámi dají do řeči. Tedy, ne, že by to bylo běžné, ale v tomhle případě Christopher Judge nezklamal. O to víc si ho po tomhle setkání musím vážit.

Zároveň moc a moc děkuji pořadatelům FFka, které bylo tento rok víc než perfektní. Co se týče fotografií, tak jsem jich zvolila pouze pár. Za a, by to bylo nefér vůči organizátorům a za b...řekněme, že si budu soukromničit :-)
PS: Pokud nějaké fotografie budou v nepořádku, není problém je z blogu stáhnout :-)

A ano, byla jsem dost těžce nervózní :-D

Tahle fotografie mě trochu mrzí, něco jsem v ten okamžik říkala fotografovi a on to vyfotí. Zkoušela jsem hned na místě žebrnoti, jestli by to nešlo znovu, ale bohužel nešlo. No co no, stává se :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Filomena Filomena | 27. července 2016 v 22:14 | Reagovat

Parádní článek :-)  Smím žebrat i o reportáž o besedě s Ianem Beattiem? Doufám, že tam bylo dost lidí, aby zase příští rok na Thronecon někoho pozvali

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama