X-Men: Apokalypsa

8. června 2016 v 17:55 | Polgara |  Filmy
Podaří se X-Menům zastavit nepřítele?


První a nejmocnější mutant Apocalypse (Oscar Isaac) se po tisíci letech probouzí z nechtěného spánku. To, co vidí okolo sebe, se mu nelíbí a rozhodne se s tím něco udělat. A tak si zvolí své čtyři pomocníky.

A vydává se změnit svět, tak aby, mu mohl vládnout pouze on…

Trošku klišé, nezdá se vám? Postupně vidíme, jak Apocalypse vybírá své společníky. Jako první si zvolí Ororo Munreovou neboli Storm. Právě ona je první mutant, kterého potká a hodně jej svými názory ovlivní. Jenže nezůstane pouze u ní. Dalším, kdo se dočká proměny je okřídlený maník, který je nucený bojovat v aréně. Storm ho najde zničeného a na dně, protože přišel o křídla. Jenže s příchodem Prvního mutanta dostane novou šanci, kterou využije. Onen vyvolený se jmenuje Warren Wortington - Angel. Jako další na řadu přijde Moira. Nejlepší nakonec, Magneta (Michael Fassbender) navštívíme jako posledního. Z dobrého důvodu, dlouhá léta se ukrýval v Polsku, dokonce si vzal ženu a narodila se mu dcera. Skoro to vypadalo, že i on je schopen žít normální život. Jenže, ne všechno trvá věčně a u Erica to platí dvojnásob, a tak se i on stane vyvoleným ve službách Apocalypsa.

Ať si říká, kdo chce, co chce, přišlo mi, že nejvíc z celé čtveřice vylepšených mutantů dali nejvíc prostoru právě Magnetovi. Jak Angel, Storm či Moira představí své životní příběhy, ale není jim věnováno tolik prostoru a po celou dobu filmu zůstávají v pozadí. Přišlo mi, že byli pouhými stíny svého vůdce a jeho nejschopnějšího.

Jak už to tak bývá, i ten největší padouch má svého protivníka. X-Meni samozřejmě nemohou zůstat pozadu a rozhodnou se samozvanému bohovi postavit. Ani tohle se neobejde bez následků. Nastává jakýsi kolotoč zmatených útěků a záchranných akcí, které vyvrcholí v relativně příjemně efektivní bitvu.

Moc se mi líbily slovní přestřelky mezi Mystique (Jennifer Lawrence) a Hankem (Nicolas Hoult), kteří tím tak trochu vysvětlují určité aspekty z minulosti. Za nejlepší scénu z celého filmu považuji zpomalené zachraňování mladých X-Menů z Xavierovy školy. K tomu dokonce vybrali velmi trefnou hudbu. Záchrany se ujal Quicksilver (Evan Peters), který sis voji scénu očividně užíval. Ty kravinky a ksichtíky, které během takhle krátké doby stihl, byly fantastické.

Samozřejmě zbožňuju Magneta, tohle je tak dokonalá postava a těším se, až mu věnují samostatný film. Xavier, kterého ztvárnil James MacAvoy trochu pokulhává, hraje perfektně, ale nějak mi k srdci nepřirostl. Tedy přirostl, ale až v okamžiku, kdy se rozhodne vydat za svoji utajovanou láskou. Trochu mě mrzelo, že víc prostoru nedali Storm. Překvapila mě změna herečky, ale to se dalo čekat. Tady mi přišlo, že jen stála, čekala a koukala a něco málo předvedla až na úplném konci. Je škoda, že je tu takové velké množství postav, u nichž některé osudy pouze naznačí, ale jinak jsou tam jen jako věrné stíny svých slavnějších společníků.

Perfektní jsou scény, které ukazují, co všechno se dá dělat s myslí. Tady se na popředí hodně dostává Xavier, mladá Jean (Sophie Turner) a náš záporák číslo jedna. Především ta závěrečná nemá chybu.

Singer není špatný režisér a dokázal, že zvládne ukočírovat i tak velké téma, jakým X-Meni jsou. Ano, od zápletky jsem čekala víc. Vždyť to už tu bylo tolikrát…ale rádi to X-Menům prominete. Už jen z toho, že vám dovolí vrátit se k vašim oblíbeným hrdinům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelly Nelly | Web | 8. června 2016 v 18:58 | Reagovat

Musím na to určitě zajít do kina!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama