Warcraft: První střet (2016)

11. června 2016 v 18:14 | Polgara |  Filmy
Kdo ještě neviděl, nečíst. Článek může obsahovat spoilery, ale snažila jsem se je omezit.:-) Nicméně....dvě různá království se střetnou, které z nich zvítězí?


Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.
Zkopírováno z http://csfd.cz

Warcraft je pojem, který mnohé donutil jít do kina po několika letech. Někteří šli s obavami, jiní nic nečekali a našli se tací, kteří se těšili. Přiznám se, že jsem šla do kina na předpremiéru s obavami. Ale byla jsem mile překvapena. Duncan Jones si vzal docela velké sousto a vždy se najde někdo, komu se něco nebude líbit.

První střet je velkolepou podívanou plnou krásných koutů a různorodých národů. Jenže ani zde není věčný mír, a tak dojde ke střetu lidí a orků. Každá strana má ve svých řadách silné bojovníky. I tentokrát je tu mocný mág, tzv. Strážce království, jenž je znám jako Medivh. Právě on může jako jediný orčí hrozbu zastavit. Je zvláštní, že tentokrát více fandíte právě orkům, u nichž se autoři vyřádili nejvíc. Jsou propracování, byť jsou tvoření především magií digitálních kouzel. Žijí a věříte jim každé slovo. Hodně se povedl Durothan, vůdce orčího klanu. Ork, který vidí, že fel (jedná se o magii, jíž používá Gul´dan k tomu, aby svým bojovníkům dodal neuvěřitelnou sílu. Jejím vedlejším účinkem je to, že nejen oni, ale jejich zen je zlo, které by se mělo zničit. A snaží se zachránit nejenom sebe a svoji rodinu, ale především svůj klan. Mhm, jak vystihnout některé scény a nespoilerovat.

Z nějakého, mě neznámého důvodu jsem fandila orkům, kteří mi k srdci přirostli mnohem víc než samotní lidé. Byli propracovanější nejenom, co se týče efektů, ale především charakterově. Viz Durothan, Garona, Durothanova žena, která tam sice byla bohužel jen krátce, ale i tak si ji divák oblíbí. Orgrim (Rob Kazinsky), jenž je Durothanovou pravou rukou a řekněme trochu nerozhodným orkem jehož pravý charakter se projeví, bohužel až na poslední chvíli. Orkové jsou silný a bojovný národ a je to na nich hodně vidět, ale mají smysl pro čest. Především, co se týče tradic.

Ohledně magie a samotných čarodějů. Je zobrazená výborně. Divák cítí tu sílu i přes plátno. Navíc se mi líbí ten styl, jakým ji mágové používají. Po dlouhé době je to hodně efektivní a výborně se na to dívá. Dokonce i zaklínání nějak působí. Jen je škoda, že neukázali víc magických tvorů. Hodně vidíme gryfa na němž létá Lothar, potom orky, čaroděje, elfy, kteří se tam mihnou v okamžiku, kdy se král Llane radí s ostatními národy a samozřejmě nesmím zapomenout na trpaslíky. První střet nechal diváka pouze nahlédnout pod pokličku svých nekonečných možností. Ale to nestačí. Je to škoda. Nejvíc se věnoval velkolepým bitvám a soubojům, kterých je ve filmu víc než dost.

Honosný souboj je ten, kdy se Gul´dan musí utkat s Durothanem. Zpočátku na to koukáte, jako na běžný souboj, ale ten začíná nabírat obrátky a vrcholí v jednu z nezapomenutelných scén. Víc popisovat nebudu. Potom okamžik, kdy král se svými vojáky v čele s Garonou vyjíždí na místo setkání s Orky. Tady dojde k rozhodujícímu střetnutí a nejedné změne v chování hlavních hrdinů. Bylo to velkolepé a fascinující a samozřejmě došlo i na monumentální ukázku magie. Jakožto běžný divák jsem nadtím slintala, ať si říká, kdo chce, co chce. Vyhráli si. Vzhledem k tomu, že knížku jsem ještě nečetla, nemohu srovnávat, jak moc se jim povedlo příběh a postavy dodržet.

Co se týče lidských hrdinů... snad dostanou víc prostoru. Zatím se nejvíc projevil mladý mág Khadgar, Lothar, Llane a jeho manželka, nicméně od té očekávám v dalším díle mnohem víc, než, že jen bude hezky koukat a rozdávat dárky. Ještě dodatek. Warcraft ve vás zpočátku vyvolá rozpaky, protože se tváří jako nezkušené mládě, které se poprvé učí létat. Ale jakmile si osvojí techniku, tak vám předvede něco nezapomenutelného.
Zdroj obrázku Moviezone
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sharrie Sharrie | Web | 11. června 2016 v 23:31 | Reagovat

Jako hráč a fanoušek světa Warcraftu musím říct, že se mi film hrozně líbil hlavně po efektové stránce. Co se týče příběhu to už bylo slabší, ale stále to mělo dynamiku a jistý smysl. To, že si pozměnili některé věci mi sice trochu pilo krev, ale tak už to s filmy většinou bývá :-D Nejvýraznější postavou rozhodně byli mágové, hlavně Khadgar. Orky moc nemusím, abych se přiznala až na Durotana s Thrallem, ale to je tím, že znám jejich historii ze hry a načtených hromady knih :-D Na film jdu rozhodně ještě znovu, než to přestanou hrát v kinech :-D

2 Polgara Polgara | 12. června 2016 v 12:12 | Reagovat

[1]: Asi se zase začnu Warcraftu věnovat. Já to kdysi hrála, ale přestala jsem už ani nevím proč. A film mě na hru tak trochu navnadil. S těma mágama souhlasím, ta magie se jim povedla a bylo to dokonalý.(Heh, už jsem jak kafemlejnek :-D )

3 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 16. června 2016 v 23:15 | Reagovat

...nejspíš vypadl kousek textu mezi "nejen oni, ale jejich zen" a "je zlo, které by se mělo zničit"...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama