Skiu: "Myslím, že jsem magič, protože miluji kouzlit lidem úsměv na tváři."

4. června 2016 v 10:30 | Polgara |  Zaujalo mě
Skiu je fotografka, která se několik let věnuje focení cosplayerů. Její fotografie v sobě ukrývají kouzlo, které na povrch dokáže vynést jedině ona a svými magickými triky ho umocní, když tam přidá fotografické vylepšení ve stylu jednoduchých a úderných efektů. Pořád ještě nevíte o kom mluvím? Ne? A co třeba Skiu a její fotky Zaklínačů, akcí jako je Advik, Animefest a mnoho dalšího....


1. Jsi zkušená fotografka, která ví, co chce. Co tě vlastně přivedlo k focení?
Ahoj. Fotku jako takovou jsem měla v prvním ročníku na střední jako vedlejší předmět, takže tam jsem se poprvé dostala do střetu se "zrcadlovkou". Samotná fotka mě však chytila na Advíku 2013, kde jsem začala fotit cosplayery "for fun" a jim se to líbilo a chtěli nafotit znova. Načež jsem byla šťastná, že se jim má práce líbí, a chtěla jsem to udělat znova. :-)

2. A jak takový první střet se zrcadlovkou vypadá? Máš nějaký návod, jak se s ní správně poprat?
Návod je jednoduchý. Krok číslo jedna - Vypni automat, zapni manuál. Krok číslo dvě - zkoušej.

3. Zmínila jsi Advik - jaký to byl pocit, když jsi prvně zveřejnila něčí cosplayerskou fotografii?
Úplně první pocit je ten, který mi občas přetrvává doteď. Obsahuje spoustu otázek typu "mám to vůbec zveřejnit? Bude se líbit? Nepotřebuje přeci jen ještě nějakou úpravu?"... Každopádně následná odezva mi dává tu jistotu a chuť v tom pokračovat.

4. Jde vidět, že ti hodně záleží na tom, co si myslí ten, kdo fotografii hodnotí. Dáváš na jeho rady, popřípadě fotografie později upravuješ?
Jakmile jsou fotografie veřejně nahrané, pak už je dodatečně neupravuji. Leda na přání cosplayera pro jeho osobní web. Každopádně, když někde zahlédnu konstruktivní kritiku, nebo za mnou někdo osobně přijde s názorem, vždy se podle toho snažím v budoucnu zlepšit / přizpůsobit.

5. Slyším slovo kritika. Stalo se ti někdy, že by ti tvoje dílo někdo zkritizoval?
Pouze drobnosti, o kterých sama vím, či byly bezpředmětné.

6. Vím, podle vlastní zkušenosti, že cosplayeři jsou na svoje fotografie náležitě pyšní a chtějí, aby byly dokonalé. Je někdy náročné vyhovět všem jejich požadavkům?
Cosplayeři nemají náročné požadavky. Sdělí mi jejich nápad, či ukáží fanArt. Náročná je pak spíše moje samotná představa. Ale to už je pak vždy otázka postprodukce.

7. Jak probíhá příprava na focení? Máš nějaký systém, jak si charakter postavy, kterou cosplayer představuje, nastuduješ?
Aktuálně víceméně ano. Obvykle si den před focením nastuduji postavu, kterou fotím - pózy, prostředí, případné zbraně etc.. Občas není od věci skouknout pár videí pro inspiraci k některé scéně.

8. Na studování póz si moc dobře pamatuji. Když jsme fotily spolu, hned jsi věděla, jak chceš abych se postavila, tvářila, bylo to jako sledovat perfektní divadlo. Tenkrát jsi poznamenala, že ti lidé přezdívají magič. Můžeš nezasvěceným prozradit proč?
Popravdě by mě to asi také zajímalo. Lidé mi tak občas řeknou, když postnu jejich fotky. Naposledy si však pamatuji jednu slečnu, která si myslela, že její cosplay nestojí za nic. Stačilo jen trochu ledové postprodukce a změnila názor. A nazvala mě "magičem". Myslím, že jsem magič, protože miluji kouzlit lidem úsměv na tváři. Což je možná i ten důvod, proč to stále dělám a stále mě to baví. Protože to dělám pro ně.


9. To zní pomalu jako nějaké rčení a je v tom kus pravdy. S tímhle zřejmě souvisí i spousty nečekaných zážitků - jaký byl ten nejlepší, na který vzpomínáš doteď? A máš nějaký, který bys nejradši zasunula do propadliště dějin?
Těžko říct. Pro fotku jsem balancovala nad jezerem, vstoupila do ledové řeky... Čekám jen, až budu napůl hořet. Nejlepší zážitek při práci s foťákem, nikoliv však s fotkou, mám snad ten, kdy jsem při natáčení videoklipu vyletěla z kufru auta a narazila si žebra. Ne, že by mě to zastavilo v tom, dělat šílené věci pro snímek znovu a znovu.

10. Nejsi někdy tak trochu masochista? :-D
Trochu. Pro fotku vše.

11. Proč sis zvolila přezdívku Skiu? Dala sis ji sama anebo tě tak někdo pojmenoval?
Skiu je jedno velké tajemství. Nic to neznamená, ale povím Vám, že Skiu je vlastně zkomolená zkratka. Zbytek však zůstane doufám tajemstvím.

12. Máš nějaké cosplayery, ke kterým se ráda vracíš? Pokud ano, nechceš je představit?
Spíše jsem ráda, když se cosplayeři vrací ke mně. Oblíbených cosplayerů mám samozřejmě spousty, ale nejvíce jsem zatím spolupracovala se dvěma. Jedním z nich je "chlap, který umí pózovat", aneb Kuromaru ( https://www.facebook.com/KuromaruCosplay ) a druhým je "slečna mnoha úsměvů", alias GrumpyCait ( https://www.facebook.com/GrumpyCait ). Mimo ně je tu ohromná spousta suprových lidí, ke kterým se vždy ráda vrátím, jako Lena, Naomi, Konata... Ale to bych tu musela vypisovat A4 plnou lidí. Všichni mají něco... kouzelného.

13. Pořád tu zmiňuješ kouzlo, které v sobě člověk má a je potřeba ho vyzdvihnout. Jako když se koukáš na obraz a za pomoci správného osvětlení se z něj snažíš udělat něco nadpozemského. Dokážeš běžnému divákovi vysvětlit, jak tento dar využíváš?
Bohužel toto nedokážu vysvětlit ani sobě. Dělám to tak, jak to cítím.

Na závěr, jak tě může případný zájemce o focení zkontaktovat? Co bys mu doporučila či ho nějak nalákala na své stránky?
Úplně jednodušše. Buďto přes zprávy na fanpage, či přes e-mail. Na zprávy se snažím odpovídat rychle a v co nejpřátelštějším duchu. Bojím se Vás více, než Vy mě.

Kde můžete Skiu najít anebo kontaktovat?
2. http://skiu.photography/ - jejích webových stránkách
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Awkward. 。◕‿◕。 Awkward. 。◕‿◕。 | E-mail | Web | 4. června 2016 v 12:46 | Reagovat

Skiu je úžasná. Její fotky jsou magické. I když ostatní fotografové udělají dobré fotky, Skiu je má svým způsobem jiné. Hlavně se mi líbí její zapálení do focení že nic neodflákne a jde až do extrémů. :)
Je na ní vidět že jí to baví a dělá to ráda. A není nic lepšího než spokojený objekt focení a fotograf :)

2 lenacosplayer lenacosplayer | Web | 4. června 2016 v 12:54 | Reagovat

Skiu je opravdu skvělá fotografka,ale i osoba je skvělým humorem :) Už se moc těším na spolupráci s ní :33

3 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 6. června 2016 v 1:14 | Reagovat

krásný blog

4 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 7. června 2016 v 12:17 | Reagovat

Kde to jsem?

Tady je krásně...

Tady chcu bejt fosílie!

5 Koubic Koubic | 14. března 2017 v 11:41 | Reagovat

Myslím, že jsem magič? Jako magnetofon? 8-O :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama