Focení s vlky v podání Lukáše Šimonka a akce se Skiu – 7. května 2016 na Divoké Šárce

22. května 2016 v 13:55 | Polgara |  Život cosplayera
Divoká Šárka - ráj fotografů a cosplayerů neb další akce za mnou :)


Konečně, dalo by se říct. Tahle akce se domlouvala neuvěřitelně dlouho. Nakonec to ten dopadlo tak, že jsem šla sama a focení s ostatními Zaklínači se bude domlouvat příště. Nicméně, v poslední chvíli mi odpadla fotografka. Bylo to domluvené se Skiu photography, která mohla až od třetí hodiny. Nicméně od třetí hodiny nemohl Jakub Kocourek, majitel smečky tří krásných vlků. Má Ragnara, Freyu a Ulfru. Přiznám se, že to třetí jméno mi dělalo straašlivý problém vyslovit. Jakub pak ze mě nemohl a okomentoval to hláškou: "Jsou to čtyři písmena, Ulfr, tak nechápu v čemu je problém." No co, každý máme někdy slabší chvilky. Nicméně fotograf se sháněl ještě den před focením. Jé, já byla nervní, aby se vůbec nějaký ozval. Hrozně mi na tomhle záleželo a nechtěla sem, aby se něco pokazilo. Nakonec jsme ulovila Lukáše Šimonka, který mi tím vytrhl trn z paty. Focení bylo od 10:15 hodin.

Cesta v kostýmu Ciri Prahou je vždycky vtipná, ale už jsem se naučila lidi ignorovat a pokud si mě začne někdo fotit, tak mu ještě zapozuju. Párkrát se mi stane, že mě někteří požádají, zda by si nemohli vyzkoušet meč. A několik jich dokonce kostým pozná, což potěší ještě víc. Když jsem dorazila na Divokou Šárku, tak už tam čekal Lukáš s mladším pomocníkem. Bratranec, pokud si to dobře pamatuju. Co jsem okukovala, byly jejich propriety, které s sebou měli. Pak přišel Jakub se smečkou a už to jelo. Nicméně nejdřív jsme si dali menší osvěžení, kde jsem taky tak trochu perlila. Dali jsme si jahodový koktejl, v tom vedru to bylo nejrozumnější. Nicméně z nějakého důvodu tahle lahůdka zachutnala i vlčí smečce a vrchla se na můj kelímek. Jakub mě pak proklínal, protože Ragnar mi kelímek vytrhl, a jak si ho táhnul stranou, tak trošičku svého páníčka ohodil. :-D

Řeknu vám, pěkně jsem se ten den zapotila. Vydrželi jsme fotit do půl čtvrté. Od dvanácté hodiny se k nám přidala jedna gothic slečna, a tak jsme nakonec fotili společně. Nemáte tušení, jak je v tom kostýmu vedro. Doteď tvrdím, že v tom prostě bojovat nemohli. Navíc, který inteligent vymyslel boty na podpatku? Je to krásný, ale běhat v tom několik dní kuse, tak budu jako uzený slaneček.

K samotnému focení...vlci jsou divocí a na průběhu akce to bylo hodně znát. Přesto všechno je jejich páníček dokázal s grácií uhlídat. Někdy mi jich bylo líto, protože dostávali pěkně zabrat. Hlavně štěně, což je Ulfra se mě bálo, tak s tím mělo větší problém. Co se týče toho, aby pózovali, tak jak chceme.....Kocourek používal jako lákadlo párek. Pokud to nevyšlo, museli se jednoduše nastavit do dané polohy. Myslím, že i oni pak byli rádi, když se skončilo. :-D

Nejednou jsem měla pocit, že tam přijdu o život. Obzvlášť v okamžiku, kdy jsem si idiotsky vymslela, že budu mít fotku u vodopádu. Což znamenalo vylézt na obrovské kluzké kameny a udržet tam jakž takž rovnováhu. Dvakrát jsem se zakymácela tak, že mě kluci už pohřbívali, ale vyrovnala jsem to. Fotili jsme na všem, co nám trochu připadlo zajímavé. Tedy kameny, dokonce i na stromy a posed se lezlo, kameny v potoce.....:-D Doteď na tuhle akci vzpomínám a přehrávám si různé scénky a komentáře. Jakub a Lukáš odvedli skvělou práci a svými vtípky dokázali vytvořit naprosto dokonalou atmosféru.

Od třetí hodiny se fotografové prostřídali... mhm, možná od půl čtvrté, protože jsme ještě dokončovali pár póz. Potom jsem se ocitla v péči Skiu. Je zvláštní pozorovat, jak má každý fotograf jiný systém. Skiu tam přilítla s dvěma pomocníky a už rozdělovala pokyny. Měla dokonce připravené i pozice, v kterých mě chtěla vyfotit. A povedlo se nám to. Byla perfektní. Aby měla dokonalou fotku, tak zašla dokonce tak daleko, že si v botech stoupla do sice čistého a průzračného potoka, ale pěkně ledového. Klobouk dolů. Skončilo se kousek po půl páté. Všichni už byli naprosto unavení, ale spokojení. Tedy, alespoň doufám.

Všem znovu moc děkuju za trpělivost a ochotu vysvětlovat a učit mě. Vážím si toho a dokonce mi něco i v té hlavě zůstalo, takže rady padají na úrodnou půdu. :-)Fotografie od Skiu zatím nepřidávám z jednoduchého důvodu, ještě je nemá hotové. O tomhle focení taky ještě napíšu.

Pokud byste měli zájem o focení s vlky, ozvětě se na facebook Vlci pana Kocourka, kde seženete více informací.
Lukáš Šimonek sídlí na Lukáš Šimonek Fotograf.
A Skiu na svém facebookovém sídle, které zní Skiu Photography. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenochod Lenochod | Web | 22. května 2016 v 15:35 | Reagovat

Nádherné, těším se na fotky od Skiu. Coseplayům sice moc nerozumím ale focení (setkání) s vlky ti velice závidí =)

2 Joina Joina | Web | 22. května 2016 v 19:07 | Reagovat

Wow, tak to jsou dost povedené fotografie :)
To jo, ráda bych se vyfotila s vlky, ale strach by to asi nedovolil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama