Focení fantasy a středověk s Dark Vision Studio – 2. 4. 2016 na Divoké Šárce

3. dubna 2016 v 19:20 | Polgara |  Život cosplayera
O jednom příjemně zpestřeném dni :-)


K tomuhle jsem přišla jak slepý k houslím. Bylo nebylo, vytvořil někdo událost na facebooku. Tam postupně přibývalo nejenom cosplayerů, ale také fotografů. A tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Konec pohádky. :-)

Asi nejvtipnější na těhle akcích, je cesta městskou hromadnou dopravou. Ono sledovat reakce lidí, kteří nechápou, o co jde a kroutí nad vaším kostýmem hlavami je nedílnou součástí cosplayerství. Zpočátku jsem byla hodně nervózní, ale časem se otrkáte a spíše se k té srandě přidáte. Nicméně, když jsem překonala cestu, tak jsem dorazila za Verčou a Mathym, kteří se na akci chystali. Tady se už jelo autem, ale i tak jsme stihli přijít až na půl druhou :-D

Dostali jsme se proto, až na druhé stanoviště. Nejdříve trochu váhání, ale potom si cosplayery odchytávali sami fotografové. Překvapilo mě, že jen málokdo stál v koutě a čekal, až ho někdo osloví. Byly dobré i scénky. Hlavně, pokud jste poprvé fotili bojové scénky. Tentokrát jsem měla možnost si tuhle dovednost trochu vyzkoušet a zjistit, co musím ještě doladit. Vzhledem k tomu, že podstatnou část účasntíků byli šermíři, cítila jsem se trochu jako dítě mezi dospělými. V jednu chvíli se mi stalo, že okolo mě stálo několik lidí a radilo, jak správně držet meč. Tedy, aby to nevypadalo trapně. Ale něco mi v té hlavě zůstalo, jen jsem rozhodnutá začít chodit na lekce šermu. Když jsem sledovala druhou Ciri (Anna Malinová - Slavara´s cosplay), jak perfektně ovládá meč, jen jsem obdivně zírala. Docela slušnou lekci jsem dostala i od přítomného Geralta, který měl se mnou hodně velkou trpělivost. Za což mu děkuju :-)

Už na tom druhém stanovišti byla sranda. Hlavně s jednou holčinou ve fialovo černých šatech s mečem. Tady jsme se dost vyřádily, hlavně, co se pokynů od fotografů týče. Bohužel si nevzpomenu na jméno, ale snad se mi ozve. O kus dál se dokonce potulovali dva nádherní vlci s paničkou. Na tomhle stanovišti se uskutečnila i hromadná fotografie. Než se nastavila samospoušť atd, užili jsme si srandy s pejsky, kteří tam volně pobíhali a nějak se jim nechtělo poslouchat páníčky. Vyšlo nám i počasí. Bylo krásně a slunečno, ke konci jsem byla dokonce opálená. Navíc Divoká Šárka je nádherná, to okolí nemá chybu a mám v plánu si tam zajít ještě jednou a projít si jí pořádně.

I přestože to vypadalo, že času je hodně, tak se vynechalo stanoviště číslo tři a šlo se rovnou na čtyřku. Když jsme přecházeli lávku, tak jedna pani budila svého muže, který se opaloval na lavičce a říká: "Vstávej, tohle jen tak neuvidíš. Jde tu nějaký maškarní průvod." Potom byla dobrá jedna ani ne osmiletá holčička, která k nám hrdině přišla a ptá se: "Mohu se zeptat, co je to tu za akci?"

Stanoviště číslo čtyři poskytlo víc možností k focení. A potom jsme se plynule dostali k pětce. Tam šly na dračku hodně skály, potok a trávník před potokem. :-D Dokonce jsem v botkách an podpatcích skákala přes kameny upřostřed potoka. Ale to vypadalo tak, že mi pomohl Mathy. Bylo zajímavé sledovat jednotlivé chování fotografů. Každý měl jiný přístup a svoji techniku. Jen byl problém trochu s tykáním a vykáním, ale to se snad časem poddá. Akce od Dark Vision Studia proběhla v klidu, bez hádek a jakýkoli zádrhelů. Každý si přišel na své. Za což organizátorům moc děkuju. Dostáli svému slovu a vytvořili z toho příjemnou atmosféru a jeden neuvěřitelný zážitek, na který jenom tak nezapomeneme.

Jinak prozatím jsem přidala do článku fotografie od následujících fotografů: Vít Švajcr https://www.facebook.com/svajcrvit/?fref=ts (fotografie číslo 1), https://www.facebook.com/cyril.stecak (Fotografi číslo 2), a Romana Ondrůjová - fotografie číslo 3 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 NcikiC NcikiC | Web | 5. dubna 2016 v 7:37 | Reagovat

Krása !

2 Hawk Hawk | E-mail | Web | 5. dubna 2016 v 12:10 | Reagovat

Co se toho sermu tyka, myslim, ze bych ti s tim mohl pomoct. Jestli mas zajem, hod mi zpravu do mailu:-)

3 Ver. Ver. | Web | 7. dubna 2016 v 17:37 | Reagovat

Čím jsem starší, tím víc si říkám, jak by mě to bavilo, jen na to mít čas :-D Ta druhá fotka je velice slušivá ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama