Batman versus Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

3. dubna 2016 v 13:36 | Polgara |  Filmy
Černá proti modré, Bůh proti člověku, den proti noci...


Tenhle film už od začátku doprovázela neuvěřitelně velká reklamní kampaň, která dokázala navnadit nejednoho diváka. Trailer vypadal úžasně a sliboval hodně. Přesto jsem si říkala, že když je výborný trailer, tak film většinou stojí za nic. Nicméně....

Režisér vyprávění otevře smrtí manželů Waynových a hned potom se ocitáme na jejich pohřbu. Sledujeme útěk mladého Bruce, který je jejich smrtí zlomený. Hned poté nás vtrhne do mysli již dospělého Bruce (Ben Afflek). Aby toho nebylo málo, tak se divák přesouvá do Metropolis, kde zrovna zuřivě bojuje Superman (Henrry Cavill) s padouchem Zodem. Vidíme zkázu, kterou ti dva působí městu. Padající mrakodrapy, bouračky, prchající a vyděšené lidi. Tentokrát všechno sledujeme z pohledu Bruce Waynea, jenž se snaží zachránit svoje zaměstnance, kteří jsou taktéž v ohrožení života. Režisér si v podstatě klade otázku, jaký mají superhrdinové dopad na běžné občany. Zda mají právo zasahovat....a tady už se setkáváme s kamenem úrazu.

Nevadí mi psychologické otázky, ale vadí mi klišé a určitá demagogie. Já být Supermanem anebo jakýmkoli jiným superhrdinou, tak se na nějaké lidi vyprdnu, seberu toho, na kom mi záleží a odfrčím si pryč. Chápu, že chtěl zapadnout, mít domov a rodinu, ale... správně tam bylo řečeno, že se lidé bojí toho, co neznají, ale hlavně toho, co nemohou ovládat.

Efekty jsou perfektní, hodně působivá je také hudba. Ale tomu bych se ani nedivila, vždyť ji má na svědomí Hanz Zimmer. Kdo si svoji roli viditelně užíval, byl Jeremy Irons, který perfektně ztvárnil Alfreda a jeho osobitý humor. Ani Lois Laneová (Amy Adams). Na své si přijde i Lex Luthor (Jesse Eisenberg), největší cvok, který kdy žil. Místy mi hodně připomínal Jokera.

Co mě trochu zarazilo, jak snadno dokázali zmanipulovat mysl Batmana. Stačilo málo, a už tu byl důvod k tomu, aby chtěl zabít Supermana. Achjo, ať žijí klišé. Příběh působil trochu zmatečně, jak se do něho snažili vecpat dva osudy. Skákalo se z jednoho na druhého, i přestože to režisérovi Zacku Snyderovi v závěru docela vyšlo. Ale ten souboj dvou silných bytostí byl zbytečně dlouhý. Líbila se mi ta část, kdy se tam objeví Wonder Woman (Gal Gadot) a konečně ukáže, jak se má správně bojovat.


Ona to není zase až tak úplná hovadina. Má světlé stránky, ale těch temných je bohužel víc. Povedlo se zobrazení obou měst - Metropolis a Gotham city. Dodrželi i hlavní hrdiny včetně jejich blízkých. Zůstalo jejich myšlení, humor, ale už se nemohli projevit natolik, nakolik by si zaloužili. Hlavně tedy Batman, což je škoda. Ale konečně měl zpátky svoje hračičky, podzemí a občasné vtípky. Jen škoda, že batmanovské autíčko není pořád batmanovským autíčkem.

Pořád tak nějak nevím, zda se mi tenhle film líbil anebo ne. Mám z něho hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Na druhou jsem z kina odcházela s pocitem, že kdyby tenhle film nevznikl, nic by se nestalo. Ale co, byla to rychlá a relativně bezbolestná jízda, která vám způsobí jenom lehkou závrať.
ZDROJ OBRÁZKŮ: MOVIEZONE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 3. dubna 2016 v 14:52 | Reagovat

děkuji ti za tip :-) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama