Shannarovy kroniky (2016) – 1. série

20. března 2016 v 17:09 | Polgara |  Seriály
Jejich dobrodružství mění strukturu celého světa


Proč začínat od prvního dílu, když můžeme natočit rovnou druhý. A tak se trio režisérů rozhodlo zfilmovat druhý díl, jenž napsal Terry Brooks a pojmenoval jej Shannarovy magické elfeíny. Nutno podotknout, že možná udělali dobře a rovnou nás hodili do světa, kde jsou karty rozdané.

Ocitáme se totiž ve Čtyřzemí, místě, které před dávnými a dávnými časy bývalo zemí, kterou známe. Jenže nějak se stalo, že lidé dostali druhé housle a vládu převzali elfové, trpaslíci, skřeti a mnozí další o nichž lidé slýchávali pouze v pohádkách. Čtyřzemí začíná ohrožovat další válka. Vzácný a magickými schopnostmi obdařený strom Ellcrys pomalu, ale jistě umírá. A legenda praví, že až opadne poslední lístek, tak do Čtyřzemí vtrhne armáda démonů, která je vězněná za hranicemi vytvořené právě tímto stromem. Ale Will Ohmsword (Austin Butler) je jedinou nadějí, která zemi může zachránit. Na záchranu však není sám. Postupně se k němu přidává Eretria (Poppy Dreyton), elfská princezna strážkyně Ellcrys a Amberle (Ivana Baquero), člověk a zlodějka, která si tvrdě musela vybojovat místo ve světě.

Shannarovy kroniky jsou zvláštní a dobře natočený seriál, jenž má jednu nespornou výhodu. Není zbytečně natahovaný a první série má pouhých deset epizod. Což je jedině dobře. I tak se tu stihne vystřídat velké množství postav a divák se tak dostane téměř do všech koutů Čtyřzemí. Je to zvláštní, kolik ras se v takovéhle zemi ukrývá. Líbil se mi způsob, jakým je Čtyřzemí zobrazováno. Původní lidské příbytky a různé vychytávky zarostlé do krajiny a zcela zapomenuté. Je fascinující, že právě v tomto prostředí dokázala vypučet magie natolik silná, aby si vytvořila svět ve světě.

Co mě nepřekvapilo, že všichni v příběhu jsou krásní, mladí a bez poskvrnky. Dokonce i jizvy jim sluší. Například takový Allanon (Manu Bennett), druid a telepat, ale především jakýsi průvodce našeho mladičkého hrdiny Willa. Tenhle charismatický chlapík si vás získá nejenom svým přístupem a nezaměnitelným humorem, ale především hlubokýma a hypnotizujícíma očima. Další takovou nezaměnitelnou postavou je Ander Ellesedil, třetí elfí princ, muž, jenž porazil Měnivce a byl to také on, kdo za pomocí svých strategických dovedností ubránil Arborlon (elfské město) před skřety. Zajímavou je také Diana Tiltonová, velitelka Černé hlídky. Žena, která je vždy a včas na správném místě.
Co se mí na seriálu líbilo, byla krajina. V jednu chvíli jste s vyvolenými elfy běželi drsnou a nebezpečnou noční krajinou a soutěžili jste o to, kdo se stane strážcem Ellcrys. Vzápětí jste se ocitli v nádherné otevřené krajině plné zelených plání, lesů, kde se sotva dokážete otočit bez toho aniž byste narazili do stoletého stromu. Anebo nádherných divokých vod plných čisté a průzračné vody. Nový Zéland se holt nikdy neomrzí a zřejmě se díky Pánovi Prstenů neodpočine od natáčení dalších a dalších seriálů.

Co mě trochu zarazilo, byly herecké výkony mladých představitelů. Snaží se, jsou krásní, ale vypadá to, jako kdyby strnule předčítali scénář a nedošlo jim, že má divák jejich hraní především uvěřit. Nejlépe je na tom zlodějka Amberle. Té věříte od začátku do konce. Nemusím snad ani zmiňovat staré pardály jako je John-Rhys Davis anebo Manu Bennet, kteří celému tomu cirkusu vévodí. Dobrá je hudba, které dodali trochu toho moderna, tudíž se maličko vymyká klasickým seriálovým fantasy stereotypům. Co se týče magie, efektům a tomu ostatnímu. Není to špatné, ale je vidět, že tenhle šálek čaje mohl nabídnout víc než jen lacinou repliku.

Je škoda, že se Shannarovy kroniky nesnaží o něco většího a spoléhají na líbivost a zlaté pozlátko. Vždyť toho od Hry o trůny mohl být další nezapomenutelný fantasy seriál. Takhle je to bohužel jenom průměrná podívaná, která za to sice stojí, ale nedonutí vás, abyste se k ní vrátili třeba po čase a zavzpomínali na své oblíbené hrdiny.
Zdroj obrázku: Obrázek 1 a Obrázek 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tai Todd Tai Todd | Web | 20. března 2016 v 18:33 | Reagovat

Mě to celkem baví, i když někdy mám problém žrát postavám ty výkony... Ale je tam Manu a toho mám ráda :D

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 27. listopadu 2016 v 10:37 | Reagovat

Myslím, že jsi to vystihla přesně. Mě seriál upoutal svým zajímavým zasazením, protože jsem ještě nikdy neviděla klasické fantasy s elfy ve světě "po lidech". Krajina je fakt překrásná, herci jsou taky překrásní. Ale jak říkáš, mohl být tento seriál mnohem lepší.
Mimochodem, zlodějka není Amberle, ale Eretria, taky mám v těch jménech trochu zmatek :D Ale jak říkáš, ta byla fakt skvělá, moje oblíbená postava ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama