Deadpool (2016)

18. března 2016 v 19:43 | Polgara |  Filmy
Šílený a nepředvídatelný, takový je Deadpool....Wade Wilson (Ryan Reynolds) má normální život. Tedy relativně, je to bývalý člen speciálních jednotek. Dokonce i on si najde ženu svých snů a vypadá to, že by mohl žít normální život běžných lidí. Ne tak on. Je mu diagnostikována rakovina a jednoho dne ho navštíví agent, jenž mu nabídne možnost se uzdravit. Wade zpočátku odmítá, ale situace jej donutí změnit názor, a tak se rozhodne vstoupit do utajeného programu Weapon X. Netuší však, že ho změní natolik, že si bude muset vzít masku, aby mohl pomáhat. A tak vzniká maskovaný bojovník Deadpool...

Deadpool je šílenou jízdou od začátku do konce. Předznamenává to začátek, tedy úvodní titulky, u kterých se chechtáte. Ono pojmenování režisér: přeceňovaný blb nemá chybu a je tam i mnoho dalších perliček. Co mě zarazilo, že si vzali pouze určité aspekty a vytvořili z toho relativně jednolitý příběh s uceleným koncem. Navíc v téhle filmové verzi má Deadpool pouze jednu lásku, kdežto v komiksu "mu bylo jedno, co píchá, hlavně, když to píchá." Omlouvám se, ale tohle jsem použít prostě musela.

Deadpool je všechno jen ne ctnostný. Nebere si servítky nejenom sám se sebou, ale taky vůči svým relativně blízkým přátelům je drsný. Co však zachovali je charakteristický humor doprovázející tohoto rváče. Schválně nepoužívám slovo hrdina, poněvadž černočervený kostýmováček dle jeho slov: "Jsem super, ne hrdina." a vskutku tomu tak je. Má svůj vlastní smysl pro spravedlnost a zákon si přebírá po svém způsobu. Což někdy přináší spíše více paseky než užitku.

Bavily mě různé narážky na ostatní suprehrdiny. Hodně rýpe do X-Menů, kteří tam taky mají svoje čestné místo. Ty narážky na dva herce, kteří si zahráli profesora Xaviera, neustálé rýpání do Wolverina, jeho sexistické narážky a mnoho dalšího. Dalším takovým zpestřením byla skutečnost, že Deadpool někdy mluví přímo k divákům.

Čeho se divák nasytí jsou bojové scény a s nimi spojené zpomalovačky. Někde se tohle vyjímá, obzvlášť u části, kdy se našeho supráčka snaží zajmout dva X-Meni, což se jim i podaří. Ale náš Deadpoolek jim nedá nic zadarmo. Vzhledem k tomu, že má podobnou schopnost jako Wolverine, tak si uřízne část ruku a díky tomu se osvobodí. V dalším záběru X-Men užasle kouká na uřízlou ruku se vztyčeným prostředníčkem...mhm, asi bych to neměla říkat, ale počkejte si na konec, tedy ten po titulkový.

Co se mi líbilo, je úkryt, který si Deadpool zvolil. No, on to není ani tak úkryt, jako spíš útočiště, kde si líže rány a pomáhá mu v tom slepá černoška, jež má podobný neotřelý humor jako on. Takže si ti dva docela dobře rozumí. Hodně velká část se věnuje jeho lásce s kterou měl mít šťastný a spokojený život. Proto dojde i na relativně romantickou část.

Hodně zaujme hudba, která dělá svoje. Trochu mi připomínala styl Watchmenů anebo Strážců galaxie. Jednoduše dokázala vystihnout danou scénu filmu a znovu dokazuje Deadpoolův nezaměnitelný humor. Přiznám se, že jsem k tomuhle hrdinovi přistupovala se zvláštními pocity. Nic jsem o něm nevěděla a komiks jsem si sehnala až po filmu a nelitovala jsem. Takže pokud do kina jdete s tím, že o něm nic nevíte, nevadí. On si vás podmaní i tak.

Deadpool do filmového světa přináší nový druh hrdiny. Odmítá se pokořit zaběhnutým pravidelům o suprehrdinech, nechce se vzdát svého drsného způsobu života a po jeho nepřátelích, jde jak pes po stopě. Navíc srší vtipy, které by odradily nejednoho otrlého diváka. Deadpoola můžete buď nenávidět anebo milovat, nic není mezitím a záleží na vás, jak se k němu postavíte.
Zdroj obrázku: Moviezone
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 18. března 2016 v 21:18 | Reagovat

Z deadpola jsem ochutnala jenom hudbu a musím říct, ze se jim opravdu povedla... Ale nevím, jestli se podívám na film, není to můj šálek čaje :)
Ale možná, když mě někdo donutí... :DD

2 Polgara Polgara | Web | 20. března 2016 v 17:17 | Reagovat

[1]: Proč se dívat na Deadpoola:
1) Pro jeho humor
2) Protože je to charismatický parchant, který si tě okamžitě podmaní
3) Fakt, že si dělá srandu z ostatních superhrdinů
5) Té dokonalé hudbě
6) Fantastickým zpomalovacím scénám, které z některých scén vytvoří něco neuvěřitelného
7) Fakt, že je to ehm použiju drsný slovník našeho hrdiny: "Kurevsky dobrá jízda, která ti obrátí všechny vnitřnosti vzhůru nohama. :-D

3 Myšule Myšule | 29. dubna 2018 v 11:08 | Reagovat

Mě to nenadchlo. Čekala jsem, že Deadpool bude povahou něco jako Riddick - cynický, životem semletý týpek, kterému zřejmě neprávem (nebo právem na papíře, ale ne až tak právem morálním) přišili nálepku zločince, ale on se i přesto dokáže zachovat i slušně a někomu pomoct, a nezabíjí koho nemusí.
Ale Deadpool byl prostě hajzl. To, že mu jiní hajzli provedli něco hnusného, z něho nedělá menšího hajzla. Obchodoval se zbraněma a drogama, byl žoldákem, s tou "přítelkyní" mu snad ve "vztahu" nešlo o nic jiného než o sex. Úplně jsem si říkala, že kdyby to bylo naopak a ona by byla ta zohavená, tak by se na ni vykašlal. Nějaké lásce k ní z jeho strany jsem nevěřila.
Asi to mělo být hlavně akční a cool, ale ta snaha být cool byla až moc urputná. Někdy vtipy fungovaly, někdy ne, každopádně jsem se u toho fakt neumlátila smíchy a ta samoúčelná vulgarita byla spíš otravná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama