Pragoffest 2016

28. února 2016 v 15:54 | Polgara |  Kulturní prožitky
Pragoffest trochu jinak


Zahájení bylo 28. února od šesti hodin. Nejvtipnější bylo dojet v kostýmu do Modré školy v té největší možné zimě. Navíc bohužel pouštěli až přesně v celou. Zajímavé byly reakce lidí, kteří nechápali, co se děje a proč jezdím po Praze v tom praštěném kostýmu. Někteří zírali, jiní se koukli, našlo se pár, kteří si mě bez problémů fotili. Těm sem dokonce zapózovala. Kupodivu sem nikoho ani nezabila svým mečem, i když byl pomalu delší jak já.

Hodně mě překvapila vstřícnost těch cosplayerů, kteří stáli před vchodem a čekali na zahájení. Okamžitě se mě ujali. Znala jsem tam pouze pár lidí a ti měli přijít až v pátek a upřímně, byla jsem trochu nervózní. Pořád jsem si říkala jestli nebudu trapná a tak. Abyste rozuměli, už jsem to zmiňovala v článku o výrobě kostýmu Ciri....nechala jsem si ho na zakázku udělat od Verči Matějkové. A řekněme, že mezi cosplayeri je tohle nepřijatelné. Ale nemám kostým na to, abych se honila někde v soutěžích a tak, prostě si chci vychutnat atmosféru conu trochu jinak. Konec omluvenky. :-D

Jako první jsem potkala členy assasinského cosplayerského bratrstva a hned jsme se dali do řeči. Asi jsem byla lehce nervózní, ale postupně jsem se otrkala a bavila se naprosto normálně. Jednalo se o Míša Valentu neboli Ronnyho Rouska a jeho partnerku Hanku neboli Hai Auditore. Takhle nás tam stálo víc a postupně lidí přibývalo. Jakmile začali vpouštět dovnitř, nastal trochu zmatek, poněvadž se vytvořila fronta. Někteří trochu remcali, že mohli alespoň cosplayery vpustit dřív, aby se měli čas převléknout. Ale, potom, co jsem se konečně dostala dovnitř, tak jsem pochopila proč. Pátek byl podobně jako Svět knihy o tom, aby se všechno dopřipravilo, organizátoři aby si vybalili stánky. Stručně a jednoduše ještě se hodně dolaďovalo. A ani moc lidí nedorazilo. Já jsem měla lístek zakoupený na všechny dny, tedy permanentní vstupné.

Druhý den byl již lépe organizovanější. Už byly přednášky, víc lidí, víc zážitků. Dokonce mi dorazila nečekaně kamarádka. No nečekaně, tam spíš nastal ruch v komunikaci, ale, co stává se. Hlavně, že jsme se našly. Jen bylo vtipné, že mě vůbec nepoznala a bez povšimnutí okolo mě prošla. Nebyla však jediná. Takových náhodných setkání tam bylo víc.
A jaké byly na Pragoffestu akce? Hodně se jich týkalo fenoménu Hry o trůny, která měla pro sebe celou sérii přednášek. Potom komiks - Marvel a DC. Tady byly některé přednášky lepší jiné slabší a organizátoři je neměli vůbec promyšlené. Samostatnou sekvencí se stalo Star Wars. Tady se objevilo i hodně cosplayerů. Včetně několika Anakinů (konkrétně jeden mě moc zaujal), dokonce i Padmé dorazila, Rey z nového filmu a mnoho dalších. Hodně se mi líbil kostým Ahsoky Tano. Nesmím zapomenout na Pána Prstenů, který tu měl taky víc než dost zástupců, přednášek a různých akcí. Dokonce a snad poprvé jsem viděla někoho, že by si udělal cosplay na tuto tématiku. Alespoň tady v české republice. Tudíž se tam objevil samotný Thorin Pavéza, Fili, Kili, Bilbo, Thranduil, Galadriel a další. Nesmím zapomenout ani na Zaklínače, který tam měl svoje čestné místo. Dorazil Kuromaru jako Geralt, Shiai jako Yennefer, Juliet jako Ciri.

Ani jídlo neměli na Pragoffestu špatné. Jen než se ho člověk dočkal, chvíli to trvalo. Špatnou zkušenost jsem měla s pizzou, která byla teplá na okrajích, ale jakmile se člověk dostal doprostřed, tak kousnul do studeného. Tudíž jsem pak jedla jen panini, hranolky a smažený sýr, hranolky a květák, klobásu....samou zdravou stravu. Ale relativně dobrou.

Nejlepším dnem byla podle mého sobota. To u byl Pragoffest v záběhu a konečně dorazili všichni, co měli. Tudíž se hodně postávalo, povídalo, chodilo z přednášky na přednášku. Taky nastaly vtipné scénky s mečem, který jsem měla daný na zádech. Když jsme stáli s Terčou a Míšou (též assasíni, ale jiní než první den) a pár dalšími před jídelnou, tak jsme tam tak trochu blbli. Navíc došlo i na to, že s tímhle by se nedalo bojovat. Navíc než člověk ten meč vytáhne, tak s ním spíš zabije sám sebe. :-D

Celkově šlo o nezapomenutelný zážitek, který byl plný nečekaných setkání a nezapomenutelných akcí. Dokonce se mi podařilo sehnat zaklínačský přívěšek z čehož mám radost. Fajn bylo taky hromadné focení cosplayerů, kde jsme se hodně vyblbli. A upřímně, nejenom cosplayeři. :-D

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ad. Ad. | Web | 29. února 2016 v 1:57 | Reagovat

To vypadá fajn. Já teda nejsem fanynka cosplayů a podobných akcí, ale je fajn, že se takové věci v ČR rozmáhají.

2 Wookie Morrowindová Wookie Morrowindová | Web | 29. února 2016 v 11:01 | Reagovat

Pěkné... :) Máš dobrej kostým. Kolik tě stál? Nemůžu najít ten článek o jeho výrobě...

Taky se někdy zůčastnim. Půjdu asi za  elfku hraničářku....

3 Polgara Polgara | 29. února 2016 v 11:15 | Reagovat

[2]:Ahoj, slíbila jsem Verče, že nikde nebudu říkat cenu, protože ta se kostým od kostýmu liší. Nicméně cca 10000 a skládala jsem si na něj z několika výplat. Přidávám odkaz na článek o výrobě http://ivi-pol-zub.blog.cz/1512/cosplay-vyber-postavy-priprava-a-velke-finale-v-podani-verci-matejkove-alias-verca-cosplay-fashion :-)

4 evi evi | Web | 2. března 2016 v 8:55 | Reagovat

Cosplay mě tedy docela míjí, ale mám kamarádku, která už si vyrobila snad třicet kostýmů ze Star wars, účastní se těchto akcí a vždy o tom na FB podrobně informuje, takže dobře vím, jaká je to vášeň:-) Kostým ti sekne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama