Lucie Fidlerová – Narozen o půlnoci 2 – Krvavý trůn

21. února 2016 v 20:31 | Polgara |  Česká literatura
Existuje místo, ukryté před zraky všech. Místo, kde žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci. Boj o trůn vrcholí a královna Melisa postupně naplňuje svůj šílený plán. Podaří se jí hrdinům přemoci?


Dračí skály, místa mnoha národů natolik rozdílných, že na sebe první spory dlouho nenechají čekat. Královna Melisa spokojeně sedí na trůnu a spřádá své plány. Oproti tomu hrdina Gabriel řeší jeho život a skutečnost, že mu protéká mezi prsty. Aby toho nebylo málo, tak musí začít lhát těm, jež miluje. Obává se, a oprávněně, že právě tyto lži mezi ním a jeho blízkými vystaví neproniknutelou hradbu. Do situace se vkládá proradná Julie, která tvrdí, že dokáže Gabrielovi pomoci. Náš hrdina ale trpí pochybnostmi a něco mu říká, ať Julii nevěří všechno. Aby toho nebylo málo, tak je v ohrožení života i Cornelie, která stejně jako Gabriel musí rozehrát velmi nebezpečnou hru. Podaří se jim nemožné a zachrání nejen sebe, ale taky jejich svět před zkázou?

Spisovatelka je ve svém oboru nováčkem a tohle je její prvotina. Patří mezi autorky, které do světa psaní vstoupili za pomoci fantasy. Nutno říct, že nezačala špatně. Příběh je to čtivý a svým způsobem originální. Přesto jde vidět, že jí ještě chybí vypsanost a zkušenost. První díl byl perfektní, čtenář od něho dostal nečekanou jízdu plnou zvratů a dobrodružství. Druhý díl už trochu pokulhává. Vyprávění začíná bez jakéhokoli opakování předchozích událostí, což nevadí, naopak je to dobře. Hned jsme vtaženi do akce a probouzíme se společně s našimi hrdiny.

Kdo mě z hrdinů nejvíce fascinoval, byla královna Melisa. Je to správnej šílenec u něhož nevíte zda ji máte nanávidět anebo fandit. Za to Gabriel je tak trochu ten druh postav, které vám k srdi přirostou tak nějak napůl. Nevíte totiž, jestli vám leze na nervy anebo ho nesnášíte. Je zajímavé, že autorce jdou víc psát ženské hrdinky než mužské postavy. Je tu v podstatě plejáda silných ženských hrdinek vedle nichž Gabriel maličko zaostává a působí jako čerstvě vyvoraná myš.

Je škoda, že spisovatelka víc nezapracovala na vývoji hlavních hrdinů. Oproti předchozí knize jakoby ustrnuli na místě a dělají pořád tytéž chyby. Příběh je čtivý, ubíhá rychle a Lucie má bohatou slovní zásobu, která je na jejím psaní hodně znát.

Co čtenáře zaujme je autorčin svět, který je bezesporu zajímavý a rádi byste se do něho podívali. Bohužel druhé pokračování Narozen o půlnoci je jakýmsi slabším spojovotalem mezi jedničkou a trojkou. Čtenář nechápe, jak je možné, že první díl byl napsaný výborně a dvojka o několik stupňů hůře. Ale je vidět, že se spisovatelka pořád učí, takže třeba závěrečným pokračováním překvapí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama