Fénixcon - Parcon 2015

13. prosince 2015 v 11:19 | Polgara |  Život cosplayera
A další akce za mnou


V první řadě, co je to Fénixcon? Jedná se o akci, která se každoročně koná v Brně. Sídlem této akce budiž hotel Slovan a jeho velkou výhodou je, že nemusíte opustit stěny hotelu. Všechny přednášky, akce se totiž konají uvnitř. Letos jsem tam byla poprvé v životě a přiznám se, že jsem byla jako v Jiříkově vidění. Jen mi přišlo škoda, jak moc se některé přednášky překrývaly. Člověk chtěl být na obou, ale chtě nechtě si musel vybrat.

Pátek, den odjezdu byl značně hektický. Ten, kdo se mnou jel, ví a přiznám se, že i já sama se několikrát nazvala krávou. Ale bohužel, když se sejde několik blbých momentů najednou...naštěstí všechno dopadlo v pořádku a úspěšně jsme přijeli vlakem do Brna, kde jsme su ubytovali, a pak na zahájení. Pátek byl spíše rozkoukávací. Alespoň pro mě a snažila jsem se najít známé tváře. Bylo jich tam jen pár a většina přijela až v sobotu.

Jako první jsem zavítala na přednášku Daniely Mičanové, která posluchače zavedla do středu Sinuhetova vyprávění. Měla to perfektně promyšlené a připravené. Zpočátku byla sice trochu nervózní, ale pak se toho ujala bez zadrhnutí. Jen mě celou dobu štvalo, že vedle byla přednáška různých nakladatelů. Michael Bronec, Zdeněk Pobuda a mnozí další. Trochu jsem litovala, že nemám Hermionin obraceč času. Ten by se mi ten den docela hodil. A takhle nějak to bylo po zbytek celého dne. Vždycky se něco s něčím překrývalo. Občas se mi stalo, že jsem skončila na chodbě s lidmi, kteří přijeli a povídalo se. V jednu chvíli dokonce dorazil i Geralt (Kuromaru, jeden z nejznámějších českých cosplaerů). Potěšila mě a překvapila jeho otevřenost a ochota vysvětlovat. Nesmál se ani nekritizoval a snažil se i poradit. Taky došlo na rozebírání toho, jak vnzikal jeho kostým. Dokonce jsme společně zapózovali.

Dalším bodem byla například akce Haniny veselé, tedy křest její knížky Magnolie, kterého se účastnil právě výše zmiňovaný Geralt. V průběhu toho dorazil také velevážený Karel Doležal alias Sikar se svoji rodinkou. Toho jeho prcka prostě miluju, je to úžasné miminko. Jen mě mrzelo, že tentokrát s sebou neměl jednorožce. Ten den se dostavil i Zdeněk Rampas. Sympaťák a tak trochu otec české fantastiky a možná i scifi. Mihla se tu dokonce i Vilma Kadlečková, která tu křtila svoji knížku Snovačka a to rovnou v sále místní jídelny. V tu dobu tam probíhal i improvizovaný sedánek Pavly Lžičařové a Zdeňka Pobudy. U jejich stolu jsem seděla ještě já (pokud zním jako jájínek, omlouvám se) a pár dalších lidí. Poslouchat ty dva, jak se radí nad edičním plánem Fantastické Epochy byl další zážitek navíc.

V sobotu se tu objevila taky Terka Temnářka Matoušková a Péťa Dragita Machová. Nakonec jsme skončily u stolu deskovými hrami a myslím, že Temnářčin přítel z nás byl chvílemi na prášky, protože to byl on, kdo hrál a my se ho ptaly. Ženský, no :-D

Co mě pobavilo, že v jídelně se nesmí kouřit. Což si moc nepomohli, protože všichni kuřáci chodili do prvního patra, kde bylo věčně nejplněji. Někteří dokonce seděli i na zemi. Já se tam vyskytovala taky, ale spíše protože tam chodili ti, co znám. Takže jsem pak smrděla jako nějaká fabrika. :-D Nejednou mě překvapilo chování obsluhy hotelu v jídelně. Chápu, že ty dny toho měli moc, ale místo aby byli rádi, že mají větší přivýdělek, tak se chovali nepříjemně a člověk musel čekat půl hodiny než dostal jídlo a přitom tam v tu dobu bylo prázdno. Bohužel si na tohle stěžovali všichni. Vlastně až v sobotu večer dorazil jeden normální číšník, který měl profesionální přístup. Byl milý, vtipný a dokonce dokázal zapříst i normální rozhovor. Pobavil mě v okamžiku, když jsem si k němu šla objednat v deset večer palačinku se šlehačkou a zmrzlinou (delikatesa), tak prý: "Teď v deset palačinku?" No co no :-D
V sobotu jsme si taky s Pavlou, jejím přítelem a Mortem vyrazili ven do města. Já v kostýmu Ciri. Všichni se divili, že si nevezmu nic přesto, ale upřímně, víte, jaké je v tom vedro? Procházka byla příjemná, ale těch lidí....prošli jsme okolo kostnice, na náměstí, dali si medovinu a pak zpátky. Viděla jsem z města sice málo, navíc v noci, ale určitě se tam ještě jednou podívám.

Nedílnou součástí Fénixconu byla místnost s knížkami a různými fantasy artefakty. Dost velké lákadlo, ale odolala jsem. Byly tam i krásné šperky. Někdy lituju, že nejsem milionářka. Sobota byla zakončená tombolou, která mi přišla tak trochu.....mno, nakonec z ní odcházeli otrávení všichno. Bylo tam pár lidí, kteří si nakoupili, co nejvíc lístků. Jeden jich měl 500 :-O a říkali mu tam Židlička. Pořadatel si pak už i trochu rýpal, protože, když si Židlička šel pro další výhru, tak: "Nechci nic říkat, ale Židlička v tom měl aspoň systém." :-D No nic, popojedem. I tak se mi podařilo vyhrát tři knížky, což potěšilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama