Jan A. Novák – Tajemné podzemí na našem území

27. září 2015 v 19:34 | Polgara |  Česká literatura
Jeskyně, propasti i místa, kam nevkročila lidská noha


Nakladatelství: Alpress
Počet stran: 303
Anotace:
Snad žádná jiná země nemá tak bohatý podzemní svět jako Česko. Bezedné propasti, hluboké jeskyně, opuštěné a zavalené doly, ale i někdejší nacistické podzemní továrny a tajemné katakomby jsou jako stvořené pro vznik legend, mýtů, záhadných domněnek nebo hrají roli v děsivých skutečných příbězích.


Některé knížky jakoby čtenáře vybízely k tomu, aby se zvedl z pohodlí své židle a vydal se skutečně prozkoumávat místa, která má téměř u dveří. Obzvlášť tohle dílo ve vás probudí touhu zkoumat něco nového. Může za to i poutavý styl psaní, jakým spisovatel jednotlivá záhadná a nám nepřístupná místa popisuje. Možná za to mohou i vložené legendy, které jsou s danými prostředími spojovány. Díky tomu se vaše fanatzie roztáčí na plné obrátky. Říkáte si, jaké by to bylo, kdyby to byla skutečnost. A zatoužíte potom nějaké to podzemní útočiště navštívit.

S podzemím souvisí také neuvěřitelné mýty o ukrytých pokladech, které přesahují i to největší bohatství těch nejmocnějších. Zkazky o tajných úkrytech, které vznikaly nejenom za druhé světové války, ale také v časech totalitních režimů.

Text nezůstává ochuzen o doprovodné fotografie, jež vás o to víc navnadí a donutí si o daném místě zjistit víc. Spisovatel sází na čtenářovu touhu po tajemném a záhadném a otevírá mu naději, že by se tam ořeci jenom mohl někdy podívat. Jedná se o jakýsi průvodce po tajných podzemních prostorech. Ať už jde o záměrně vyhloubené jeskyně, či nekonečně dlouhé pdozemní řeky anebo roztodivné tunely které neberou konce.

Pakliže máte rádi určitou dávku nebezpečí, místa opředená tajemstvími a nechcete sedět doma na zadku, tak právě tahle knížka poskytne nečekaně cestovatelský zážitek.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum.
Knížku můžete zakoupit na Tajemné podzemí na našem území
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama