Ben H. Winters – Štěnice

20. září 2015 v 18:58 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
O zlu, které nevidíte, ale víte o něm.....Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Zpočátku příběh působí jako procházka růžovou zahradou anebo splněný sen každého z nás. Hlavními hrdiny jsou totiž mladí manželé Susan a Alex, kteří najdou nádherný, prostorný byt v dokonalé čtvrti. Jediný mráček je v podobě bytné Anderii, která působí poněkud podivným dojmem. Jenže, co se zpočátku zdá jako ideální místo pro život se změní v noční můry. To by nebylo ani tak strašné, ale Susan časem zjišťuje, že se všechny ty zlé věci dějí pouze jí. Alex se jí začne vzdalovat a díky tomu tak mezi nimi vzniká hluboká propast. Co je horší, tak se útoky štěnic stupňují….

Štěnic je hece mysteriózní thriller, který vás zavede do podivného světa, který je na první pohled zdánlivě idylický, ale na druhý temný a prohnilý jako shnilé jablko. Tohle si jako jediná uvědomuje hrdinka Susan. Kniha je vyprávěna z jejího pohled. Postupně se dozvídáme, co se v bytě mohlo stát, a jak probíhají pravidelné útoky štěnic.

Winters skvěle rozehrál tu zvláštní atmosféru strachu, která obestírá Susan. To vědomí, že jedině ona vidí, co je možná jen výplodem její mysli. Ta bezmoc, když ji všichni ostatní, včetně její rodiny považují za blázna.

Spisovatel zvolil stručný a nenáročný styl vyprávění, který svoji jednoduchostí plně vtáhne do příběhu. Zároveň se snaží na několika málo hlavních hrdinech vystihnout onu zvláštní atmosféru strachu, která postupně pohltí všechny účastníky. A teď mám na mysli to: Víte, že něco děje, ale nevíte proč a odkud to přichází. Můžete se jenom domýšlet.

Pakliže hledáte něco na podzimní večer, něco, co vás zabaví a způsobí vám lehké mrazení strachu, tak právě Štěnice je ideální volbou.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete zakoupit na Štěnice

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bookeaterka Bookeaterka | Web | 7. října 2015 v 19:43 | Reagovat

Kniha může být zajímavá. Miluju záhadné příběhy, které se odehrávají v nových domech či bytech. Žádný horror z lesa se nevyrovná nejistotě, jestli se něco podobného neskrývá i ve zdech vašeho příbytku. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama