Emma Temple – Tanec Maora

25. července 2015 v 12:24 | Polgara |  Světová literatura
Podaří se Sině rozluštit všechny záhady, které pro ni Nový Zéland přichystal?Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2015
Počet stran: 312


Hlavní hrdinku Sinu začnou noc, co noc budit zlé noční můry. Právě v nich se jí opakovaně zjevuje muž, Maor. Budí se v okamžiku, kdy se jí zjevuje jeho zlověstná tvář. Aby toho nebylo málo, tak najde fotografii, kde je krásná žena velmi podobná Sině. Existuje něco, co ty dvě spojuje? A proč se právě jí zjevuje záhadný Maor? Najde Sina odpovědi na tyto otázky?

Je zvláštní, jak některé příběhy dokáží vtáhnout do děje už jenom svým úvodem a naprosto neočekávaným popisem krajiny v níž se vyprávění odehrává. Spisovatelka Emma Temple zvolila prostředí Nového Zélandu do něhož zasadila osud dvou dívek. Siny a její kamarádky, které se obě ocitnou v období, kdy nemají zrovna moc peněz, a tak se chytnou první práce, která jim sama spadne do klína. Je to především díky Sině, jež se chytí příležitosti za vlasy, i když přitom musí trochu lhát. Díky tomu se dostanou do koňského prostředí. Jejich práce spočívá totiž v péči o koně a zajišťování projížděk na nich turistům.

Emma Tepmle používá klasickou er formu. Tedy to, že čtenář vidí příběh pomocí myšlenek a pocitů hlavní hrdinky. Zároveň perfektně zvládla zobrazit drsnost a krásu zélandské krajiny, jež vás doslova pohltí a propustí až na samém konci. Je zvláštní, jak mistrně zvládla i místní mytologii a záhady. Tedy, zobrazení domorodých obyvatel. Co se mi líbilo bylo také, jak se dvě turistky snažily sžít s místními zvyky a kulturou. Jak dokázaly zapadnout mezi lidi a najít si přátelé. Díky tomu získalo vyprávění nový spád, nečekané pohledy, ale především zajímavé charaktery.

Přesto asi největší silou vyprávění je právě popis prostředí u něho se spisovatelka vyřádila nejvíc Přijdete si, jako kdybyste sledovali živé obrazy v televizi anebo byli přímo na tom místě. Živě před sebou vidíte všechno to o čem píše. Navíc do příběhu dost vkládá z té mytické části Nového Zélandu. Tedy magie a mnoho dalšího. Možná i to je důvod, proč si přijdete jako při čtení cestopisu a Tanec Maora odkládáte po dočtení s pocitem, že Nový Zéland musíte, co nejdřív navštívit.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum
Knížku můžete zakoupit na Tanec Maora
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 25. července 2015 v 18:33 | Reagovat

Zajímavá recenze :)

2 Anie Anie | Web | 27. července 2015 v 21:46 | Reagovat

Možná si ji někdy přečtu. Vypadá dobře

3 Ennie Ennie | Web | 12. srpna 2015 v 13:17 | Reagovat

Tohle je jedna z knih, která nezaujme obalem, ale popis...když bych se k ni dostala, tak si určitě přečtu :).

Ale mám tolik knih, které chci přečíst a pořád a pořád přibývají...že je všechny ani nestihnu přečíst.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama