Chotěboř 2015 – Festival Fantazie

12. července 2015 v 21:01 | Polgara |  Kulturní prožitky
O festivalovém šílenství :-)


Jsou zážitky, které se vám vryjí do paměti an hodně dlouhou dobu a nabíjí vás energií, jako kdybyste si vzali nějakou drogu. Je to něco....skutečně na okamžik vypadnete z reality a řešíte jen to, abyste stihli tu a tu akci :-D Navíc, nutno podotknout, že i určité množství alkoholu v tom hraje roli. Na druhou stranu jsem byla nejstřízlivější ze všech účastníků :-D

Na Chotěboř jsme přijeli v pátek 10. července 2015 kolem páté hodiny. A už to jelo. Je tohle musím vidět, je tamto taky. Jedndouše si představte cvoka, který je ve svém živlu. Takže, asi se ptáte, co je to ta Chotěboř? V první řadě je to krásné město. Ne, teď vážně. Jde o místo, kde se každoročně koná festival fantazie, který je proslavený různými cony, tématickými přednáškami a všemožnými serepetičkami, které si můžete ozkoušet přímo na místě.

I když pátek byl spíše rozkoukávací a kecací. Jako prvního jsem našla Sikara. Ta jeho kudrnatá hlava zářila na kilometry daleko. :D Nakonec jsme skončili v příjemné hospůdce. Když jsem tam byla poprvé, dala jsem si klasicky Kozla. Sikar mě přesvědčil, ať ochutnám pivo Chotěbor a nebylo špatné, navíc mě fascinoval ten název. Byl tam s námi ještě jeden klučina na jehož jméno si nevzpomenu ani kdybyste mě zabili a to tam myslím padlo. Sikare, nepamatuješ si ho náhodou O:-)

Časem se k nám přidala i Eliška, určitě ji znáte z blogu a už to jelo. Samozřejmě, že se povídalo, ale taky okukovalo. Moc se mi líbil kostým, který na sobě měla jedna maminka. Žlutý, klasicky star trekovský a vedle ní, ve zmenšené verzi žlutého kostýmku pobíhalo miminko. Jediný, co mě mrzí je, že jsem je nevyfotila. Nesměli chybět ani další členové z posádky Emterpreise, tentokrát v modelu modrém a červeném. Dokonce i zaklínač Geralt dorazil s Ciri, hodně lidí využilo fenoménu Steampunku a obléklo se do něj. Pobavily mě dvě čarodějnice, které neměly chybu a přiletěly dokonce na koštatěch.

Takže pátek seznamovací a rozkoukávací. Zakončený krásnou vycházkou po městě, která skončila někdy ve dvě ráno, navíc v baru, kde na jukeboxu vyhrávaly dvě lesbičky.

Bylo to strašně fajn, lesbičky byly sympatické a docela otevřené, co se týče líbání. Neodsuzuju to, jen upřímně tohle člověk tak často nevidí, navíc jedna se s námi pak i pustila do řeči. :D Řeknu to takhle, do postele jsem se dostala kolem třetí ráno a vstávala v osm. Co nemělo chybu byla snídaně ve stylu švédských stolů.

Den druhý, sobota 11. 7. 2015. Když jsme přijeli zpátky na Festival Fantazie, tak už tam čekala Eliška před sálem, kde bylo kino. V podstatě jsme se hned vrhly na přednášky. Z jedné jsme odešly trochu dřív, vlastně hned po dvaceti minutách. Ale asi nejzajímavější byla přednáška ze světa Star treku a fan fiction. Co mě překvapilo byly novely, které tam slečna zmiňovala a jednu parodii na nešvar zvaný Mary Sue. Ti, co psali a četli fan fiction na cokoli ví, ti, co ne....jde o postavu, většinou ženského pohlaví, která je krásná, dokonalá, plných tvarů a teplých modrých očí, kterou autor povídky zasadí do světa například právě Star Treku, Harryho Pottera a dalších avšechny postavy z tohoto světa se z ní, slušně řečeno, mohou zbláznit. Upřímně, dovedete si představit takového Spoka, jak se pousměje při představě nějaké ženské? Ale Američani smrtelně vážně vydali několik knih při jejichž čtení, podle slov přednášející slečny, mlátíte hlavou do stolu nad blbostí knížky. Byla to fantastická přednáška a asi jedna z nejlepších, protože slečna uměla intonovat, navíc, když četla úryvky z knížky, tak to prokládala svými poznámkami, které neměly chybu.

Co se mi líbilo byla přednáška ze světa Marvelu pod taktovkou jednoho pána z Fantomprintu. Tedy rozebrání postav, toho, co by mělo a nemělo jít do kin. U některých nápadů pánů a dam z Marvelu jsem si ťukala na čelo a přiblble se u toho culila. Ale třeba taková Megan Fox coby Wonder Woman by se mi líbila, jen je škoda, že to byl pouze nápad fanoušků. Pak Britcon, to už jsem tam trochu poklimbávala, ale i tak sem se stihla dozvědět pár novinek a tipů na filmu. Moc se mi líbily ukázky klasických tanců. Velmi výborná přednáška byla pod vedením Martina Dariona Antonína, autora knížky Pekelná šleha, který zvládl nejednou rozesmát celý sál. Byl prostě skvělý a za přispění připomínek Pavly Lžíčařové a Zdeňka Pobudy (majitel Nakladatelství Epocha a můj šéf jen tak mimochodem :) ) zvládl ukočírovat celou přednášku naprosto perfektně. Právě na ni přišla i samotná Vilma Kadlečková, Františka Vrbenská, která si také neodpustila pár komentářů a Zdeněk Rampas. A snad poprvé, kdy byl sál naplněný k prasknutí.

Potom zkoušení prodávaného jídla a různých atrakcí. Velkou část jsme s Eliškou zůstaly v části s počítačovými hrami a úplně poprvé jsem si vyzkoušela to, co hrají v Teorii velkého třesku. Fantastické a nedivím se, že u toho stráví hodiny. Jen asi bych nemohla mít řidičák, protože když jsme hráli závody s Mariem na wiuu, tak to bylo pořád do zdi anebo do vody a líp to šlo Elišce. Moc se mi líbili i ty části, kde byla trénink s meči, ale reálnými, ne ve hře.


Co se jídla týče...no být tam týden, tak odjíždím o deset kilo těžšší. K večeři výborný steak na bylinkách s kroketami, přes den tři bramboráčky se zelím, pivo, indická káva, matcha pití (takový divný zelený nápoj :-D), ten tam nevím proč všechny fascinoval. :D

Je fakt, že tu sobotu už jsem byla unavená, ale i tak jsem si říkala, že příští rok tam pojedu na celý festival už jenom kvůli těm diskotékám a večerním akcím. Ale ty dva dny, dva krásné dny se nedají jenom tak zapomenout a moc za ně děkuju.

PS: Nesmím taky zapomenout na slavného Bezzubku naší Elišky, který šel z ruky do ruky a zaujal dokonce i samotnou Astrid. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bigbiz bigbiz | Web | 13. července 2015 v 12:17 | Reagovat

Tak to je fajn, že jste si to tam tak hezky užili. Jinak to pivo znám a taky mi moc chutná. A jde vidět, že v Chotěboři se toho pořádá fakt hodně. Tam je myslím něco celý rok snad kromě zimy.

2 Clara Clara | Web | 13. července 2015 v 12:52 | Reagovat

Moc pěkný, teď jsi mě taky nalákala na festival :D

3 evi evi | Web | 20. července 2015 v 17:15 | Reagovat

Pivo znám, jen ty festivaly mě zatím nějam míjejí:D Ale podle všech popisů účastníků to musí být těžká pohodička!

4 Dragita Dragita | Web | 6. srpna 2015 v 20:43 | Reagovat

To muselo být super! Na příští rok holt budu šetřit dopředu, aby mě něco zase nezaskočilo jako letos a já pak nemohla jet. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama