Keri Arthur – Nebezpečné hry

31. května 2015 v 17:05 | Polgara |  Paranormální romance
Ve stínech číhá prastaré zlo živící se vášní, bolestí a smrtí a očividně má spadeno právě na Riley


Nakladatelství: Fantomprint
Rok vydání: 2014
Počet stran: 240

Keri Arthur je spisovatelka australského původu, narozená v Malbourne. Začala psát ve dvanácti letech a od té doby má na svědomí přes třicítku vydaných knih. Většina jich spadá do fantasy žánru, ale věnuje se také psaní romantických vyprávění. Za svá literární dítka získala nejedno ocenění.V české republice nejnovější vyšel čtvrtý díl ze série Strážkyně Riley Jenson.

Jako mnoho jiných hrdinek, tak i Riley nejde pro ránu daleko. Její svět je plný násilí, bojů, sexu, ale také nezapomenutelných hlášek, které nejednomu čtenáři vykouzlí úsměv na tváři. Tahle skoro dospělá dáma se s životem nemazlí a pro ostré slovo nejde daleko. Zároveň se slušně umí ohánět zbraněmi ostrými jako její jazyk. Což jí nejednou zachrání život. Její sílu a bojový talent znásobuje především její dhampýrský původ. Je totiž hybrid upíra a vlkodlaka. Tentokrát však Riley musí použít jiné zbraně. Je na stopě šíleného vraha, jenž se bojovnici ztratí v elitním klubu. Problémem je, že jedinou vstupní branou do tohoto zvláštního spolku je barman Jino. Mladý, krásný, ale především nedostupný. Právě on Neneonové ukáže svět netušených rozkoší. Možná právě proto se ona sama stane předmětem nečekané, téměř zabijácké vášně.

Aby toho nebylo mále, tak strážkyně pracuje pro Direktorium a musí se svým bratrem Rhonem lovit nadpřirozené bytosti. Tedy alespoň ty, kterým jejich moc jaksi stoupla do hlavy a zešílely. Zářným příkladem je Gautier, který kdysi také patřil mezi strážce. Právě on nabídne lovkyni nebezpečnou hru na jejímž konci přežije jen jeden. V městě totiž řádí masový vrah a vypadá to, že není jen jeden, ale je jich více. Gautier Jenson osloví s tím, že pokud vraha dopadne, tak vyhraje. Pokud ne…inu je jasné, že Riley musí udělat vše proto, aby zvítězila. A tak začíná hon netušících rozměrů. Podaří se bojovnici nemožné a zvítězí?

Série o strážkyni Riley Jensonové je klasickou urban fantasy. Tentokrát doplněnou slušně popsanou detektivní částí. Spisovatelka moudře odstoupila od podrobného popisu určitých scén, i když ani tady o ně nejsme bohužel ochuzeni. Přeci je dhampýrka doslova nabitá sexuální energií což je jasné už od prvního dílu. Co se mi na vyprávění líbilo byla ta temná atmosféra vystihující upíry, vlkodlaky a jiné potvory.

Přiznám se, že v poslední době v těchto příbězích spadajících do žánru paranormálních romancí postrádám příběh bez sexu. Mrzí mě, že díky tomuto hojnému popisování určitých scén se z jinak dobře napsaných sérií stane něco, co čtenáře uspokojí jen napůl. Tohle není problém jen série o strážkyni Riley Jensonové, ale i jiných. Vždyť jinak dobře napsaný a podaný nápad zazdí tím, že hlavní hrdinka střídá partnery, jak ponožky a pomalu neřeší nic jiného, než s kým skončí. Což je hodně velká škoda. Možná právě proto tyhle série u nás upadají v zapomnění a jen pár se jich prorve dopředu.

Riley je nejenom svérázná hrdinka, ale také čtení. Musíte k němu přistupovat s odstupem a umět oddělit do podstatné od nepodstatného. Svým způsobem vám nabídne trochu jiný pohled na magické bytosti, kterých se tu objeví víc než dost. Zároveň vás na okamžik odpoutá od skutečného světa.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum
Knížku můžete koupit na Nebezpečné hry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 31. května 2015 v 18:45 | Reagovat

Skvělá recenze :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama