Fragmentovské lahůdky

23. května 2015 v 20:10 | Polgara |  Paranormální romance
Ideální čtení na jarní posezeníAndrew Fukuda - Past
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 352
Třetí díl Honu navazuje tam, kde skončil druhý. Tedy ve vlaku, který jede do míst mnohem nebezpečnějších než těch předchozích. Gen a Sisy se konečně dozví víc o místě, kam je vlak veze. Jenže je to jako v rčení Z deště podokapí. Opět se dostanou k lidem, kteří s nimi nemají zrovna pěkné úmysly. Aby toho nebylo málo, tak zde všechno kulminuje. Spisovatel se svými hrdiny nemazlí a vrhá je z nebezpečí do nebezpečí. Co mi trochu vadilo byly Genovy nevyjasněné city k dívkám. Jeho styl psaní je čtivý, má zde hodně akce a, nezabývá se příliš mnoha popisy. Kniha je také plná rozhovorů mezi jednotlivci díky čemuž máme možnost nahlédnout víc do jejích myslí. Konec třetího dílu překvapí. Díky němu to vypadá, skoro jako kdyby si Andrew Fukuda nechával vrátka pro další pokračování.
Co příběhu hodně dodává na čtivosti je spisovatelovo rozdělení do dvou pohledů. Past se věnuje nejenom Genovi, ale také Záři, která do celé trilogie vnáší zvláštní kouzlo. Nutno podotknout, že ani rozdělení upírů nezůstává pozadu. Není špatné a svým způsobem originální. Rozhodně to nejsou žádné sexy třpytící se bytosti.

Charles Gilman - Horror School 3 - Podezřelý šprt
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 128
Škola sama o sobě je už dost děsivé prostředí. Když se však tohle všemi hojně neoblíbené místo spojí s prostory praštěného vědce, který má pod Lovecraftovou střední školou svoje doupě, tak se začnou dít neuvěřitelné věci. Je až fascinující, co všechno už na této akademii hlavní hrdina Robert Arthur prožil. Všechny patálie začínají obyčejným vosím kousnutím. Potom přijdou na řadu vši, blechy a jiné hmyzí potvory. Jen Arthur a jeho partička tuší, že se to týká něčeho mnohem většího než je neobvykle teplé jaro. Na dětskou knížku je série Horror School zdařile promyšlenou pohádkou pro děti. Jen je škoda,, že tahle lahůdka nepřekročí mez svého žánru a oblíbí si ji jen skutečně ti, pro které je určena.Maggie Stiefvater - Spirit animals - Skrytá hrozba
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 184
Tušíte, co to znamená umět vyvolat spirituální zvíře? Ne? Naši čtyři hrdinové ano a díky tomu zažívají nesčetná dobrodružství. Conor, Abeke, Mej-lin a Roland zjišťují, že s velkou moc přichází i o to větší zodpovědnost. Každý se potýká se svým vlastním problémem. Přiznám se, že hlavním důvodem byla především nádherně udělaná obálka, která mě nalákala ke čtení, ale také zajímavé téma, kterým se spisovatelka zabývá.
Navíc se jí povedlo skloubit jednotlivé charaktery hrdinů, každý do příběhu přispěl svým díl. Například Mej-lin a její stesky nad tím, že má jako spirituální zvíře pandu, Roland a jeho charakteristický humor. Věčný průšvihář Conor. Tentokrát z něj autorka udělala tak trochu otloukánka a čtenáři ho nejednou bylo líto.


Jaime Reed - Kronika Kamionů 3 - Polibek z temnot
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 269
Již po třetí se potkáváme z hrdiny Samarou a Calebem, kteří se prožívají další nečekané zvraty ve svém životě. Oba dva jsou to kambioni. Aby se navzájem ochránili, tak dělali všechno proto, aby si mezi sebou vytvořili neprostupnou bariéru. Což znamenalo časté přestřelky mezi nimi. Což občas čtenáři trochu lezlo na nervy. Víc mě teda fascinovala postava Lilith a zloun Tobias. Právě tihle dva dodávali celému příběhu zajímavý náboj. Spisovatelka nepíše nijak složitě, zaměřuje se na publikum jemuž je příběh určený. Přesto se jedná spíše o odpočinkovou četbu, kterou zvládnete během jednoho dne a odcházíte od ní s pocitem, že vám alespoň na chvíli dovolila uniknout ze všedních dnů.

Za poskytnutí recenzních výtisků děkuji nakladatelství Fragment.
Knížky můžete zakoupit na Past, Podezřelý šprt, Skrytá hrozba a Polibek z temnot
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama