Lisa Jackson – Všechno mi řekni

5. dubna 2015 v 17:04 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2014
Počet stran: 400
Anotace:
Zabila vlastní dítě, nebo je další obětí téhož vraha? Ve městě Savannah má být propuštěna z vězení všemi nenáviděná Blondell O'Henryová. Před dvaceti lety byla odsouzena za vraždu své nejstarší dcery a těžké ublížení na zdraví svých dalších dvou dětí. Obžaloba tenkrát uspěla s tvrzením, že Blondell spáchala hrůzný čin proto, aby mohla být se svým milencem. Ovšem nyní její syn změnil výpověď a obrátil celý případ vzhůru nohama...

Hlavní hrdinkou je novinářka Nikki Gilleteová, která se pouští do zdánlivě neřešitelného případu. Po dvaceti letech se do rodného města Savannah vrací z vězení Blondell O'Henryová, která byla obviněna z vraždy své nejstarší dcery. Zároveň ji obvinili z napadení dalších jejich dvou dětí. Jenže aby toho nebylo málo, tak její syn po tolika letech změní svoji výpověď. Právě díky tomu nabere vyšetřování zcela nečekaný směr. Podaří se výčitkami zmítané Nikki dosáhnout odhalení vraždy její kamarádky, která ji onu osudnou noc volala?

Lisa Jackson je mistryní záhad a napětí. Po cestičce posypané kousky chleba postupně dovádí nejen její hrdinku, ale i čtenáře k rozšeření všech událostí. Hraje si s ním, jako si hraje kočka s myší. Výhodou je, že s Nikki se nepotkáváme poprvé a jde už o několikátý kriminální případ ze série známé jako Savannah.

Přiznám se, že už samotný prolog v němž se dostáváme do doby v okamžiku zavraždění mladé Amity. S dívkou se potkáváme v okamžiku, kdy se í zdá velmi příjemný sen o tom, jak se s někým líbá. Vzápětí se z příjemného snu probouzí do živé noční můry, když zjistí, že má v posteli živého a hodně jedovatého hada. Vyděsí se a snaží se plaza ze sebe strhnout. Při tomto marném pokusu o záchranu života dívku had uštkne. Ona, naprosto zmatená, navíc s rozmazaným viděním vyleze z postele, aby varovala své sourozence. Aby toho nebylo málo, tak se před ní objeví postava držící zbraň. Kdo to je? Její matka? Dívka netuší a může se jen dohadovat….

O několik desítek let později se na scéně znovu objevují přeživší děti - Niell a Blythe, s nimiž si chce Nikki promluvit a vnést do zamotaného příběhu trochu světla. Zároveň s tím se na scénu dostává snoubenec naší novinářky. Je jím Pierce Reed a jeho kolegyně Sylvie Morrisettová, kteří se případem taktéž zabývají.

Knížka Všechno mi řekni je vyprávěna z pohledu Nikki. Zároveň s tím se blížeji seznámíme s jejími pocity. Zpočátku se hodně zabývá tím, co by se stalo, kdyby tenkrát vyhověla prosbám její kamarádky. Tedy pocit viny a klasické: "Můžu za to já? Ovlivnila bych to, kdybych se zachovala jinak?" Je to zas ten pocit viny přeživšího, který se dostaví u všech pozůstalých. Lisa Jackson umí a tohle není jediný její kriminální příběh s nímž jsem se setkala. Zajímavým způsobem kombinuje detektivku s thrillerem, ale zároveň nezapomíná na psychologii svých hrdinů. Městyse vyprávění může zdát natahované, ale to je spisovatelčin záměr, který jen skvěle doplňuje celý text.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Domino
Knížku můžete koupit na Všechno mi řekni
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 5. dubna 2015 v 18:00 | Reagovat

O této knize jsem slýchávala do nedávna docela často a když jsme jí jednou viděla obchodě, nebýt milovaného Shana, koupila bych si jí.(bohužel byly peníze jenom na jednu). Je mi sice jenom čtrnáct, ale krimi a detektivky mě opravdu baví...hezky napsaná recenze. :)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 5. dubna 2015 v 19:04 | Reagovat

Kniha vypadá velmi zajímavě, autorka je podle mého názoru hodně oblíbená mezi čtenáři, co jsem zaslechla. :-)

3 Polgara Polgara | Web | 5. dubna 2015 v 19:26 | Reagovat

[1]:Vřele doporučuju. Shana, jako Darrena Shana anebo si to pletu? :-) Jenom čtrnáct....na věku nezáleží, hlavní je, že ráda čteš a je jedno co :-)

[2]: Lisa Jackson je spisovatelka na kterou se nezapomíná. :-)

4 Melanie Melanie | Web | 5. dubna 2015 v 21:07 | Reagovat

O tomhle jsem už slyšela a nedávno jsem na to koukala v knihkupectví. Asi si to přečtu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama