Stacia Kane: Downside 2: Oči mrtvých

22. března 2015 v 19:21 | Polgara |  Paranormální romance
Temná zákoutí Downside znovu ožívají


Chess, lovkyně duchů pracující pro Církev Skutečné pravdy má na svých bedrech mnohem víc problémů než se na první pohled zdá. Aby toho nebylo málo, tak se falešných hlášení týkajících se výskytů poltergeistů vyrojilo jako komárů po dešti. Zároveň s tím se v Downside objevuje vraždí šílenec jehož oběťmi jsou pouze prostitutky. Právě od nich si vždy vezme dvě oči....všichni si myslí, že jde o ducha, ale Chess je přesvědčená, že jde o člověka. Podaří se ji prokázat pravdu a zabránit dalším vraždám?

Hlavní hrdinka Chess Putnamová si získala již takové renomé, že jí Církev Skutečné Pravdy svěří úkoly hodné pravého mistra. Možná právě díky tomu se dostala k případu Rogera Pylea, což je významný seriálový herec světového významu. Jedná se o skutečného poltergeista anebo jde jen o dalšího vymyšleného strašáka? Zároveň s tím řeší i svůj milostný život do něhož se jí zamotali dva neodolatelní chlapíci. Chess se nedokáže rozhodnout, kterého si vybrat. Jako bonus ke všem událostem se na scéně objevuje tak zvaný Plačící muž. Zabiják zaměřující se na prostitutky jehož nezajímá sex, ale jejich oči, které si bere jako suvenýr na památku.

Oproti prvnímu dílu, jenž byl takovou krátkou rozjezdovou dráhou je dvojka značným krokem vpřed. Spisovatelka se víc zaměřuje na detektivní linku příběhu, která z trilogie Downside dělá trochu originálnější urban fantasy. Přesto nezapomíná ani na hlavní hrdinku, kterou v tomhle díle nečekají zrovna příjemná dobrodružství. Projeví se zde totiž traumata z dětství, která zahání braním drog. Možná právě díky tomu ji kontaktuje Ranař, který ji svěří případ vraha prostitutek. Do téhle podivné party je ještě zapojený Lexa s nímž hrdinka spí. O co hůř, je to pravá ruka Ranařova soupeře Šukny.

Na tomhle vyprávění čtenáře nepřestane fascinovat jedno. Ta otevřenost s jakou spisovatelka popisuje sex, svět drog a násilí. Nebere si servítky a vše nám předstírá tak, jak to je. Bez příkras a zbytečných odboček. Zároveň jsou její hrdinové představováni jako lidé na pokraji společnosti a to včetně Chess. Přeci jenom potetovaná čarodějka beroucí drogy není zrovna hvězdou velkolepých večírků. K tomu všemu připočtěte ještě její milence a máte o zábavu postaráno. Spisovatelka hodně zatajuje skutečné motivy pachatelů, takže většinu vyprávění tápete v temnotách a odhalení se dozvídáte společně s hrdinkou. Stacia Kane svoje příběhy vypráví pomocí třetí osoby což jim ještě dodává na uvěřitelnosti. Navíc jsou vám blíž a lépe se do jednotlivých postav dokážete vcítit.

Dokonce i na hlavních postavách je vidět vývoj kupředu. Některé se změnily méně jiné více. Co překvapí je právě ten naturalismus. Ale upřímně, vzhledem k tomu, že tahle tématika na čtenáře vyskakuje ze všech příběhů, tak moc překvapivá není. Ale i tak dokáže vyprávění zajímavým způsobem okořenit.


Trilogie Downside nezapomíná na to, že ne všechno je světlé a krásné. Bez příkras popisuje chudobu, násilí a sex tak, jak to chodí v řekněme relativně běžném životě. Díky tomu se nám dostává do rukou natolik čtivý a neotřelý kousek, že se od něj odtrhnete až ba plně samém konci.
Zdroj obrázku: Fantasya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama