Očarovaná, exotické prostředí a napínavý příběh, tak popisuje Hana Hindráková svoji nejnovější knihu

5. března 2015 v 21:28 | Polgara |  Rozhovory - spisovatelé
Keňa, místo s nádhernou krajinou a tajuplnými obyvateli. Území, kde staré rituály stále žijí


1. Přestože píšete čistě o africkém prostředí, tak hlavními hrdinkami jsou vždy Češky. A podle vaší nejnovější knížky Očarovaná tomu nebude jinak. Tentokrát je vyvolenou Kateřina, která Keni propadne víc než by čekala. Čím byste jí přiblížila?
Kateřina odlétá do Keni čerpat inspiraci pro nový román. Jenže uvidí, něco co neměla, a tím nad sebou vynese rozsudek smrti. Sandra tuší, že se sestře přihodilo něco zlého. Vydá se na stejně nebezpečnou cestu a upadne do pasti kmenových tabu, kouzelných rituálů a mocných kleteb...

2. Očarovaná se zabývá čarodějnictvím, jež je nedílnou součástí Keni, ale také závislostí na alkoholu. Kde jste čerpala inspiraci pro svůj příběh? Je to na základě skutečných událostí?
Očarovaná je opět, stejně jako většina mých knih, kombinací fikce a skutečnosti, ale nechci prozrazovat, co je podle pravdy a co pouhá fabulace.

3. U vašich knížek je zajímavé to, že i přestože čtenář tuší, že se něco takového mohlo odehrát, tak nedokáže odhadnout, co je vymyšlené, a co skutečnost. Můžete dát alespoň nějaké vodítko anebo záměrně mílžte a necháváte na čtenáři, aby namáhal svoje mozkové závity?
Vodítko určitě nedám. Chtěla bych, aby čtenář posoudil sám, co se mohlo ve skutečnosti stát a co ne.

4. Na všech dosud vydaných příbězích jde vidět, že jste rozdělená mezi dvě země. Keňu a Českou republiku. Možná právě proto jsou ve vašich románech obě prostředí úzce propojená?
Ano, to je pravda. Obě země vnímám jako svůj domov.

5. Jak se vám psala Očarovaná? Kde všude jste čerpala inspiraci? Máte nějaký nezapomenutelný zážitek, který se vám stal při psaní?
Ze začátku, kdy se Očarovaná týkala pouze čarodějnictví, se mi psala dobře. Když jsem do ní přidala ještě téma alkoholové závislosti, začalo to být horší, protože se mě to hodně osobně dotýkalo. Ale musím říct, že mi pomohlo se z toho vypsat.
Při psaní se mi žádný nezapomenutelný zážitek nestal, ale při čerpání inspirace ano. A to byla návštěva čaroděje v Keni.

6. Měl by si nezasvěcený čtenář zjisti nějaké informace o woodoo, Keni a dalších věcech, které v knížce zmiňujete? Vždyť pro nezasvěceného by mohlo jít o dost velkou neznámou.
Myslím si, že to není potřeba. V knize je vše snad dobře popsáno.

7. Jak byste čtenáře nalákala na vaši nejnovější knížku? Proč by si ji měli přečíst? Kvůli poselství, které v sově ukrývá? Magickému a fascinujícímu prostředí anebo kvůli lidem o nichž vypráví?
Myslím si, že by pro čtenáře mohlo být zajímavé exotické prostředí v kombinaci s napínavým příběhem. A byla bych i ráda, kdyby kniha podpořila lidi, jejichž blízcí se propadli do závislosti na alkoholu.

Úryvek z knížky:
Poté, co si Fredrick Ochieng odpočinul po cestě, poslal recepční domů. Kradmo se rozhlédl, jestli ho nikdo nevidí, a vzal klíč od Katarinina pokoje. Tiše vyšel schody, zahnul chodbou doleva a odemkl. Když uklízel její věci, pocítil příval rozladěnosti. Katarina mu na rozdíl od prostoduché Lucy nebyla úplně lhostejná. Zaujal ho její zájem o literaturu, občas pocítil něco, co by se dalo nazvat láskou, a kromě toho mu dělalo dobře, že se do něj zamilovala Evropanka s pletí světlou a hebkou jako peří pelikána. Jakmile se však začala vrtat v jeho nelegálních obchodech, sympatie šly stranou. Fredrick se posadil na postel a schoval hlavu do dlaní. Proč musela čmuchat? Já jsem přece dobrá duše, pomáhám nemocnejm od bolesti a ještě nikdy jsem nikoho nezabil. Nakonec chtěla jít k čarodějovi. Nemohl jsem přece čekat, až začne někde vyprávět… Jenom jsem se snažil splnit její přání.

Hanka Hindráková je spisovatelka pocházející z Trutnova, která má na svém kontě už pár knih. Patří sem Děti nikoho, kniha, která se zařadila mezi nejprodávanější tituly Albatrosmedia roku 2013. Dále je tu román Karibu Keňa jenž vyhrál soutěž Mám talent (2012). A v lednu 2014 ji vyšel román Dobrovolnice v nakaldatelství Alpress. Román Očarovaná je jejím nejnovějším literárním počinem a momentálně pracuje na příběhu Lovci lebek.

Informace o spisovatelce čerpány z http://hindrakova.cz
Zdroj obrázků: http://hindrakova.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama