L. J. Smith – Zakázaná hra 1 – Lovec

26. března 2015 v 19:31 | Polgara |  Paranormální romance
Prohra anebo výhra? Jen jedna možnost však hráči zaručí život....


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 225

Jenny hledá pro svoji party něco nového. Něco, co všechny zabaví a vyrazí jim dech. Díky bloudění nekonečnými uličkami narazí na zvláštní obchod s ještě divnějším prodavačem jehož nejdominantnější částí jsou uhrančivě modré oči. Z obchodu odchází s hrou v bílé krabici. Netuší však, že právě sokyní se jí a jejím přátelům změní život v jednu nekonečnou děsivou jízdu. Vždyť právě ona hra Na oslavě, kterou Jenny pořádá pro svého kamaráda Tomyho začnou onu tajemnou hru hrát. Ona a jejich sedm přátel se tak ocitne ve světě Juliana - prince stínů. Julian je totiž nemilosrdný lovec. Lovec, který, když ucítí pach krve, nezastaví se před ničím.

Nikdy ví se nesešla podivnější parta kamarádů než v téhle knížce. U Smithové je jedna velká výhoda a nevýhoda. Má hodně dobré nápady na příběhy, ale strašně mizerně zrealizované. I po tolika sériích si říkáte, že je škoda, že jim nedává něco víc. Takhle z toho vždycky vzejdou pouhé oddechové románky na jeden večer. Sice jsou prodchnuté velkou dávkou mysteriózna, ale tím to končí. Většina postav je podobná svým způsobem těm z dalších vyprávění.

Má zajímavý a chytlavý rozjezd. Přeci jenom tématika nočního můr není až tak moc častým motivem. Navíc tohle všechno doplněné princem Juliánem, jenž je právě nejsilnější stránkou celé knihy. Díky němu Zakázanou hru neodložíte a dočtete ji do konce. Svým způsobem si oblíbíte i Jenny a sedm podivných kamarádů.

Zvláštní mi přišly i ty jejich noční můry. Zakázaná hra je vyprávěná z pohledu Jenny, která čtenáře provází celým příběhem. Styl je jednoduchý, kapitoly krátké. Autorka zbytečně nenatahuje a rovnou nás vtahuje do akce. Svým způsobem mi tohle dílko připomínalo film Jumanji. Taky hra, kterou hráči musí dohrát až do konce a láká své hráče do svých pastí. A to mnohdy reálnějších než by se samotnému účastníkovi líbilo. Podaří se jim nemožné a vyváznou se zdravou kůží?

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete zakoupit na Zakázaná hra
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dreamer-scribbler dreamer-scribbler | 26. března 2015 v 22:02 | Reagovat

Hezká recenze. Nějakou knížku od Smitha jsem si před pár lety chtěla přečíst, ale nevím, jestli to pro mě teď ještěbude to pravé ořechové.

2 Kikulka Kikulka | Web | 29. března 2015 v 13:11 | Reagovat

Už jsem od ní pár knížek četla a vždycky jsem žasla nad zvláštním, ale svým způsoem dobrým tématem. Ale jak říkáš, zpracování většinou nic moc.
První, co mě u téhle knížky napadlo byly filmu Jumaji a Zathura. Sama jsem na nich výrůstala a tohle mi svým způsobem přijde, jako něco obdobného.
Ale asi tuhle knížku vynechám, přece jen teď mám lákavější knížky na čtení, jako například F.L. Věka z povinné četby :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama