Kei Meyer – Arkádie – Procitnutí

14. března 2015 v 20:59 | Polgara |  Fantasy
Překoná zakázaná láska staletou nenávist?


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 345

Dva znepřátelené klany, Alcantarové a Carnevarové. Znepřátelené klany, jež drží na uzdě pouze dohoda známá jako konkordát. Jenže, hrou osudu se právě dva členové těchto mocných rodin potkají a začnou se postupně sbližovat. Jde o Rosu Alcantrovou, která se právě vrací na Sicílii a při své cestě se seznámí s mladým Alessandrem Carnevarem, který je budoucí hlavou rodiny Carnevarů. Právě tihle dva se dají dohromady za jediným cílem. Vypátrat, co se stalo s Alessandrovou matkou. Jenže ve hře je mnohem víc než se na první pohled zdá, a tak se Rosa nechtěně zaplete do mnohem většího dobrodružství než se na první pohled může zdát.

U některých knížek platí pravidlo, že pokud tě nezaujmou hned, tak je máš odložit. Arkádie se však vyplatilo počkat. Začátek je nijaký. Čekáte, kdy se prolomí ledy a vy dostanete to,co slibuje reklama. Stane se tak až mnohem později. Přitom má autor zajímavý styl psaní. Kapitoly jsou krátké a úderné, používá ich formu vyprávěnou sty hlavní hrdinky. Zároveň se nebojí spojit několik různých žánrů, které byste pospolu nečekaly. Jde o čistě young adult spojenou s detektivkou. Zároveň mi to dost připomínalo jiný, mnohem starší příběh o dvou znepřátelených rodech jejichž nenávist dožene dva mladé lidi k sebevraždě….tedy, zde to není až tak dramatická, ale určitá podobnost tu je.

Hlavní hrdinové nám svoje tajemství odhalují postupně. Především Alessandro u něhož se všechny podrobnosti dozvídáme až díky Rose. S kým jsem měla problém byla právě tahle řekněme dáma. Víc mi přirostl k srdci právě Alessandro který mi přišel mnohem normálnější a uvěřitelnější než ona. Dokázali jste ho víc pochopit, vžít se do něj a fandili jste mu. Navíc si nešlo nezamilovat jeho upřímnou povahu.

Co mě hodně zaujalo bylo to temné tajemství, které se nad mladými lidmi vznáší od samého začátku. Ta popravčí sekera, která nad nimi visí jako všudypřítomný stín. Právě tohle dodávalo Arkádii tu správnou dávku mysteriózna a svým způsobem i napětí. Ono upřímně spisovatel se rozhodl nejdřív na čtenáře hodit všechny podrobnosti. Nekryje to dobře, někdy zase ne. A pak, jakoby od čtvrtiny knihy příběh začal psát někdo jiný. Nabere zcela jiný směr a vy se nestačíte divit.

Překvapilo mě, jak se spisovatel uskromnil, co se týče magie a všeho, co k ní patří. Ale zároveň ji tam skvělým způsobem zakomponoval v podobě řekněme jistého propojení člověka se zvířetem. Jakýmsi kořením je mytologie, kterou má promyšlenou velmi dobře. Po počátečních rozpacích následovalo příjemné překvapení v podobě čtivého příběhu, který se od ostatních young adult odlišuje ve švech směrech.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Arkádie: Procitnutí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 15. března 2015 v 0:14 | Reagovat

Tahle knížka mě svým tématem opravdu zaujala a již dlouho (od té doby, co jsem zjistila, že vyjde) si ji plánuji přečíst. :-)

2 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 15. března 2015 v 7:47 | Reagovat

Knihu jsem už přečetla a byla jsem s ní velice spokojená. Celé to téma se mi neskutečně líbí a zvláště pak to propojení, jak říkáš. :)

3 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 15. března 2015 v 11:43 | Reagovat

Knížku jsem nečetla, ale jistě si jí dám na svůj seznam, knih které se hodlám přečíst ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama