Jamie McGuire – Prozřetelnost

28. března 2015 v 20:45 | Polgara |  Paranormální romance
Souboj mezi nebem a peklem. Kdo nakonec zvítězí?Nakladatelství: Yoli
Rok vydání: 2014
Počet stran: 432

Hlavní hrdinkou je Nina Greyová, vysokoškolačka, jejíž rodina patří mezi ty bohatší. Jenže ani to ji nepomůže k tomu, aby našla své štěstí. Její táta zemře díky autonehodě, která mu způsobí mnohem vážnější zranění než se čekalo. Když je Nina na pohřbu svého otce, tak poznává záhadného a neodolatelného Jareda. Od tohoto okamžiku je jako její věrný stín. Jde všude tam, kam ona. Nina jej začne jakýmsi pro ni nevysvětlitelným způsobem vyhledávat. Aby toho nebylo málo, tak se na scéně ještě jako třešnička na dortu objeví Ryan. Další idol dívčích srdcí, ale především spolužák ze stejné školy. Je očividné, že má o Ninu zájem.

Andělé, bytosti chránící lidstvo před zlým, démoni, kteří dělají všechno proto aby lidem uškodili a kříženci, kteří jsou někde mezitím. Jde o potomky s napůl lidskou, napůl andělskou krví. Bytosti, které, pokud dodržují zákony mají to štěstí a projdou výcvikem. Tito kříženci mají Taleha, což je v podstatě jejich ochránce. Jedinou nevýhodou tohoto spojení je, že když zemře jeden, zemře i druhý.

Zpočátku by se mohlo zdát, že hlavní tématikou je právě Nina a její vztah nevytaj ke dvěma vyvoleným. Opak je však pravdou. Spisovatelka čtenáři opět dokazuje, že umí vy\užít všech možností, které příběh nabízí. Jedinou škodou je, že se až příliš zaměřuje na tzv. milostný trojúhelník, který se stal časem spíše otravnějším než fascinujícím. V některých okamžicích mi Nina připomínala Sukubu od Richelle Mead. Taky nerozhodná, nad vším moc přemýšlela a někdy, dobrá často, tím svým fňukáním lezla čtenáři na nervy. Navíc velkým problémem Niny je, že všechno moc řeší a rozebírá, a tak se díky tomu stává dosti otravnou hlavní hrdinkou a vy ji občas přejete rychlou smrt.

Co se mi naopak líbilo bylo zobrazení andělů a démonů. Není to sice nic nového, ale Jamie tu mysteriózní část prostě umí skvěle napsat. Hůř je už na tom s tou milostnou vsuvkou. Což o to, scény a to jiskření zvládá na výbornou, ale zbytečně to natahuje na neuvěřitelně dlouhou tasemnici. Koho jsem si ještě oblíbila byla Jardova sestra.Nelítostný zabiják démonů, dívka, která si stojí za svým a nejde pro ránu daleko, ale zároveň umí ochránit ty na nichž jí záleží. Potom jsou zde ještě kamarádky hlavní hrdinky, které čtenáři přirostou k srdci od samého začátku. Jsou jimi Beth a Kim. Beth byla něco jako rádce Niny, zato Kim, co na srdci, to na jazyku.

Prozřetelnost je zvláštní young adult oddechovka. Jde o směsici různých žánrů, protože se tu vyskytuje nejenom mysteriózno, romantika a akce, ale někdy také zajímavé úvahy. Které vás donutí přemýšlet dost nečekaným směrem. Tahle knížka je právě ta, kterou si buď zamilujete anebo ji budete k smrti nenávidět. Záleží jen na vás, jak se k ní nakonec postavíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama