Fantasy od Fragmentu aneb jednohubky na dlouhé večery

22. února 2015 v 16:42 | Polgara |  Fantasy
Čtení v podobě jednohubek od nakladatelství Fragment


Nové vydání Elyonovy země - Hvězdný poutník, Patrick Carman

Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 232
Rok vydání: 2014

Na Carmanových příbězích mě fascinuje jedno. Ta originálnost s jakou vytvořil svůj svět. Především pět kamenných sloupů, které mají představovat cosi jako ostrovy. I tentokrát se Alexa a její přátelé setkají s podivnostmi Elyonovy země. Podaří se jim přemoci zlé síl a zachránit nejenom sebe, ale také zemi v níž žijí?

Patrick dokáže na pár desítek stránkách rozehrát čtivý a zajímavý příběh, který mohou číst všechny věkové kategorie. Vždyť, kdo by nemiloval magii, dobrodružné plaby plné nástrah? Zároveň nezapomíná na to, že postavy žijí a vyvíjí se. Patrick používá jednoduchý, čtivý styl a klasickou er formu. Stejně tak naši hrdinové, které neodkážete srovnat s těmi, které jsme poznali v prvním příběhu, poněvadž ušli velký kus cesty. Co se mi moc líbilo byla vedlejší, řekněme příběhová linka věnovaná mluvícím zvířatům. Do nich se zamilujete hned. Nezapomenutelným je především vevrčák Murpfy. Velkým lákadlem je také příslib svatby, které nakonec dočkáme. Ale kdo a koho si bude brát se dozvíte až po přečtení. Takže vzhůru na fantastickou výpravu do Elyonovy země.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Hvězdný poutník

Volání sirény 2 - Pomsta, Michaela Burdová

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 368

Příběh tentokrát nebude jenom o Larisse, ale také o sedmnáctileté Noel, která do vyprávění vstoupí jako velká voda a s přehledem zastíní všechny ostatní postavy v knížce. S přehled strčí do kapsy i takového Derrena. Je to zvláštní holčina, která netuší nic o tom do čeho se to dostala a o to zajímavější pohled druhý díl dostává.

Noel je klasickým případem hrdiny, který se dostane do situace o níž nic neví. Pouze se domnívá a dohaduje. O to větší je překvapení, když se postupně seznámí se všemi informacemi. V tomto případě se vším, co vedle ke zradě a jaké byly její následky. Aby toho nebylo málo, tak se na výsluní dostává Derren, jenž vypadá vcelku neškodně. Až na to, že zřejmě ukrývá mnohem temnější tajemství než se na první pohled může zdát. Tentokrát je trochu do pozadí odstrčena Larissa s kterou se setkáme až po určité době.

V tomto vyprávění se potkáme s klasickým Míšiným vypravěčským stylem, ale především s její fantazií. Někdy si říkám, že je škoda, že se nevydá jiným směrem, protože je vidět, že psát umí, ale místy to špatně podává. Někdy má čtenář problém uvěřit tomu, že má za sebou vydaných už kolik, deset knížek? Používá klasickou er formu, nechybí tu ani popisy jejího světa či klasická zamilovaná linka. A ta ji jde právě nejlíp. Jako další bonus vidím v tom, že se věnuje sirénám. Přeci jenom jsou to bytosti o nichž prozatím moc příběhů napsaných není. Občas jsem měla při čtení pocit, jakoby by Míša při psaní nevěděla, jak dál, a tak text doplnila něčím zcela náhodným.

Míšu si buď zamilujete anebo ji už nikdy nebudete chtít vidět. Já jsem někde mezitím a přiznám se, že ji čtu hodně z nostalgie. Spisovatelka píše jednoduchou a svým způsobem čtivou young adult, která je určená především pro mladší čtenáře a jako takovou by ji měl člověk brát.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Volání sirény: Pomsta


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 22. února 2015 v 17:07 | Reagovat

Máš moc pěkný design stránek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama