Katherine Pancolová – Líbejte mě

6. prosince 2014 v 18:56 | Polgara |  Světová literatura
Příběh, který slovo touha ukázal ve zcela novém světle :-)Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2014
Počet stran: 336


Příběh má tentokráte několik hlavních postav. Je to francouzka Angela, která konečně pozná, co to znamená někoho milovat. Louise, žena amerického původu u níž výše zmíněná hrdinka hledá odpovědi na své otázky. Potom jsou tu i pánové. Jako první málomluvná Virgile a hned po něm následuje Mathias což byl k mému překvapení Čech. Tvrdý, neústupný člověk jenž jde za svým i přes mrtvoly. Přestože jsou tu tři další hlavní hrdinové, tak vypravěčkou je především Angela. Žena hledající někoho s nímž by mohla strávit zbytek života. Podaří se jí nemožné a splní přání svému srdci?

Romány Katherine Pancolové mají společné jedno. Přestože by se mohlo zdát, že jde o červenou knihovnu, tak na konci vyprávění vždy čeká nějaké poučení. Něco, co donutí čtenáře přemýšlet mnohem dál než by původně čekal. Spisovatelka sází na "obyčejný" příběh věnující se životu několika vybraných hrdinů. Zpočátku vás postupně seznámí s jednotlivými postavami jejichž osudy jsou na první pohled rozdělené, ale po čase se ukáže, její postavy mají společného mnohem víc než jste tušili.

Postupně rozvíjí život a psychiku svých postav natolik, že máte pocit jako kdybyste někomu koukali do soukromých zápisků. Přestože místy příběh lehce připomíná klasické dramatizování červené knihovny, tak se na konci ukáže, že tomu tak není. Pancolová sází na zajímavé dobrodružství několika životů jež prokládá skvělým popisem psychiky všech zúčastněných. Kdo mi byl hodně sympatický byla samotná Angela. Přišla mi jako snílek, který dělá všechno proto aby se mu splnili jeho sny. Mathias působil zpočátku jako pěkný blbec. Takový ten egoista, který musí mít vždy pravdu a být věně po jeho. Kdo ve mně nezanechal emoce byl Virgile. Bohužel právě u něj mi přišlo, že je tam jen na doplnění příběhu.

Líbejte mě je napůl červená knihovna napůl příběh ze života u něhož čtenáře napadne, že by se mohl doopravdy odehrát. Není to klasický erotický román byť je tu určitého relativně dost, ale ne tolik abyste si připadali jako čtenáři jistých erotických příběhů.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum
Knížku můžete koupit na Líbejte mě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama